Prezentacja klubowicza

tango

pszczyna

W klubie od: 16.02.2010
Ilość komentarzy: 460
Ilość postów: 2137
Ilość wyświetleń: 1159110

http://demotywatory.pl/4092620/Psychol-z-pila-lancuchowa

Formularz kontaktowy

Komentarze (460)

tango

Re."energomyker". Wskaż mi odpowiedni cytat ,w którym Pan "tango" wykazał sie brakiem wiedzy z przepisów ruchu drogowego.
Jeśli takowego nie znajdziesz mozesz wkleic poniższy tekst...
"Przepraszam pana "tango" coś mi się po...ło" ;)

zobacz komentowany news »

tango

Re." Tumek_Tunawicz" Smrodu jakim obdarza nas Wytwórnia Podłoża z Polnych domów nikt nie jest w stanie pobić,choć przyznaje Ci racje ze co niektórzy, też Ci wymienieni przez Ciebie swoimi wpisami właczyli się w tą śmierdzacą rywalizacje

tango

Ktora to "mecenasie ślązak" Ustawa mówi ,ze UŻYCZENIE PRZEZ PRYWATNĄ FIRMĘ FOTORADARÓW JEST NIELEGALNE? Przepisy mowią ,ze firma użyczająca nie może miec "udzialu" a w tym przypadku takiej sytuacji nie ma ,gdyz zostala ustalona "sztywna" stawka za wykonaną usługę,więc wysokośc mandatu nie ma wpływu na dochody Spólki uzyczającej i obsługującej urzadzenie.
Ps. Już widzę jak chętnie kierowcy jeżdzący przepisowo ochoczo dołozą sie do wynajęcia Twojego prawnika ;)
Re Roman61 Wiysz Roman,jo tam homofobym nie je Jak Ci pasuje dupa? to sie do niyj dobiyrej...Pozdrawiam tęczowo :)

tango

Re.ktosia. Lepiej było by ,gdyby te dwa tygodnie zamieniły sie w wieczność . Pisze,gdy mam coś do powiedzenia,bo do tego służy forum. Ty zaśpiszesz choć do powiedzenia nie masz nic...Podbnie rzecz ma sie z "energomakerem"
Udanej niedzieli

tango

Wypowiadam się wyłącznie na temat podjęty w artykule."Wycieczki" w domysły i insynuacje to Twoja i Tobie podobnych domena.

tango

Kolego szeregowy.żal d..pe ściska, gdy czytam te Twoje/Wasze marne,nie poparte żadnymi argumentami wypociny.Wpływy z mandatow są ważne w każdych realiach ,nie wiem więc dlaczego pszczyńskie mialy by być inne? Ale chcesz zaistniec ,wiec piszesz byle co byle by tylko pisać. Twoje zdanie: "...zapewne się dzieli profitami z niektórymi osobami siedzącymi w UM Pszczyna..." jest pomówieniem i to Tobą ,a nie sugerowanymi przez Ciebie osobami powinien zainteresować sie Prokurator.Po raz kolejny wzywam administratora portalu do reakcji na tego typu zdarzenia z powiadomieniem własciwych organów włącznie. Inaczej sam stanie się przedmiotem doniesienia.

tango

Re."energomaker" Nie napisałem "biadolisz", lecz "biadolicie"(dotyczy wielu uczestników dyskusji)....Hipolicie...Wiec jeśli ktoś nieuważnie czyta,bądź czyta nie rozumiejąc tekstu to jestes nim własnie Ty.Próbujesz kogos pouczać ? Sam sie doucz! Jesli twierdzisz ,ze mandat karny nie spełnia roli prewencyjnej tu masz defincje
" Funkcjonariusz (uprawniony do nakładania grzywien w drodze mandatów karnych) wymierza karę według swojego uznania, w granicach przewidzianych przez ustawę za dane wykroczenie, oceniając stopień społecznej szkodliwości czynu i biorąc pod uwagę cele kary w zakresie społecznego oddziaływania oraz cele zapobiegawcze i wychowawcze, które ma ona osiągnąć w stosunku do ukaranego.
(art. 33 § 1 Ustawy z dnia 20 maja 1971 r. kodeks wykroczeń - Dz. U. Nr 12, poz. 114 z późń. zm.)
A tu "perełka" ,która "spec do ruchu drogowego" energomaker przedstawił jako sposób na zdyscyplinowanie kierowców ..."są znaki, progi zwalniające nawet znienawidzone światła które zapalają sie na czerwono jeżeli tylko pojazd jedzie szybciej"... ZNAKI!!!! a za znakiem postawic fotoradar,gdyby kierowcy "olali" Twój genialny pomysł ? Progi? Mieszkancy "uszczęsliwieni" w swoim sąsiedztwie progami już wnioskują o ich usuniecie ze wzgledu na spore tapniecia podczas przejazdu przez nie większych samochodów.Jeśli nie masz czasu na sprawdzenie tego co piszesz,powstrzymaj sie od zasiadania przy kompie,bo sam widzisz co z tego Ci wychodzi .Ja tez nie mam za wiele czasu ,ale z szacunku dla moich adwesarzy zanim coś napisze merytorycznie to sprawdzam. Mogą zdarzyc sie błedy tekstowe za ktore przepraszam.

Ps."A patrzą na twoje wypowiedzi na ten temat zastanawiam się czy przypadkiem nie jesteś osobiście umoczony tą sprawą"
Ten cytat pozostawię bez komentarza ,gdyż swiadczy o Twoim wyjątkowym prostactwie.

tango

Re.energymarker.."nie pamiętam", "chyba" ..za duzo tych wątpliwości, a piszesz jakbyś wiedział co. Otóż w pierwszym artykule podano informacje o ilości zarejestrowanych przekroczen predkosci.Nigdzie nie napisano ,ze są to zdjecia mandatowe.Szokująca ilośc wykroczen pokazuje ,ze problem jest bardzo poważny skoro tak nagminnie i przy tak duzym natezeniu ruchu łamane są przepisy.Gdybyś ten i kolejne artykuły przeczytał uważnie dowiedziałbyś się ,ze do ukarania mandatem kierowane beda przypadki najpoważniejsze, te w których predkość dozwolona została przekroczona o więcej niż 20km/h Wtedy też Twoje sensacyjne wyliczenia wezmą "w łeb.
..a teraz taka refleksja..Ty i wielu innych biadoli na to ze to nie o bezpieczeństwo chodzi a o "łatanie budżetu" Że to skandal wynajmowac od prywatnej firmy urządzenie skoro można kupic i miec własne...Wtedy co????? mandaty będą cacy? bo zdjecia zrobione zostały na naszym-miejskim sprzęcie, a nie za pośrednictwem prywatnej firmy? Czasowe wynajecie firmy dla poskromienia "fantazji lokalnych woźniców" można uznac za prewencje.Zakup urządzenia to już inwestycja, ktora będzie musiała się zwrócic ....

tango

Re energymaker.Z matematyki na poziomie wczesno podstawowym masz pozytywa,bo faktycznie 80x2500 daje 200000! BRAWO!ale skąd wziąłeś te 2500 zdjęć dziennie??? Tematem zaintereswałem sie od początku i nigdzie z taką iloscia zdjec odpowiadających wymogom mandatowym ,czyli dozwolona prędkość przekroczona ponad 20km/h ponad dopuszczalną prędkość nie spotkałem sie.Poza tym zakup radaru to tylko część z nakladów jakie trzeba ponieśc.Już widze co działo by sie na tym forum gdyby faktycznie zgodnie z Waszymi sugestiami zakupiono takie urządzenie!!!! Wtedy sam przyznałbym racje tym ktorzy narzekają na kiepskie drogi,czy brak parkingów. Motocyklistów zwie sie ironicznie "dawcami" Dzieki fotoradorów piratów drogowych bedziemy mogli nazywac"sponsorami" i to oni placonymi przez siebie mandatami naprawią drogi, wybudują parkingi itp.itd....

tango

Gość: krytyk
Jeżeli okaże się, że to co istnieje w Pszczynie jest nielegalne to powinniśmy oczekiwać, że Pan Wiceburmistrz Drąszkowski pokaże, że posiada odrobinę honoru i poda się do dymisji. A wraz z nim jego pryncypał K. Szostak. Ale myślę, że oni nie mają krzty honoru i się nie zgodzą na odejście z ratusza (bo kto takich specjalistów zatrudni).
Przed wojną to raczej powinni sobie palnąć w łeb za coś takiego.
...a jeśli okaże sie ,ze wszystko jest zgodne z prawem to czy Ty Krytyku wyjdziesz z pod tarczy chroniącego Cie nicka i przedstwaisz sie z imienia i nazwiska przepraszając Tych od których teraz oczekujesz dymisji? Ty i Tobie podobni jestescie bandą żałosnych tchórzy,ujadających kundelków. Wytykasz komuś brak honoru załosna kreaturo? Co Ty mozesz wiedzie o honorowych rozstrzygnieciach stosowanych przed wojną .Takich jak Ty w tamtym czasie kopem w dupe sie karało. Nie sil się więc na przytaczanie przykładów z niezrozumiałej dla Ciebie przesłości....

tango

Jeśli "stwierdzono" ,ze taka forma wspólpracy jest niezgodna z prawem,to czemu chce sie przygladac Minister Spraw Wewnetrnych? Czy nie powinien powiadomic od razu organów scigania o dodejrzeniu popełnienia przestępstwa?
Młócenia słomy ciąg dalszy. "Udział w mandatach " to procentowe określenie kwoty wypłaconej ,do kwoty pozyskanej.Ustalenie zaś sztywnej stawki za usługe nie jest "udziałem" ...

tango

http://wiadomosci.onet.pl/2682,2158990,ciezarowka_wjechala_w_kondukt_ofiary_katastrofy,wydarzenie_lokalne.html

Kierowca ciężarówki był pewnie jednym z Was mamloploty i w d..pie miał wszelkie przepisy z dostosowaniem predkości włącznie.

tango

Czas mamloploty zaczać krytykować Niemców i straszyć ich wyborami. Bezczelini zakupili BMW z wideorejestratorami z myślą między innymi o Polakach....
http://moto.onet.pl/1608602,1,skuteczny-bat-na-piratow-z-polski,artykul.html?node=23

tango

Panie burmistrzu Drąszkowski! jak pan zapewne zdązył zauważyc rozlazła nam sie tu cała masa mamloplotów (to wymyślone przeze mnie okreslenie na pewną grupę lokalnych internautów) Nie brak jednak również głosów madrych jak ten "wyborcy" ,"tona",czy mój Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców dla nich to czy trzyma pan rece jak do modlitwy,albo przejezyczenie pani redaktor. Szanowny panie burmistrzu! mamloploty to w naszej społeczności margines tak wiec proszę dzielnie kontynuować nadal swą misje a moze pan liczyć na moj głos w Wyborach.
Ps. Podpisuję sie pod spostrzezeniem Tona....Nie tylko ładny zamek i park mamy

tango

Yankee O jakim "przepychaniu" mówisz wspominając o współudziale miasta przy tej inwestycji? Projekt,finansowanie i terminy to wszystko leży w gestii ZDW Katowice tak zresztą wynika z załaczonego przez Ciebie linku.

tango

Ul Bielska jest cześcią drogi wojewódzkiej nr... Tak więc za inwestycje i remonty na tym odcinku odpowiedzialny jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.
( W imieniu właściciela drogami publicznymi zarządzają w przypadku dróg:
1.krajowych – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad;
2.wojewódzkich – zarząd województwa;
3.powiatowych – zarząd powiatu;
4.gminnych – wójt (burmistrz, prezydent miasta) – art. 19 Ustawy. )
Dlaczego tak,a nie inaczej ta inwestycja jest prowadzona należałoby spytać ...

Zastepce dyrektora do spraw inwestycji kluczowych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach Mirosława Krausa
Długi tytuł,wiele też zapewne bedzie miał pan dyrektor do powiedzenia by rozwiać wcześniej opisane wątpliwości.

tango

Jedną z pozycji mają być wywiady z ciekawymi ludźmi.Zatem moja propozycja brzmi ,by zwieńczeniem takiego wywiadu było zaproszenie rozmówcy do "Ogrodka forum Pless"(przykładowa nazwa tej części programu) Tu gość zapoznałby sie z pytaniami klubowiczów,które wczesniej wysyłaliby na wskazany adres email kierowane do konkretnej osoby.Oczywiście internauci odpowiednio wcześniej byli by informowani z kim i kiedy wywiad sie odbędzie. Z grupy nadesłanych pytań jedno lub dwa wybrałby gosć i tyle samo redaktor prowadzący.

tango

Oj szarik szarik.....Ja do Ciebie łagodnie,jak to do istoty szczególnej troski,a Ty nadal ujadasz i kąsać próbujesz!
Koniec "marchewki". Teraz to z mojej strony tylko na "kija" liczyc możesz.Cokolwiek Ci tłumaczę echem w Twej pustej głowie sie odbija. Szarik! to ,że nie odpowiadam naTwoje prowokacje nie oznacza ,ze sie "wypaliłem" poprostu nie jestes dla mnie partnerem do dyskusji ,bo jak dyskutowac z kims ,kto nie potrafi zapamietac prostego słowa "RADARSYSTEM"
i permanetnie bełkocze coś o braku uprawnień ze strony SM do pomiaru predkosci i karania za te wykroczenia?
Odejdź Szarik od komputera.Przewietrz troche umysł .Geniusza już z Ciebie zrobić sie nie da,ale moze poziomem intelektualnym zdystansujesz budzace sie właśnie do zycia roślinki ?

tango

Pani Maryla wystąpi w Pszczynie jako piosenkarka ,czy jako eksponat na zamku?

tango

"Surrealizm w czystej postaci!!!

Publikowanie miejsc i daty, kiedy będą działały fotoradary to czysty surrealizm! Konstytucja mówi o równości( wszystkich!) wobec prawa. A tu okazuje się, że lokalny pirat, ( nowobogacki) wydrukuje sobie harmonogram i nie musi przestrzegać przepisów!!!
Szczyt obłudy i konformizmu!!! Nie dziwie się, że syn Rakowskiego w ogóle nie przyznaje się do polskich korzeni! (Polityka nr.14) "

Zanim zaczniejsz komentowc konstytucyjność przepisów zapoznaj sie najpierw co oznacza przytoczony przez Ciebie termin"równośc wobec prawa"! Skupiłes się na dwóch słowkach ktorymi próbujesz tu brylować A "burak" z Ciebie jakich mało.
Z Twojego wywodu mozna by zrozumiec ,że dostęp do harmonogramu mają tylko miejscowi "nowobogaccy" ,dla pozostałych portal Pless jest niedostepny??? (stąd niby brak róności)Że tak nie jest wie nawet "coś tam... malinowy" a o nadmiar inteligencji trudno Go podejrzewać.
Co do Rakowskiego juniora.Jaki jest związek Jego rodowodu z pszczyńskimi fotoradarami?

tango

Hmmmm... Może to jakiś pomysł z "zasadą prawej reki" na poskromienie temperamentów niektorych kierowców??

tango

Jest nieźle,ale chciałbym panu Burmistrzowi przypomnieć ,ze Pszczyna to także osiedla: np. Powstańców Slaskich,Podstarzyniec,Stara Wies.
Przedstawiony harmonogram tych miejsc nie obejmuje a szkoda,bo tam czesto łamane są ograniczenia predkosci szczególnie na ul Karola Miarki w okolicach przedszkola.

tango

-"szarak" na początek chciałem Cie przeprosic za kpiący,czasami niegrzeczny ton wcześniejszych postów.Choc w mojej ocenie Twoje argumenty są błedne starasz sie jednak je przedstawić.
Jak już wcześniej napisałem ,z Projektem tym nie jestem zwiazany zawodowo ,a wszystko co pisze to wyszukiwanie odpowiednich materiałow w sieci.Swoją droga troche dziwie sie panu Drąszkowskiemu ,ze w żaden jeszcze sposób nie ustosunkował sie do głosów zawartych w tej dyskusji.Nie wierze ,aby nie śledził opini internautów,tym bardziej,że ilosć wejśc wskazuje na spore zainteresowanie.
Zatem odpowiedź na Twoich pieć pytań pozostawie Panu Zastepcy Burmistrza Drąszkowskiemu .Mam nadzieje ze przeczyta tego posta i zabierze w końcu głos?
Zgodzę sie z głosami,gdzie mowa o tym czym powinna zajmowac sie SM.O tym ze chcielibyśmy mieć ławki w parku "wolne" od pijaczków Trawniki "nieobsrane" przez psy.W domach nie palono oponami.To wszystko prawda jednak za dopilnowanie by tak sie nie działo w równym stopniu odpowiada SM ,jak i Policja!
Wszyscy wiemy jak wyglada praca policjantów,jak wygladaja pomieszczenia w komendzie,ale ze sytuacje moze poprawić zlikwidowanie SM i przekazanie tych środków na policje to MIT! Nie ma takiej możliwości,by zamienic etaty Straży na etaty w Policji.
Poza tym .... ,czy...Jesli powstaną kolejne etaty policyjne mamy pewnośc ,ze zobaczymy wiecej policjantów w terenie ,czy może kolejny radiowóż zajmie miejsce na parkingu stacji Borim jak to ma miejsce dziś???

tango

-"skip" Żeby zabierac głos w dyskusji poparty argumentami nie trzeba być zawodowo zwiazany z tematem.Wystarczy zadać sobie troche trudu i poszperać w sieci by znależć i przestawic konkrety.Można tez tak, jak ten połgłowek z tekstem ponizej.Domyślalm sie ,zeby cokolwiek zrozumiał z mojego tekstu musiałbym go okrasić "k**ami" "ch**mi" lub innymi słowami odpowiednimi do jego poziomu.Jednak czy o to chodzi?Mam też swoje zdanie na temat aborcji ,co nie znaczy ,ze jestem ksiedzem lub ginekologiem...:)
Powiadasz ,ze nie fakt pomiaru i karania za wykroczenie powoduje sprzeciw,lecz forma w jakiej to jest dokonywane,czyli z udzialem prywatnej firmy i Straży Miejskiej.Wskaz w ktorym miejscu procedura ta jest niewłaściwa a wtedy "posypie głowe popiołem"
Powołujesz sie na DEMOKRACJE "rządy ludu", od wyrazów δῆμος demos "lud" + κρατέω krateo "rządzę") Daje ona obywatelom prawo do wyboru swoich reprezentatów a co za tym idzie współrządzenia.W żadnej defincji nie znajdziesz stwierdzenia ,ze jakiś połgłówek bezkarnie moze pomawiac wybranego demokratyczną wiekszoscią przedstawiciela.I takie własnie działanie jest wbrew demokracji i za jak najbardziej słuszne uwazam ,zeby podobnymi sprawami zajmował sie Prokurator.
"...a za prywatnymi "szeryfami" nie stoi żaden autorytet. Dobrze wiadomo, że także SM się nim nie cieszy."
Fotoradary to nie "program rozrywkowy" który ma "cieszyć"! To program resrzkczjnz,który ma poprawić bezpieczeństwo w naszym regionie,i instytucje do jego realizacji nie bedą dobierane wg rankingu popularnosci internautow.
Twój komentarz do mojej zagadki matematycznej świadczy ,ze jednak nie czytasz uważnie tekstu komnentowanego artykułu,ani komentarzy.Wynika z nich ,ze firma zewnętrzna wynajeta została wyłacznie do technicznej i biurowej strony przedsięwziecia,zaś za obsluge urządzenia w tym ustawianie parametrów zgodnie z rozporzadzeniem Ministra Spraw Wewnetrzych odpowiada funkcjonariusz Straz Miejskiej Dlatego Twoje obawy co do losow mandatow wystawionzch na kwote 50zl wygdaja
sie na wzrost.

tango

Spokojnie "szarik"....spokojnie.
Jeszcze raz spróbuje Ci wyłuszczyc,pisząc powoli tak ,zebys wszystko zrozumiał.
Przeczytałem po raz kolejny komentowany artykuł i nie ma tam ani słowa o wideorejestratorach,czyli Twoje wywody nalezy traktowac wyłącznie jako domysły z ktorymi nie mam zamiaru polemizowac.Czy gdyby w bagazniku tego samochodu były dwie butelki wódki nazwałbyś go jeżdzącym sklepem monopolowym??? Fotoradary dziela sie na urządzenia stacjonarne i przenosne i z tym drugim mamy do czynienia.Zdjecie przy artykule wyraźnie to pokazuje.
Wcześniej wkleiłem link do artykułu w GW na temat fotoradarów.Czynie to ponownie
http://wyborcza.pl/1,100503,6863430,Fotoradary_w_pytaniach_i_odpowiedziach.html
Przeczytaj sobie co poniżej napisał "ciekawski" dowiesz sie ,ze firma "radarsystem" zajmuje sie dostarczeniem urządzenia ,utrzymnaiem go w sprawnosci, zabezpieczeniem wszelkich niezbędnych homologacji dostraczeniem własciwego oprogramowania obrobki zdjec i itp.Czynności wymienione w Ustawie a zarezerwowane dla SM wykonuje osoba uprawniona. (bo w błedzie jesteś ,ze tylko Policja może obsługiwac fotoradary)
http://www.auto-swiat.pl/poradniki,aktualny-poradnik,Straz-Miejska-i-fotoradary,14665.html
"Jeśli cie interesuje..." Nie interesujesz mnie ani Ty ,ani Twoje marne sukcesy na awanturniczej arenie. Jak widziś nie reaguje nawet na Twoje zaczepki zwiazane z moją rzekomą służbą w Strazy Miejskiej Jeśli jednak kiedyś do niej wstąpie na pewno Cie szarik wezmę do patrolu.Niestety, ale tylko z kagańcem :( za bardzo ujadasz. Co do "błyskotliwego" rozwinięcia skrotu TANGO Swego czasu podobnie próbował błysnąć niejaki Moczulski tłumacząc w Sejmie skrot PZPR.... Dlatego szarik....NIE IDŹ TĄ DROGĄ!

tango

Gdyby to Ferrari było na wyposażeniu np.Strazy Miejskiej ,albo Ratusza zrozumiał bym zainteresowanie tematem :)
ale w tej sytuacji.... zgadzam sie z poprzednikiem...WIOCHA!!!!

tango

-Re"szarak" Na Twoje pytania odpowiem w czwartek 1 kwietnia(Prima aprilis) gdyz w dalszym ciągu Twoje wywody traktuje jako kiepski,ale żart..."znafco fszelkich tematuf"
-Pomysł z ograniczeniem sie wyłącznie do punktów karnych w założeniach przedstawia sie calkiem mądrze.Wydaje mi sie jednak ,ze raban rozpoczał by sie w chwili gdy zatrzymywane zostały by pierwsze prawa jazdy.
-"skip" Nie mam z tym "interesem" żadnych powiązań.Wielu z wypowiadających sie tu mędrców snuje nmiej lub bardziej fantastyczne insynuacje.Czytasz jak "szarak" bez zrozumienia wyłapując z tekstu tylko to co chcesz.Skup sie i jeśli trzeba poświęc troche więcej czasu na przeczytanie tego co napisałem a zauważysz krótkie,acz wiele znaczące słowo "MOŻE" opatrzone zreszta kilkoma znakami zapytania i charakterystyczną emotką symbolizującą"przymrużenie oka" (choć tego nie musisz wiedziec)
"W tej chwili zachowujecie sie jak mali pieniacze, a moze.... przy białym Fordzie stoi nie urządzenie a tylko jego atrapa????? ;) "
Co zaś do wspomnianej przez Ciebie demokracji.Daje Ci ona wiele przywilejów ,ale nigdy nie da Ci ona stawania ponad prawem ,a protest przeciwko karom za wykroczenia drogowe do tego sie sprowadza.Gdy do tego dołożymy pomówienia i insynuacje, wtedy Twoja "demokracja" nabiera karykaturalnego kształtu.
-"ario" To prawda ,ze relacje zarobków w Polsce i innych krajach UE są rózne.Nie mniej wysokosci stosowanych kar za te same wykroczenia w PL i tamtych krajach są zdecydowanie korzystniejsze dla nas. 2000Euro jaki stanowi procent miesiecznego wynagrodzenia a jaki procent stanowi 500zł?
Kilka razy już wskazywałem dlaczego lepiej dla miasta jest gdy kontrolą prędkości zajmuje sie SM a nie Policja.Widac zarównio Ty, jak i wielu internautów nie interesują wypowiedzi innych,lecz skupieni są na tym co sami mają do powiedzenia...

A teraz dla relaksu zagadka matematyczna:

Wiceburmistrz Drąszkowski podpisał umowe z firmą Radarsystem na pomiar prędkosci i karanie mandatami kierowców ktorzy diozwoloną prędkość przekroczyli. Umowa przewiduje ,ze firma Radarsystem otrzyma 80zł prowizji od każdej grzywny ,która wpłynie na konto Urzedu Miasta.
Kodeks Drogowy zaś przewiduje nastepujące wysokości mandatów:
Wysokość kar pieniężnych za przekroczenie dozwolonej prędkości:
do 10 km/h - do 50 zł, 1 pkt
11 do 20 km/h - 50-100 zł, 2 pkt
21 do 30 km/h - 100-200 zł, 4 pkt
31 do 40 km/h - 200-300 zł, 6 pkt
41 do 50 km/h - 300-400 zł, 8 pkt
51 km/h i więcej - 400-500 zł, 10 pkt

Pytanie:
O jaką wielkość musi przekroczyć kierowca dozwolną predkość,aby Miasto i firma dokonująca pomiaru osiągnęly zgodnie z prawem jakiś zysk?

tango

Kilka dni temu w moim komentarzu zwróciłem uwagę administratorowi na fakt łamania prawa polegający na pomówieniach (bez odzewu).Zasugerowałem ,by ustalic IP użytkownika i powiadomić tym fakcie Prokurature. Dzis jednak zauważyłem ,ze wiele z tych pomówien publikowanych jest nie przez zalogowanych uczestników ,lecz jako "gośc" których wypowiedzi są moderowane przez administratora.

"Proszę wypełnić pole Imię nazwisko/nick
Dodajesz komentarz jako gość
(komentarze gości przechodzą weryfikację administratora)

W tej sytuacji to i administrator niedopełnił obowiązku rzetelnego weryfikowania publikowanych przez internautów poglądów,świadomie dopuszcając materiały zawierające pomówienia osób publicznych (Strosta i wiceburmistrz)

tango

Re.Rzygmunt
Z jednej strony troszczysz sie o "publiczny grosz" z drugiej zaś strony proponujesz coś wyjątkowo niegospodarnego.W imie niskich pobudek do jakich zalicza sie zawiść( możliwosc zarobku przez prywatną firme) zgodzilbyś się na wyłożenie ok.200 tyś zl tym razem już publicznych pieniedzy na zakup urządzenia.To nie jedyny koszt.Trzeba zabezpieczyć niezbedny serwis takiego urządzenia i wszystkie procedury legalizacyjne.Na koniec przyjać ,przeszkolic i utrzymywać osoby do ich obsługi nawet w okresie kiedy radar nie bedzie używany.Można tez tak jak w Piekarach Sl.
http://piekaryslaskie.naszemiasto.pl/wydarzenia/1033510.html
urządzenie Wypozyczyc i bez wzgledu na wynik ekonomiczny codziennie płacić ok 3000zł(netto) plus etat prcownika.
Jak zrozumiałem z artykułu pszczynski przypadek jest jeszcze inny i moim zdaniem najkorzystniejszy,bo środki publiczne nie są zaangażowane w to przedsięwziecie,zaś cale ryzyko (przy odpowiednio wysokiej prowizji) ponosi radarsystem.
Fakt ,ze czasami lepiej coś zlecic niz dokonywać zakupu to nie nowatorski pomysł Drąszkowskiego.Wiekszosć znaczących firm nie tworzy własnych struktur transportowych ,lecz korzysta floty wynajetej,mimo że wykorzystywana jest całorocznie.Akcje pomiaru predkosci ,by przyniosły oczekiwany efekt prewencyjny muszą być przeprowadzane z przerwami.
Swoją drogą wszystkich tych którzy uważają ,ze inicjatywa powstała tylko dla tego zeby "wyczesac ich kieszenie" zapraszam do dyskusji kiedy juz mandaty otrzymacie.W tej chwili zachowujecie sie jak mali pieniacze, a moze.... przy białym Fordzie stoi nie urządzenie a tylko jego atrapa????? ;)

tango

ario" Nie twierdze ,ze przejechanie rocznie 20.000km to jakiś niesamowity wynik.Daje jednak prawo do zabrania glosu na tematy zwiazane z ruchem drogowym.Skoro pokonujesz rocznie 100.000km i robisz to od kilku lat ,znaczy,ze jeżdzisz w miare przepisowo i o co cały raban? Na wybiorczych przykładach porównujesz nas z Niemcami.Dlaczego nie odniesiesz sie do wysokosci mandatów w obu tych krajach?U nas maksymalny to 500zł/120Euro a u Nich?? prześledź wczesniejsze wpisy to sie przekonasz.
"ten okropny pirat" Twierdzisz ,ze jak nie ma zabudowań ,szkół i przejśc dla pieszych nie ma wypadków i można śmigać bez ograniczeń? Skad wiec tyle krzyży w szczerych polach? Twoje pytanie zas co do tego kto jest badziej niebezpieczny na drodze młodzik "palacy gume" i popisujacy sie przed dziewczyna stuningowanym Kadetem ,czy dziadek w trzesącymi sie rekami w Tico jest debilne. Dopóki dziadek nie bedzie stwarzał zagrozenia jego trzesące ręce ani mnie ,ani Tobie nie powinny przeszkadzac.Jeśli zas takie zagrozenie zaistnieje powinien natychmiast uprawnienia miec odebrane.Podobnie nie przeszkadza mi wspomniany kadecik dopóki porusza sie zgodnie z przepisami.
"szarak" Polemika z Tobą to strata czasu ,wiec Twoje ostatnie wypociny pozostawię bez komentarza...
"Rzygmunt" Kolejny mędrzec ktory komentuje ,a nie przeczytał artykułu. O JAKIM WYNAJECIU PISZESZ??? Myslisz ,że gdy użyjesz prawniczego terminu "znamion niewłaściwego zagospodarowania pieniedzy publicznych" błyśniesz jako znawca zagadnienia? Otóż mądralo firma ta została wyłoniona w wyniku przetargu.(link do ogłoszenia znajdziesz gdzies w komentarzach) zas rozliczenie odbywa sie na zasadzie prowizji, nie zas ze środków publicznych! Co do "strajku włoskiego" to ten pomysł zaproponowałem juz wczesniej .Twój zaś jest tylko jego powieleniem, o czym z czystej przyzwoitosci z Twojej strony wypadało by wspomnieć.

Data: 26.03.2010; 13:17
"... Piszesz o protescie,ktory miałby polegać na uzywaniu klaksonu.Znowu łamanie przepisów! A moze "strajk włoski" polegający na bezwzględnym przestrzeganiu przepisów nawet tych idiotycznych? Wtedy do Twojego protestu i ja sie przyłacze.

Powrót

Nowi klubowicze

MaciejZelazo

Poręba
w klubie od: 2020.09.16

ioiofy14

Pszczyna
w klubie od: 2020.09.15

hxdfvoa7

Chełm
w klubie od: 2020.09.15