Prezentacja klubowicza

observer

Pszczyna

W klubie od: 15.06.2009
Ilość komentarzy: 160
Ilość postów: 576
Ilość wyświetleń: 321238

Formularz kontaktowy


Komentarze (160)

observer

Drupal

Nie odnoś się do wypowiedzi niejakiego Frodo. Przeczytaj jego wypowiedzi na forum i zrozumiesz, że masz do czynienia z pisowskim trollem. Wracając do meritum - szpitalami powinni zarządzać ludzie, którzy znają się na biznesie, a nie lekarze. Prywatyzacja szpitali, bez względu na formę prywatyzacji, i tak na nie ominie.

zobacz komentowany news »

observer

Żadna msza nie pobije "mszy" odprawionej przez prafata Suchego w Przemyślu:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Szokujaca-homilia---to-moglo-przydarzyc-sie-Tuskowi,wid,12165782,wiadomosc.html?ticaid=19fbb

zobacz komentowany news »

observer

Zła wiadomość :-(. Miód będzie drogi.

zobacz komentowany news »

observer

Ja się tylko zapytam: gdzie jest konserwator zabytków?

zobacz komentowany news »

observer

Z ferowaniem wyroków proponuję poczekać do oficjalnego stanowiska policji w tej sprawie. To po pierwsze. Po drugie - proponuję czytać tekst ze zrozumieniem. A w tekście jasno pisze, że osoba na skuterze była już na rondzie - zatem miała pierwszeństwo jazdy (przed wjazdem na rondo z każdem strony jest taki żółty odwrócony trójkąt - oznacza on ustąp pierwszeństwa przejazdu - jakby ktoś jeszcze nie wiedział). Zatem wg opisu może to oznaczać, że to właśnie auto nie dostosowało się do przepisów. Po trzecie - ktoś napisał o dziwnej nazwie tego ronda. Proponuję przejechać się do Żor - tam dopiero są nazwy rond ;-).

zobacz komentowany news »

observer

Właśnie jeżdżę codziennie trasą Pszczyna-Katowice i widzę, co się dzieje na tym skrzyżowaniu.

zobacz komentowany news »

observer

Gdybyście tam mieszkali, albo często korzystali z tych dróg to byście inaczej komentowali.

zobacz komentowany news »

observer

Niska frekwencja bo spotkania są organizowane w takich porach, że jeszcze wraca się z pracy. A po drugie już ktoś tu słusznie skomentował, że i tak można zgłaszać wnioski, a potem się je tylko spisuje i nic z tego nie ma.

zobacz komentowany news »

observer

Szkoda, że wciąż nie uchwalono ustawy o odpowiedzialności finansowej urzędników za swoje decyzje. Gdyby ustawa była uchwalona wielu urzędników najpierw by pomyślało, a tak to robią co chcą. Pamiętamy sprawę Optimusa i pana Kluski.

zobacz komentowany news »

observer

Wrażenia z koncertu: był po prostu super. Chłopaki używają coraz więcej ludowych instrumentów co przekłada się na coraz ciekawsze koncerty. Poza tym są normalni, co wśród artystów polskich rzadko się zdarza. Szczególnie podobały mi się życzenia Łukasza Golca - kurcze, jak on potrafi tak jednym ciągiem tyle powiedzieć. Na koncercie nie podobała mi się tylko jedna rzecz, a mianowicie te pozdrowienia dla polityka na końcu koncertu. A odnośnie wypowiedzi pana Jana - proponuję zapoznać się z prawem budowlanym i dowiedzieć się, ile czeka się na wydanie odpowiednich pozwoleń na budowę.

zobacz komentowany news »

observer

Szkoda, że w ogłoszeniu nie pisze z jakiej kopalni jest ten ekogroszek bo to bardzo ważna informacja dla kupującego.

zobacz komentowany news »

observer

Dobrze, że te stajnie są pod kuratelą Urzędu, a nie Starostwa bo wtedy czekałby je ten sam los co Paleji.

zobacz komentowany news »

observer

To już kolejny przypadek z ostatnich tygodni, że ciężarówka albo tir całkowicie blokują ruch na DK-1. Niech ktoś w końcu się za to weźmie. Ile razy będziemy stać w korkach, spóźniać się do pracy, marnować litry benzyny, bo mający gdzieś przepisy kierowcy tirów i ciężarówek swoją bezmyślnością doprowadzają do paraliżu tej głównej drogi na Katowice.

zobacz komentowany news »

observer

Zmiana na stanowisku dyrektora szpitala nie załatwi do końca problemu. Sytuacja szpitala w Pszczynie podobna jest do sytuacji setek szpitali w Polsce. Mamy służbę zdrowia, która wymaga naprawy. Ale żaden z rządów się na to nie odważy bo będą bardzo duże protesty w społeczeństwie i przez to popularność rządu w sondażach spadnie na łeb na szyję. Na dzień dzisiejszy są właściwie dwie drogi na wyjście z tej patologicznej sytuacji: prywatyzacja szpitali albo duże podniesienie składek na ubezpieczenie zdrowotne. Innej drogi nie widzę. Można wybrać jeszcze pośrednie rozwiązanie, że specjalizacje (np. chirurgia, hematologia, onkologia) ratujące życie będą finansowane z kasy państwowej, a inne specjalizacje (np. stomatologia, dermatologia, okulistyka, laryngologia) będą płatne.

zobacz komentowany news »

observer

Yankee - oczywiście, jeśli masz na myśli bezmyślnie napisaną ustawę to faktycznie tak by było; ale przecież właśnie od zapisów ustaw zależy co i jak można zrobić zrobić.

zobacz komentowany news »

observer

Dworce PKP powinny zostać przekazane miastom i gminom. Dopóki ich zarządzanie będzie w gestii PKP Nieruchomości dopóty będzie jeden wielki syf. Wystarczy tylko odpowiednia ustawa.

zobacz komentowany news »

observer

latino0

No nie wiem, czy pierdoły bo z bardzo dobrze poinformowanego źródła wiem, że Ci co wiedzieli że remont jest zakończony to już tam wcześniej przejeżdżali samochodami ;-).

zobacz komentowany news »

observer

Ten most był już gotowy o jakiegoś czasu. Ale jak widać musieli poczekać na poświęcenie przez księdza i na superstarostę ;-). Co to za różnica, że przez ten czas kierowcy musieli dalej jechać objazdami. Nie można było puścić tam ruchu bez poświęcenia przez księdza no i najlepszego starostę w kraju. W niektórych częściach Polski z otwarciem dróg czekają na oficjeli z Warszawy, a w Kobiórze na księdza i starostę. Najpewniej w najbliższym wydaniu Gazety Pszczyńskiej zobaczymy zdjęcia ze starostą bo przecież zdjęcie w prasie musi być.

zobacz komentowany news »

observer

Ciekawe, jakby zareagowali rodzice tych gnojków, gdyby ktoś uwalił ich domy sprayem?

zobacz komentowany news »

observer

Yankee

Nie rozumiem Twojego zdenerwowania. To przecież tylko zamówienia publiczne, wydaje się pieniądze publiczne, czyli pieniądze podatników. Nieważne, że trzeba będzie trzy razy zapłacić za to samo.

zobacz komentowany news »

observer

latino0

W normalnej, prywatnej firmie jest tak, że to szef odpowiada za to, co robią jego pracownicy. A tu mamy do czynienia z typową spychologią stosowaną. Bo przecież najprościej powiedzieć "ja nie wiedziałem". Nieprawdaż?

zobacz komentowany news »

observer

Kurcze, ale Wy się czepiacie. Przecież starosta mógł nie wiedzieć nic w tej sprawie. Może nawet nie wie, że Paleja została sprzedana. Ludzie, jak możecie oczekiwać od starosty takich rzeczy. Przecież starosta ma tyle na głowie: ciągłe sesje fotograficzne, ciągłe przebywanie na imprezach zamkniętych, itp. Nawet nie wiecie, ile pracy kosztuje takie uśmiechanie się do fleszy aparatów. To naprawdę ciężka praca.

zobacz komentowany news »

observer

Powinno się zrobić kilka pokazówek z najazdem na skupy złomu, nagłośnić to we wszelkich mediach i skończyłoby się przyjmowanie kradzionych rzeczy na skupach.

zobacz komentowany news »

observer

I co z tego, że coraz więcej pieniędzy z podatków idzie na służbę zdrowia? Czy coraz większe wpływy z mandatów, czy podatku drogowego wliczanego w cenę benzyny idą na remonty dróg? Nie, i nie czarujmy się, że pójdą. W Polsce trzeba kogoś odważnego, kto podejmie decyzje nie tylko w kwestii służby zdrowia, kogoś kto nie będzie patrzył na słupki w bezsensownych sondażach. Potrzebny jest ktoś z jajami, może być kobieta, ważne aby zrobić w końcu porządek z tym szambem, co aktualnie jest.

zobacz komentowany news »

observer

Wreszcie coś drgnęło w sprawie obwodnicy Pszczyny. Niestety, sama budowa zapewne może spodziewać się dużych opóźnień bo będą ją blokować protesty, jeśli nie całkiem zablokują tą budowę.

zobacz komentowany news »

observer

Drodzy mieszkańcy kamienicy. Pan Burmistrz myślał o Was tylko w czasie wyborów. Teraz jest już po wyborach więc sami zrozumcie pewne sprawy. Tak jest nie tylko w Pszczynie, niestety.

zobacz komentowany news »

observer

Skuteczność w pozyskiwaniu funduszy, a sens i skutek ich wydawania to dwie różne rzeczy. Owszem, można się cieszyć że tak dobrze pozyskuje się w naszym regionie fundusze z UE, ale z drugiej strony widząc jak wydawane są te pieniądze to już zastanawiamy się, dlaczego marnotrawione są pieniądze publiczne. Zobaczcie os. Daszyńskiego. Najpierw kanalizacja, potem długo długo nic, aż wreszcie ktoś położył byle jak asfalt, który już w niektórych miejscach wygląda jak wygląda.

zobacz komentowany news »

observer

Ja od samego początku cieszyłem się, że przetarg wygrał właśnie Budimex-Dromex bo wiem, jak ta firma realizuje inne kontrakty w naszym województwie (dla przypomnienia: węzeł Murckowska w Katowicach i budowa DTŚ-ki w Zabrzu). Po prostu miło się patrzy, jak ta firma robi. Jeśli ktoś chce zobaczyć dokładne przeciwieństwo tej firmy to zapraszam na przejażdżkę do Ornontowic, gdzie jest jedno wielkie partactwo.

zobacz komentowany news »

observer

Zgadza się. Ciężarówka nie wpadła do rowu tylko przewróciła się na barierki. Na szczęście ja stałem w korku około 10 minut, ale jak już dojechałem to nie mogłem się nadziwić, w jaki sposób gość w ciężarówce mógł doprowadzić do tego wypadku Przecież stało się to na prosty odcinku drogi. Nie wiem, może ktoś mu wyjechał i musiał ostro zmienić pas i wtedy złom się przesunął i przeważyło ciężarówkę. Być może tak było, ale żeby w takim miejscu się to zdarzyło to naprawdę zastanawiające.

zobacz komentowany news »

observer

"... a na nadmiar środków samorząd nie narzeka"

A to ciekawe bo w ostatnim numerze Gazety Pszczyńskiej jest artykuł o tym, że głosami radnych przyznano staroście podwyżkę z 10.512 zł na 12.540 zł. No faktycznie, na nadmiar środków samorząd nie narzeka.

zobacz komentowany news »

Powrót

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769