Forum

Temat: Czy tylko taki Aldi np. odgrywa się na seniorach?

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 08.04.2020; 07:23

Przejeżdżając przez Tychy miałem okazję dokonać zakupów o wyznaczonej porze w tyskim Aldi.
Kolejka długa, bardzo bardzo długa, ale że stoją w niej przed sklepem przygarbieni seniorzy - nikomu ich nie żal, że być może... robią ich w bambuko?

No bo tak: w sklepie jedna kasa czynna, a więc tylko trzy osoby /klienci/ mogą tam być, jak wszędzie na tej zasadzie, zgoda.

Ale po sklepie, widzę, akurat w tym "senioralnym" czasie krząta się na sklepie co najmniej trzy - cztery pracownice, które robią swoje: wykładają towar na półki, coś tam poprawiają, podlewają kwiatki itd.

Z głośnika co chwila uprzejme zapewnianie ich o całkowitym oddaniu wobec klientów, rzekomo.

A nie mogłoby być tak, że te jakoby akurat w tym czasie pilne prace wykonywano by tam PO TEJ SENIORALNEJ PORZE?

W ten sposób kolejka przed sklepem Aldi szybko by topniała wśród tych przygarbionych klientów oczekujących na stojąco PRAWIE GODZINĘ!, jak ja np.
Starsi wiekiem ludzie, jak się komu tak sikać zachce - no to ja nie wiem, ale czy nie da się ulżyć jakoś tym ludziom? A chociażby tak, że przekłada się te nagle pilne prace na inną porę?

Czy niemiecki market musi podtrzymywać tę historyczną opinię o bezduszności?



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 08.04.2020; 07:27

Nie lepiej to otworzyć sklep tę godzinę powiedzmy później, by dokonać w nim niezbędnych prac, j.w.?

Albo - zrobić przerwę tuż przed lub po tej akurat porze?

Lubię dokonywać w nim zakupów, bo mam po drodze, ale obecnie jakoś mi podpadł ten market tym jakby odgrywaniem się na starszych klientach.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 08.04.2020; 07:33

Trzy lub cztery stanowiska kasowe, z tego jedno czynne; o ile krócej ci starsi ludzie mogliby przestać przebierać nogi na zewnątrz, w różnych warunkach pogodowych /no, dziś akurat słońce/, ale jak poleje deszcze, wiatr będzie zacinał, północny w dodatku - to ja dziękuję za taką "uprzejmość" pana lektora z głośnika.

Co do samej obsługi i uprzejmości personelu - bez zarzutu, a jedynie ta organizacja nieludzka prawie.
Co mi to przypominało jak tak stałem, a potem zobaczyłem wewnątrz co to się dzieje - no to lepiej zamilczeć.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 08.04.2020; 07:36

Nie wiem jak inne sklepy i markety, ale słyszałem, że niektóre, właśnie po to by skrócić klientom czas stania przed sklepem - dokładają nawet kas mobilnych, w ten sposób także sobie podwyższając utarg, no bo obrót większy, jak klienci szybciej są obsługiwani.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 08.04.2020; 07:44

A tak w ogóle, to muszę przy okazji powiedzieć te swoje na temat maseczek OBOWIAZKOWYCH, ZWŁASZCZA W SKLEP[IE!!

Otóż gdyby tak było - żadnych limitów nie musiałoby być, albowiem jak pamiętam - NIKT TAM ANI NIGDZIE INDZIEJ POD SKLPEM NIE STAŁ - A JEDYNIE CHWILĘ PRZED KASĄ.

I tak mogłoby być i obecnie, w okresie panowania epi-demii, gdyby każdy w sklepie musiał być w maseczce i rękawiczkach, a jeszcze - te antybakteryjno-antywirusowe pojemniczki na zmycie tychże.

Oczywiście - każdy powinien pilnować wzajemnego dystansu, przy kasie w szczególności.
W sklepie nawet tych kilka osób i tak ociera się o siebie, I TO BEZ MASKI!!! ZGROZA!!!

Co to za decydentów w tym kraju mamy?!



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 08.04.2020; 07:49

...I kryty-kantów także...

Na pewno jednak aż takich kolejek przed sklepami NIE MUSIAŁOBY BYĆ, jak i w sklepie tak pusto;
owszem - nazbyt wielu klientów w nim także, ale bez przesady - nie aż tak, jak obecnie mamy, że troje w sklepie, a trzystu na zewnątrz, bo zaledwie JEDNA KASA CZYNNA, a widać, że pracownic za tyle.



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 08.04.2020; 07:53

Nikt nie wie jak długo to potrwa ta epidemia, a zatem lepiej się nam mądrzej i po ludzku zorganizować, cos podpowiadając urzędnikom, niż biadolić przez rok, powiedzmy, i niepotrzebnie cierpieć, a nawet to odchorowywać z tego powodu.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 08.04.2020; 08:16

Także przez to, że nie obowiązuje jeszcze nakaz powszechnego noszenia maseczek!

Nawet te kilometrowe kolejki, przy zachowaniu wymaganego 2m. dystansu - przy bezwietrznej pogodzie zbliżają się swymi warunkami do zamkniętych pomieszczeń, w których przebywamy bez maseczek - czyniąc w ten sposób /na zewnątrz/ zagrożenie zakażeniem koronawirusem wcale nie mniejsze, niż gdybyśmy byli w większej liczbie w sklepie, ale za to w maseczkach.

Ciągle ten sam problem i jak wzrośnie nie daj Boże ilość zgonów w Polsce - to to będzie głównie z tej przyczyny braku nakazu bycia w maseczkach.
Przecież to takie oczywiste, ale szkoda, że jedynie dla ludzi z wyobraźnią, a przecież tej oczekujemy OD WSZYSTKICH, zwłaszcza gdy trzeba nam przetrwać!






ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 08.04.2020; 08:18

Na sPiSie się policzymy...

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 08.04.2020; 08:24

Zauważcie, że nikt tu nie jest bez winy;
opozycja także zamiast zająć się uzupełnianiem dobrymi radami jakichś niedomagań, to jedyne pilnuje konstytucji, jakby to ta wymagana maseczka już była, która służy jedynie im do wycierania sobie politycznej gęby, a nie ratowania naszego życia, zamiast koryta.

/Z cyklu: ton-ący brzytwy się chwyta./








ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 08.04.2020; 08:31

Oni także jakby czekają na wzrost umieralności w Polsce, i nie wymuszają na ministrze/rządzie tego nakazu powszechnego noszenia maseczek. A przecież to jest według światowych autorytetów sposób na zmniejszenie ilości zakażeń oraz zgonów.
I dlaczego w takim razie milczą?
Nie lubią nas?
Aha - wiedzą kogo to najbardziej dotyka ta śmiertelność, że ludzi starszych, znaczy - emerytów...
To też takie Zrzeszenie Urzędników Samolubnych / w skrócie: ZUS/?...


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 08.04.2020; 08:42

Ad rem:

a ilu z tych starszych ludzi na nogi choruje, na kolana, biodra...?

OK, że ze szlachetnych pobudek rząd PiS wydzielił te specjalne godziny dla nich, ale co z tego, jak niewielu potrafi to przełożyć na coś naprawdę pożytecznego dla nich, czyniąc z tego kolejkę istnych jakby skazańców i cierpiętników.

A są możliwości i sposoby, jak to widać po innych.



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 08.04.2020; 08:48

Powtarzam - czepiam się bo nie wiadomo jak długo jeszcze to potrwa i szkoda mi nie tylko siebie, ale nawet tych, co ich nie lubię /bo i oni bywają czasem dobrzy i wspaniali, jak trzeba /jak ten laktacja np., co mi się zaofiarował zakupy pod drzwi nawet podwozić, nie zapomniałem tego, nawet jeśli zmienił zdanie, gdyż zmienni jesteśmy, jak te kameleony, ale chociażby ten jeden raz może uratować nam życie, bo i w długiej kolejce można czasem paść, na udar lub zawał.../.



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 08.04.2020; 11:00

Ci, którym zależy abyśmy wszyscy jako naród padli od tego wirusa - podają nam manipulacyjne dane na temat słabej skuteczności maseczek ochronnych przed wirusem.
Ale ogólnie pamiętajmy, że:
1. Lepsza nawet słaba obrona, jak tego kosyniera przed strzelcem na koniu w dodatku, jak żadna, bo jednak ten kosynier wygrał kilka bitew z takimi uzbrojonymi po zęby;

2. Rząd, czy tam te inne instytucje państwowe, wymienione przeze mnie wcześniej w innym wątku - jako powołane do przygotowania kraju na wypadek czy to ataku gazowego czy bakteryjno-wirusowego miały dość czasu na opracowanie odpowiedniego materiału i skuteczności ogólnie masek ochronnych. Teraz, jak nie ma na to czasu - jasnym jest, ze chronić się musimy byle czym, co daje najmniejszą nadzieję na uniknięcie zakażenia się, a dalej - nierozprzestrzenianie epidemii;

3. Albowiem - zasadność noszenia jednak maseczek choćby :byle jakich", poza tym porównaniem z kosą - wynika także z takiej m.in, prawdy /Tu wklejam jeden z wielu podobnych komentarzy internauty/;


theoKing- 42 min temu

wszyscy wiedzą, ze prezerwatywy nie chronią przed ciążą w 100%, jak wszystko nie chroni, ale jest częścią tej ochrony, wystarczy , że chronią w zakresie przenikania nośnika (kropel) i nie wpada on bezpośrednio do twoich ust, nosa, oczu i jak wirus nie ma nośnika -
to nie dostanie się do organizmu, tylko zostanie na maseczce...
Chyba, że dasz kasłać komuś wprost na swoją maseczkę i zaczniesz się zaciągać.
Poza tym maseczka to skuteczna ochrona przed rozprzestrzenianiem się wirusa na elementy infrastruktury dookoła zarażonych i skracają jego drogę rozprzestrzeniania się."

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirusa-ani-bawelniane-ani-chirurgiczne-maseczki-nie-za,nId,4428467#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 08.04.2020; 11:06

Albo taki komentarz:

"~Andrzejdo ~65 latek

Stań przed lustrem metr i kichnij. Potem załóż maseczkę i zrób to samo. Zobaczysz po co jest maseczka. Oczywiście 100 % skuteczności taka maseczka nie zapewni, ale ogranicza ewentualne rozsiewanie wirusa. Oddzielna sprawa, że dzięki maseczce ludzie nie "gmerają" przy twarz co jest dość częstym obrazkiem."

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirusa-ani-bawelniane-ani-chirurgiczne-maseczki-nie-

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 08.04.2020; 11:25

Co do 2.pktu powyżej, to nawet istnieje taka technologia produkcji skuteczniejszych maseczek i można ją było u nas wdrożyć, ale po co, jak lepiej podać, że maski są nieskuteczne, a więc umierajcie, bo i tak pracować musicie i kontaktować się potem z bliskimi.

Taką mamy informację na ten temat:

"~PRZECZYTANE-

należy wyprodukować maski pokryte aktywnym srebrem wiadomo wirusy po zetknięciu ze srebrem bezpowrotnie giną, takie maski można używać wielokrotnie.WlaŚnie takie Silver Mask produkują już w Kaliningradzie .Czytaj sputnik news.".

Jedna z opracowanych technologii, kto szukał, pracował nad nią, to ma. Może znalazłby się tańszy materiał.





Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirusa-ani-bawelniane-ani-chirurgiczne-maseczki-nie-za,nId,4428467#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 09.04.2020; 09:38

Ja się już boję tych nadchodzących upałów, jak klienci mogą padać jak muchy na zewnątrz sklepów...
Coś naprawdę należałoby w tym kierunku zrobić, aby pozbyć się tych kolejek przed sklepem, może jak te maseczki nakażą w sklepach, to coś to polepszy? Więcej wówczas klientów będzie mogło przypadać na jedną kasę?
No i nie będzie tylko JEDNA czynna, dla seniorów, a co najmniej dwie, jak nie trzy lub cztery, by nie musieli cierpieć katuszy na upale lub deszczu itd.

Nie chcę nikogo wyróżniać, ale już widzę pewne starania w innych marketach by tak się stało, no ale mi akurat nie jest tam po drodze.








ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 09.04.2020; 09:45

/Tutaj także się nadaje ta przestroga dla niefrasobliwych wszelkich, by nadzieja jaka była..../

Czas rozliczeń nadchodzi...

Nikogo nie żałujcie;
Bóg wie co i komu robi...
współczuć zawsze można,
i należy, to człowieka zdobi,

lecz by przy tym wnioski
jakieś dla siebie wyciągać,
by ludziom życie poprawiać,
a nie niefrasobliwością swoją spaprać;

sobie i innym zaszkodzić....
Albowiem przyjdzie kiedyś czas rozliczeń,
pojedynczych i zbiorowych,
przykrych życiowych dośwaidczeń...

stosownie do nagromadzonej -
"karmy" - siewu -
taki zbiór będzie, jaki teraz mamy,
w czasie epidemicznego gniewu.

Przelała się bowiem czara goryczy
u Matki Ziemi i Boga:
wyciągnął swą rękę karzącą
nad niefrasobliwymi, olaboga!...

I pozastawiał pułapki
na nich po całej planecie,
przed Jego karą
już nie uciekniecie.

Nie udawajcie pracy,
nie pozorujcie zaangażowania,
by brać jeno angaże
i wysokie apanaże.

PS.:
Jeden pisze za wszystkich,
co mu telepatycznie podpowiadają;
inni to czytają i także
zasługę za to u Boga mają -
w tym dziele naprawy świata,
nawet, jeśli się przy tym -
po głowie stukają.

Lament.



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 09.04.2020; 09:48

/Ważne, że przedszkolakom się podoba, reszcie nie musi...
Bo i tak się nie nudzą./




Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769