Prezentacja klubowicza

baja

Pszczyna

W klubie od: 17.12.2005
Ilość komentarzy: 134
Ilość postów: 1442
Ilość wyświetleń: 255201

nauczyciel

Formularz kontaktowy


Komentarze (134)

baja

„szalone nożyczki”
Paul Pörtner
reż. Marcin Sławiński,


rozbudowa trwała 18 miesięcy tj. 511 dni, 5110 godzin, 306 600 minut. Odbiór odbył się w dniu 13 listopada 2006r. i zakończył się o godz. 15:15.

"Mayday" 20 październik br

zobacz komentowany news »

baja

:)
po jakimś czasie okaże się, czy to dobry wybór czy nie;
ja uważam, że gorzej niż było być i tak nie może;

zobacz komentowany news »

baja

dziękuję bardzo!!!
mąż się ucieszy :)

zobacz komentowany news »

baja

kochani - niektórzy z was mylą pojęcia;
ja nie napisałam, że tylko nauczyciele przygotowują sie do swojej pracy; pewno jest jeszcze kilka zawodów, w których trzeba to zrobić w domu; ale nie mówcie, że np taki dobrze zarabiający przedstawiciel handlowy codziennie w domu przygotowuje sie do pracy; lub stolarz lub... można by wymieniać;
wierzcie mi, wiem co pisze - nauczyciel to zawód specyficzny (nie taki trudny jak lekarz - bo zupełnie inny); zwłaszcza jeżeli ktoś uczy w gimnazjum...
co reszty zawódów - nie wypowiem się, chociaż uważam, że lekarze, pielęgniarki powinni zarabiać zdecydowanie więcej niż to co im się płaci;
i jeszcze jedno mi się nasunęło - może faktycznie dzisiaj (ja studia skończyłam kilkanaście lat temu) studia są łatwiejsze - bo i poziom niższy; ale powiedzcie szczerze, kto z was czułby się na siłach pracować w szkole???

zobacz komentowany news »

baja

hm... jak się czyta wpisy niektórych to... faktycznie ściska :)
jestem nauczycielką; jeżeli chodzi o zarobki - obecnie nie narzekam, ale tylko dlatego, że jestem nauczycielem dyplomowanym i mam póltora etatu=27 godzin gadania do ludzi, którzy mają to wszystko gdzieś; a później ... przygotowanie kartkówki, poprawienie kartkówki; przygotowanie sprawdzianu - i jego poprawa; przygotowanie karty pracy na lekcję; poszperanie w ksiązkach itp; więc nie konczy sie na pewno na tych kilkunastu zazdoszczonych nam godzinach;
pomyślcie ludzi i spróbujcie sobie wyobrazić przy tablicy 65-letnią nauczycielkę :) i to jak daje sobie radę z młodzieżą; nie mówiąc już o cierpliwości i zrozumiałej mowie; nie dziwcie się, że chcemy jako nauczyciele, aby zostawiono nam obecne "przywileje", bo ich zniesienie jest nie tylko śmiechu warte ale i pożałowania godne!!!
a poza tym chcę tak zarabiać, abym nie musiała starać się o nadgodziny!
a poza tym - ja mogę siedizeć po 8 godzin w szkole, tylko niech wyposażą te szkoły w stanowiska pracy dla nauczycieli, aby każdy tam przygotowywał sie do lekcji, poprawiał prace itp...
potem pójde sobie do domku i...postaram sie zapomnieć o tym co mnie czeka następnego dnia!
ludzie wyrozumiałości!!! przecież każdy z was ma lub miał do czynienia z oświatą!!! i szacunku dla ludzi naprawdę ciężko pracujących w szkołach:)
pozdrawiam i życzę samych wyrozumiałych, cierpliwych i kompetentnych nauczycieli!

zobacz komentowany news »

baja

zapomniałam dodać, że nasze małe pociechy wymuszają na nas... granie w gry planszowe... (3 do wyboru co by nudno nie było) :)

zobacz komentowany news »

baja

w oczekiwaniu na śnieg i zimowe zabawy z dziećmi:
- chodzimy na spacerki po osiedlu :) by odetchnąć powietrzem
- żeby wymęczyć dzieci - do "nibylandii" - sali zabaw
- w ramach relaksu oglądamy stare filmy i bajki na dvd (wieczorkiem)
- dla rekreacji - jeździmy na basen do Imperium (spokój i ciepła woda)
- a jak już dopada nas zimowa depresja - wybieramy ślizganie na lodowisku
no i ... ciagle mamy nadzieję że w końcu spadnie śnieg!!! (dzieci już są zaopatrzone w 'jabłuszka") :)
pozdrawiam;
baja

zobacz komentowany news »

baja

dziwię się tym wszystkim obietnicą; przecież jeden człowiek w RM nie zrobi nic, jeżeli inni go nie poprą; a zawsze każdy ciagnie w swoją stronę; jestem nauczycielem; tak wiele ostatnio mówi się o patologiach, agresji, itp wśród młodzieży; czy znajdą się może jakieś pieniądze (w gminie, powiecie) na działania profilaktyczne??? mam tu na myśli także różnego rodzaju zajęcia dodatkowe, koła zainteresowań dla chętnych w szkołach - bo od zawsze wiadomo, że gdy się dzieci (młodzeż) nudzi to nic dobrego z tego nie wynika; gdyby tak tym młodym ludziom dać szansę wykazania się...; w każdym drzemie jakiś talent - tylko trzeba pomóc mu się wyzwolić;

zobacz komentowany news »

baja

mają prywatne gabinety, bo nie utrzymaliby rodzin ze swoich pensji; i nie ma co porównywać ich pracy do pracy rolnika, szwaczki czy kogoś innego; większość z nich ratuje życie innym; a nie ma większej wartości w tym życiu niż... samo życie;

zobacz komentowany news »

baja

fajnie gdyby łączanie znowu pokazali klasę ;) typuję 2:1 dla łąki

zobacz komentowany news »

baja

a może mleczarnia w pawłowicach ;)

zobacz komentowany news »

baja

nie uważam, że bycie expertem w wymaganiach egzaminacyjnych coś zmieni!!! wręcz przeciwnie; dzisiaj uczy sie uczniów, nie aby coś umieli, ale aby zdali egzaminy; wszystko inne...idzie w kąt; mądry nauczyciel zna wymagania egzaminacyjne, ale pamieta też, że wymagania na kolejnych szczeblach polskiej edukacji są inne...; pozdrawiam :)

zobacz komentowany news »

baja

ojoj; z roku na rok poziom wiedzy spada; ale myślę, ze nie tylko w gimnazjum; uczę w gimnazjum i widzę, że coraz słabsi uczniowie już przychodzą do nas...; ale druga sprawa jest taka, że dzisiaj jest "era komputera", więc po co dziecko ma się uczyć czytać ze zrozumieniem, skoro wszystko co chce znajdzie za niego w tekście Ctrl+F :) narzekający - obudźcie się! poucinali godzin z matematyki, fizyki kosztem wf, żeby nasze siedzące przed kompem dzieciaki mogły troszkę się ponaciagać; co z tego, że duża ich część i tak przynosi zwolnienie z wf... i nie ćwiczy; bo po co...?

zobacz komentowany news »

Powrót

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769