Prezentacja klubowicza


Konto zostało usunięte

Formularz kontaktowy


Komentarze (293)

_emi

do yomum24

:)


[tyle a propos Twojego komentarza]

zobacz komentowany news »

_emi

do burzasty:

Zjawisko rzadko spotykane w zimie, ale możliwe i już nieraz burze występowały o tej porze roku.
Normalnie - jest to możliwe, bo z północy nadciągnęły zimne masy powietrza, zaś z południa Europy ciepłe masy powietrza...zbiegły się na południu Polski no i jak chyba każdy wie, burza powstaje wtedy kiedy ścierają się zimne i ciepłe masy pow. - zimne masy gwałtownie wypierają ciepłe, powietrze szybko się schładza, para wodna zaczyna się skraplać, co prowadzi do tego, że powstają pionowe chmury burzowe. Potem część kropel zamarza i powstają kryształki lodu, które zderzając się z kroplami wody uwalaniają elektrony tworząc ładunek elektryczny.

zobacz komentowany news »

_emi

miałam zamiar w ogóle się nie wypowiadać w tym temacie, ale pewien komentarz po prostu sprawił, że zaniemówiłam z wrażenia głupoty komentującego...

"Gość: Jorg

Nikt nie spowodowal wypadku specjalnie.Wypadki sie zdarzaja i o co tyle halasu"

A teraz id.ioto pomyśl, że na miejscu tej kobiety była twoja matka, siostra, czy ukochana dziewczyna... i napisz jeszcze raz: "Nikt nie spowodowal wypadku specjalnie.Wypadki sie zdarzaja i o co tyle halasu"... ciekawa jestem jakbyś wtedy się wypowiadał... o co tyle hałasu?

Ludzie, jak macie pisać takie rzeczy pod tematem takiej tragedii to dajcie sobie na wstrzymanie. Jest tu mnóstwo osób, które bronią tego smar.kacza bez prawka, ale jak ktoś słusznie napisał - kobieta sama się nie rozjechała. To nie był wypadek gdzie złamała rękę, doznała niewielkiech obrażeń... to był na tyle poważny wypadek, że zginęła na miejscu!!! Ktoś na tyle chamski w obliczu tragedii śmie pytać w jakim ta kobieta była stanie??!! Wg mnie szczyt bezczelności. Bo to i tak nie jest istotne... nie wpadła pod samochód, nie wtargnęła na pasy... szła chodnikiem - czy też siedziała na krawężniku (różne wersje), ale to nie ona spowodowała ten wypadek. Szła, siedziała sobie spokojnie. Ktoś tu zapomina, kto w obliczu tej tragedii jest OFIARĄ! Robicie z młodego szcze.niaka świętego, bo taki dobry, miły, młody, bez prawka....i w sumie wychodzi na to, że to z niego robicie ofiarę tej tragedii... Wydaje mi się, że koledzy i koleżanki - rówieśnicy - nie zdają sobie sprawy co ich kolega zrobił... ale staram się tłumaczyć to tym, że koledzy i koleżanki są jeszcze na tyle młodzi, że nie wiedzą co to znaczy stracić w wypadku, w jednej chwili, najbliższą osobę. Wtedy zapewne tak by nie pisali.

zobacz komentowany news »

_emi

pless chyba posiada nieco błędne informacje, bowiem jak wracałam z Tychów to przejeżdżając tamtędy ok 14:30, było już po wypadku...

zobacz komentowany news »

_emi

zdawałam 5 lat temu w Bielsku. Z ciekawości, chęci sprawdzenia się, ściągnęłam sobie nowe pytania i bez problemu zdałam! Ludzie uczą się pytań, obrazków na pamięć, a potem jak tylko coś zmienią to nagle kilkadziesiąt % nie zdaje i pomyśleć, że Ci co uczyli się na pamięć potem jeżdzą po ulicach i zastanawiają się po kilku miesiącach na skrzyżowaniu z regułą prawej ręki kto ma pierwszeństwo przejazdu.

zgadzam się ze "zdałem!" - trzeba myśleć, bo pytania nie są wcale trudne.

zobacz komentowany news »

_emi

do zaskoczony:

A możesz jaśniej? bo nie wiem czego dotyczą zarzuty, że czegoś nie rozumiem. Nie czytam w Twoich myślach...

zobacz komentowany news »

_emi

zastanawiam sie czy dżinsach i trampkach by mnie wpuścili na obiad... :P

zobacz komentowany news »

_emi

to już się robi nudne, ciągle jakieś oświadczenia, pozwy, znowu oświadczenia :/ to już nic naprawdę nie da!!!! ta
restauracja jest spalona!! Przychodzić będą może co najwyżej przyjaciele, bo zwykli szaracy to raczej wątpię..... Co z tego, że np Michalik był na parkingu Matamalmarary przy rewizycie M.G...co z tego ze jakieś tam hasła zostały wyciągnięte z kontekstu... a nawet gdyby, to i tak nie zmieni faktu treść" takich gości to my tu nie chcemy", albo ze przyszli sie najeść bo za darmo.... Spoko pani Alicjo, ja też tam nie przyjdę, obiecuję, bo dla Pani będę pewnie za biedną klientką na to aby usiąść na pani krzesełkach i zobaczyć oryginalne mebelki, ale tylko zobaczyć!!! bo przecież jestem zwykłym zusowcem, nie jestem z żadnego urzędu gminy a mój ojciec to nie burmistrz !

zobacz komentowany news »

_emi

alejka była śliczna, miała swój klimat, było pięknie, zielono... mam pytanie, komu przeszkadzały te drzewa? nie mogły tam zostać? :/ trzeba było tylko kostke dać i tyle.

zobacz komentowany news »

_emi

Odkąd kilka lat temu parkomat zeżarł mi 4 zł bez wydania kwitku (najpierw 2zł potem kolejne 2zł), tak do dnia dzisiejszego parkując na tym "pseudoparkingu" z ogromnymi dziurskami - nie płacę ani złotówki. Jak dotąd obyło się bez mandatu, ale nawet gdybym go dostała, to nie miałabym zamiaru go uiszczać. Bo po pierwsze - parkomaty są przeważnie zepsute, a nie każdy posiada telefon, aby zadzwonić (czy też nie każdy akurat posiada w tym momencie fundusze na karcie, aby zadzwonić - bo też tak może być) poza tym z jakiej racji mam jeszcze płacić za połączenie?? każdy grosz się liczy i za te minuty dzwonienia do AZK mogłabym przeprowadzić miła rozmowę z kimś innym; po drugie zdarza się, że pakromat drukuje kwitki niezgodne z godziną parkowania, co prowadzi do tego, że kwitek możemy wyrzucić do kosza; po trzecie, nie zamierzam płacić za taki parking gdzie jest dziura na dziurze! Pozdrawiam

PS-jak będzie porządny parking, będą sprawne, nowe parkomaty (które wcale nie są takie drogie patrząc ile samochodów tam zawsze parkuje, więc jak ktoś słusznie zauważył inwestycja bardzo szybko by się zwróciła) - będę wtedy płaciła za miejsce parkingowe.

zobacz komentowany news »

_emi

Żałuję Panie Darku SKROBOL, że na Pana głosowałam. Żałuję strasznie!!! Niestety przy takich sprawach wychodzi wszystko :( szkoda....

zobacz komentowany news »

_emi

Nie wiem o co takie wielkie halo. Wg mnie lepiej to wyglądało wcześniej. Teraz tak trochę....łyso i nieciekawie. A! przepraszam bardzo, ale to nie są żadne fontanny. Jakby była tam woda to i owszem.

zobacz komentowany news »

_emi

a najlepiej byłoby to widać porównując zdjęcia z lotu ptaka, które kiedyś były wykonywane i umieszczane na plessie...z tymi w teraźniejszości, których niestety nie ma, a mam nadzieję, że takowe powstaną. Wtedy będzie można zobaczyć na własne oczy w całości, ile zieleni "wycięli" na rzecz parkingów...

zobacz komentowany news »

_emi

"Robi się betonowa pustynia zapchana zaklejającymi każdy wolny kawałek budowlami o dość miernej "urodzie"." Zgadzam się w 100%! A co do parkingów, to owszem, dobrze, że je budują, ale tylko pod kątem tego, że może właściciele niektórych samochodów w końcu będą parkować tam gdzie się powinno, a nie ciągle wzdłuż krawężnika, żeby jak najbliżej klatki, domu, mieć na oku itp itd. Ale wg mnie nietrafne miejsca wybrali. Np. parking, który robią na końcu Śmiałego zaraz przy szkole... dlaczego przeznaczyli miejsce na parking, plac, na którym jakby nie było dzieci się bawiły w okresie letnim?? jest ich mniej niż za moich czasów, ale jednak dziennie można było je spotkać bawiących się na placu. Dlaczego zostawili puste miejsca gdzie nikt się nie bawi, nikt tam nie chodzi (oprócz właścicieli z pieskiem w potrzebie) za blokiem na Opolczyka, a przed serwisem-myjnią? Tam jest dużo miejsca by zrobić parking! Myśląc ligicznie, przy bloku na Śmiałego są dwa średnie parkingi po obu stronach (na nich parkują przeważnie ci ze śmiałego, część z opolczyka i część z odnowiciela), przed blokami też są wyznaczone miejsca parkingowe. Więc ci z wieżowca i Opolczyka mógliby mieć świetny parking za tym właśnie blokiem... bez ingerencji w plac zabaw dla dzieci! Z roku na rok jest coraz gorzej jak zauważyłam. Jest coraz mniej zieleni, coraz mniej miejsc na zabawy dla dzieci (nie licząc tego przy kapliczce). Coraz więcej betonu, parkingów... jak kiedyś to osiedle było pełne zieleni, bloki pomalowane i nie budowali tych nowych bloków przy Dobrawy, można wtedy było powiedzieć, że jest to naprawdę piękne osiedle!!! Teraz? zieleni mniej i po prostu szkoda gadać... pozdrawiam.

zobacz komentowany news »

_emi

drajwwer i Podróżny

uważajcie, bo za chwilę Ocznik napisze, że on wie lepiej jak Litwini jeżdżą, bo przecież codziennie sam po naszych drogach jeździ i że nie wszyscy Litwini są tacy sami........


tylko nasuwa się pytanie, dlaczego wszyscy akurat narzekają na TIRy na litewskich rejestracjach?? hmmm dziwne.... (;p)

zobacz komentowany news »

_emi

do "koleś" i ocznika
Napisałam, że "wszystko jasne", bowiem jeżdżąc już kilka dobrych lat po naszych polskich drogach, zdążyłam zauważyć (zresztą nie tylko ja, jest wielu, którzy ze mną się zgodzą) znaczną różnicę pomiędzy TIRami na PL rejestracjach a np. litewskich. Jasne, nie powiem, że "my", Polacy jeździmy super przepisowo, ale jadąc sobie pasem szybkiego ruchu nigdy nie miałam sytuacji, żeby mi TIR nagle wjeżdzał na środek pasa, bo mu się tak uwidziało. Wybaczcie, ale ja to napisałam tylko i wyłącznie z autopsji i naprawdę to nie moja wina, że akurat Litwini sobie taką opinie niestety wyrobili. To właśnie jadąc za TIRem na litewskich rejestracjach mogę się spodziewać wszystkiego, dlatego zawsze mam wtedy 10x wiekszą czujność, niż normalnie. Zachowują się jakby byli panami na drogach. Może i są wyjątki, ja do dnia dzisiejszego nie spotkałam sie z takowym jadąc za TIRem bądź wyprzedzając takiego TIRa:/ i Ocznik, błagam, nie pisz mi tu, że to Polak może siedzieć za kierownicą, bo co jak co, ale rzadko się to jednak zdarza. I też nie mówie, że wszyscy Litwini są tacy, po prostu ot - dziwnym trafem za każdym razem mam nieprzyjemną sytuację z takim oto TIRem, który mi się (przykład) przy wyprzedzaniu nagle wtrandzoli na mój pas nie patrząc nawet czy coś nie jedzie - co jest karygodne!!! tylko mi nie mówcie, że to nie jego wina, bo nic nie widzi z TIRa... i jeszcze jedno, ich prędkość też pozostawia wiele do życzenia... potrafią popier*alać na DK-1 130km/h. TIR !

Dlatego moja reakcja była taka, a nie inna po przeczytaniu tego newsa. Zwyczajnie się nie zdziwiłam.

PS - ocznik, rzadko bywasz w kraju i nie masz na co dzień do czynienia z sytuacjami na naszych drogach, więc sorry...

zobacz komentowany news »

_emi

"na litewskich rejestracjach" - i wszystko jasne!!!

zobacz komentowany news »

_emi

żart byłby dobry i wiele osób by sie nabrało gdyby nie tekst z Chuckiem Norrisem :)

zobacz komentowany news »

_emi

nie rozumiem wypowiedzi niektórych osób... jaki kolejny, otwarty, nowy bank? ING jakbyście nie wiedzieli jest już w Pszczynie od wielu, wielu lat i został tylko przeniesiony z ul. Bankowej przy rynku na starą targowicę... więc żaden nowy bank nie bedzie w Pszczynie otwarty!!! :P

zobacz komentowany news »

_emi

jak dla mnie to zbyt nowocześnie. Nie mówię, że jest brzydka, bo nie jest. Ale wg mnie powinni zrobić coś na kształt innych, starych kamienic, aby się jakoś to cudo wpasowało w "STARÓWKĘ". :)

zobacz komentowany news »

_emi

do użytkownika "Gość: re djhooligan"

Wiesz co, nie bądź taki mądry w tym swoim domku dobrze?? Drogi jak dotąd zawsze były posypane i odśnieżane dosyć szybko. Każdej zimy. Jeśli śnieg spadł wcześniej, październik-listopad, nie trzeba było za długo czekać, aby zobaczyć odśnieżone drogi, chodniki, odpowiednio posypane. Zawsze ok. 6 rano jeździły piaskarki. Więc to nie ma związku z czynszem, a widać, że w bloku nie mieszkasz, bo gybyś mieszkał, to wiedziałbyś, że w okresie jesiennym sam czynsz wzrósł do uwaga: 799zł !!! co jest kompletną kpiną! więc wstrzymaj się od durnowatych komentarzy o podniesienie czynszu jak sie chce mieć drogi odśnieżone ok? Bo sam byś nie chciał tyle kasy płacić miesięcznie za sam czynsz... Tym bardziej, że to w tym roku zawiedli, a zima przyszła dosyć późno, więc na pewno byli "przygotowani". Pozdrawiam

zobacz komentowany news »

_emi

To co się działo w sobotę późnym popołudniem w godzinach ok. 17:00-18:00 to był istny koszmar! Paraliż w Pszczynie. Lodowisko na drodze, samochód prowadziłam przez całą Pszczyne z prędkością 10km/h nawet nie wrzucałam 2 biegu, a i tak zarzucało na każdym rondzie i zakręcie:P z 3 razy wjechałabym w znak, bo koła nie reagowały na skręty kierownicą i nie dlatego, że w takich warunkach nie potrafię prowadzić. Najmniejsza prędkość była za szybka, a wyjedź sobie jeden z drugim samochodem na lodowisko to ciekawe jak się jeździć będzie (?). Jak już zahamowałam to przez 2 minuty nie mogłam nawet ruszyć, taka ślizgawka:) a piaskarki miały chyba sobotę wolną:P Do dzisiaj moja ulica na osiedlu piastów jest biała, w ogóle nie posypana, chodniki bialusieńkie:/ co sie dzieje do cholery? przecież jest styczeń!!!!!! ledwo spadł śnieg poraz pierwszy tak obficie tej zimy i już jest problem??

zobacz komentowany news »

_emi

a ja o północy na szyczcie Babiej, będę obserwowała wszystko z góry! :D

zobacz komentowany news »

_emi

majster: faktycznie najlepszy lipdub!!! :)

zobacz komentowany news »

_emi

Do Rosomak

"Nareszcie coś drgnęło w PKP"

Koleje Śląskie to nie PKP. To konkurencja, zresztą bardzo dobra, lepsza!

zobacz komentowany news »

_emi

jestem zdecydowanie na NIE i podzielam zdanie gościa "Lechu"! aha i jestem mieszkanką osiedla Piastów, żeby nie było - jak ktoś tu już pisał - że przeciwni są ci, którzy nie mieszkają w pobliżu kościoła. tyle w tym temacie.

zobacz komentowany news »

_emi

re: pszczyniok

tak, doskonale wiem, że od 4 lat rządzi PO i powiem, że szczerze się z tego powodu cieszę.

zobacz komentowany news »

_emi

już naprawdę zaczyna mnie denerwować to, że co się nie stanie to zawsze wina PO. Za chwilę to, że ktoś nie będzie mógł wyjść do toalety w czasie pracy będzie winą PO. Ludzie, opanujcie się trochę?? Ludzka cierpliwość kiedyś się kończy.

zobacz komentowany news »

_emi

top - masz w zupełności rację :) ludzie, z którymi się wspólnie chodzi są najważniejsi!!! i ci poznani na górskich szlakach również :)

zobacz komentowany news »

_emi

Bardzo się cieszę, że takie wycieczki istnieją i zawsze z zaciekawieniem czytam opisy oraz oglądam zdjęcia "Diablaka" :) Góry to moja pasja, coś co kocham, dlatego szkoda, że jest to kierowane tylko do młodzieży szkolnej. Na Pilsku byłam kilkakrotnie i wychodziłam z różnych stron. Piszę to, ponieważ przeczytałam jeden z poniższych komentarzy, że trasa była męcząca i dała się we znaki :) Z tego co się orientuję wyjście było szlakiem niebieskim z Korbielowa. Wychodziłam nim poraz pierwszy kilka ładnych lat temu. Pamiętam, że szlak nie należał do najłatwiejszych, a przynajmniej tak mi się wydawało do pewnego momentu, bowiem im więcej zaczęłam chodzić po górach i poznawać inne szlaki tego piękego pasma górskiego, tym większe miałam porównanie. Dlatego też polecam wyjście na Pilsko od strony schroniska na Hali Miziowej czarnym szlakiem! Gwarantuje, że w pewnym momencie naprawdę trasa da w kość i dopiero będzie można powiedzieć, że jest męcząca!:) Nie piszę tego by się przechwalać broń Boże! W środowisku górołazów wymienianie się swoimi doświadczeniami, przeżyciami, odczuciami co do tras, nie jest odbierane jako przechwalanie się typu gdzie on to nie był. Chciałam tylko podpowiedzieć, zachęcić do tego wyjścia raz jeszcze na Pilsko, ale tym razem innym szlakiem, aby mieć porównanie:) A będąc już tak blisko Pilska, warto też odwiedzić Sopotnię Wielką ze względu na najwyższy w Beskidach 12-metrowy wodospad, który nosi taką samą nazwę jak w/w miejscowość. :)
Pozdrawiam serdecznie i życzę wielu udanych wycieczek górskich!

zobacz komentowany news »

Powrót

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769