Forum

Temat: Mowa nienawiści za mowę nienawisci, czyli jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 09.12.2016; 09:17

/Sprawdzam, czy mogę jeszcze tu pisać.../

Niech nas ten wątek nauczy, ba - upewni co do tego, że faktycznie przysłowia są mądrością narodu...

Także tu, na naszej pszczyńskiej ziemi dochodzić może do naruszenia przy różnej okazji godności ludzkiej. Czy tak się godzi? Nawet dla wyższych, rzekomo, celów politycznych, nazywanych przez obecnych propagandzistów - historyczną sprawiedliwością.

Na takim to przykładzie, zilustrujmy, dla czynienia ludzi lepszymi wobec siebie, dla nauki Młodego pokolenia Polaków.

PiS zastosował właśnie owo prawo sprawiedliwości dziejowej wobec byłych UB-eków, zaniżając im do średniej krajowej wysokość ich emerytur.

Obejmie to kilkadziesiąt tysięcy tych po PRL-owskich emerytów, co da budżetowi państwa oszczędności circa kilku milionów złotych rocznie.

Lecz nie to nawet mnie najbardziej bulwersuje, abstrahując bowiem od konstytucyjności takiego postępowania wobec obywateli naszych w aspekcie praw nabytych, bo to sprawa dla prawników i konstytucjonalistów /he he he.../ - pragnę skupić naszą obywatelską uwagę na czym innym:

- na jednoczesnym odbieraniu ludzkiej i obywatelskiej godności tym ludziom.

A dlaczego?
Bo przy tej okazji wyzywa się ich od najgorszych męt takich i owakich, bo będących kiedyś na służbie, nie Ojczyzny jakoby, a Polskiego ówczesnego /a nie dzisiejszego.../ aparatu ucisku i reżimu państwa totalitarnego, jakim ówczesna PRL obecnym politykom prawicy, całej zresztą, się dziś jawi.

Nie widza oni bowiem ciągłości państwa polskiego, a jedynie białą, no szarą powiedzmy, plamę w tym okresie.

Mieli więc oni gnębić i znęcać się z lubością nad niewinnymi bezpieczeństwu naszego ówczesnego państwa opozycjonistami, sadzając ich za nic, bo za walkę o wolność kraju, której Polska była jakoby pozbawiona, znajdując się pod obcym panowaniem.

Zapomina się przy tym za czyją to sprawą kraj znalazł się w takiej a nie innej konfiguracji politycznej, która była na rękę wielkim mocarstwo.
Jak również później osłabianie jej naszym kosztem, kosztem s-pokoju i załamania polityczno-społeczno-gospodarczego kraju, co wyraziło się wyprzedażą majątku narodowego i przechwycenia go przez te mocarstwa, a co dziś wielkim kosztem zmuszeni jesteśmy od nich odkupywać /ostatnio np. polski bank PEKAO od Włochów za kilka miliardów złotych, sprzedany im kiedyś przez nową prawicową władzę za friko niemal, bo PRL-owskie nic nie było warte, ponoć.../.

No ale to jest ten aspekt polityczny. A ja chciałem skupić się nad moralnym, etycznym - uszanowania godności ludzkiej, którą się w tym wypadku pomiata, bo "to są ludzie "wysługujący się ówczesnemu reżimowi".

Otóż, czy przystoi komukolwiek, a zwłaszcza mieniącym się chrześcijanami, takie pomiatanie byłych pracowników naszej było nie było Ojczyzny, takie stosowanie i - uczenie młodego pokolenia mowy nienawiści wobec dawnych obywateli naszego państwa - służących Jej?

Uważam, że nie, nie godzi się, jeśli Polska ma tę swoją ciągłość historyczną, acz nie zawsze z własnego wyboru jej daną... A oczekiwania były z ich strony konkretne, przynajmniej na początku. Potem, no a potem bardziej już zakamuflowane, by od razu nie wyszło, że chodzi im o nasz majątek...

To raz, że PiS dopuszcza się tu niegodnego traktowania służących tak a nie inaczej, bo w sposób nam narzucony i oczekiwany, powtarzam to raz jeszcze, naszej Ojczyźnie, a dwa, że...

gdy dziś obecna opozycja zapowiada na 13 grudnia ogólnopolską manifę, zapowiadając wypowiedzenia posłuszeństwa obecnej istniejącej legalnej władzy PiS /tez jakaś ich kolejna aberracja.../ - to ten sam PiS, co tak nienawistnie wyraził się o byłych pracownikach "reżimowych służb PRL" - broni się i zarzuca je stosowanie mowy nienawiści wobec siebie, he he he...

No ale jak Kuba Bogu, tak i Bóg Kubie, Mości Panowie z PiS.

Nie szanujecie obywateli swojego państwa sprzed pół, i ćwierć wieku, to na zasadzie tej samej "sprawiedliwości dziejowej" hi hi hi - macie sami to, na coście sobie tym samym zasłużyli.

Oczywiście i jedni i drudzy przeginają i błądzą, lecz na naukę nigdy nie jest za późno, stad to...moje szkolenie im dane, darmo zresztą, pro publico bono.

Jak Bóg Kubie /dawnemu PRL/, tak Bóg /Los/ Kubie, czyli PiS.


/Z cyklu: Państwo obywatelskie uczy.../

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.12.2016; 09:39

Albo ten, Kuba, wiesz;

-"- Oni chcą, ta opozycja, obalić legalny rzad w Polsce!! Wybrany w demokratycznych wyborach!"

Czyli idento jak na Ukrainie i w Syrii, ale to tylko tam można je sobie nie/legalnie obalać. A ja, Kuba, mogę to nawet i poprzeć, i to robię, wraz z takimi samymi obłudnikami. Bogu i Prawdzie /na jedno wychodzi/ na przekór.

Oj Kuba, Kuba.

Taka zagadka /moje/:

- Jakie są szczyty hipokryzji?

- Takie, jak najwyższe wieże kościelne w Polsce.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.12.2016; 09:50

Albo, ten "reżim" weźmy.

No, ten choćby PRL-owski.

To nic, że jakby dzięki niemu, temu "reżimowi" - zbudowano tyle, że dziś, po tegoż sprzedaży obcemu kapitałowi - musimy bulić za to, jak się już tamten dobrze nim napasł /jak tym bankiem PEKAO, i dalej się pasie../ .- grube miliardy złotych, by znów można się było cieszyć czymś reżimowym, he he.

Prócz tego - niektóra opozycja obecnie rządzących też tak sobie nazywa...Pardon - wyzywa.

Tak, tak - na tej samej zasadzie: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.

Gdy nikt z nich na to sobie nie zasłużył, no chyba, że tak samo innych niesprawiedliwie lub z nienawiści mowy - kogoś niepotrzebnie wyzywa.
I po co na co ta rela w szkole? Jak i tak diabeł zwycięża?
Wystarczy, ze się w ornat przebrał. Lub w pielgrzymkach uczęszcza, Ewentualnie - wybula na świątynię /z naszych wspólnych pieniędzy/ tam jakąś, by Boga przekupić? Lubo opłatkiem obłudnie się z nimi dzieli? Zamiast wzajem sobie po łapach walnąć?

He he he he...

Wstęp: po dysze.




ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.12.2016; 11:28

/Tak się zastanawiam dlaczego ta opozycja rządowa nazywa czasem obecnie rządzących Polską PiS-owców "reżimem"...
Chyba wiem: PiS-owcy też tak nazywają dawny PRL reżimem, jak i ludzi owemu "reżimowi" się "wysługującemu" reżimowcami... Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie" - patrz taki sam watek/

Tak brzydko się o naszych przodkach pracowitych wyrażać: "reżim";..

A gdyby nie "on", ten rzekomy reżim - ilu Pszczyniaków nie miało by nawet dziś gdzie mieszkać?
A pardon, mieli by - w Irlandii.

Zero szacunku dla cudzego..., znów przepitraszam - naszego, POLSKIEGO! - dorobku ojców naszych i dziadków itd.

Reżim...Czyli postaw na historię.

Nie jedni mogli by biadolić
co mieszkań nie zbudowali im -
i nie mają gdzie głowy schronić
że chciałby mieć taki "reżim"...
by by mu choć M3 skromne,
z krzywymi ścianami nawet,
po pijaku zbudowane, jak pomnę
byle zamieszkać z rodziną wnet...

A nie włóczyć się po obcych
landach, by móc rodzinę założyć,
w miarę godnie żyć, co za obciach -
i nadal Polakiem i patriotą TU być.
Nawet z pracą krucho w tym nie reżimie,
bo wolnością kazali mi dziecko karmić,
dla nich jedzenie ma wolność na imię?
Wolność do czego - by naród omamić?

Sloganami i taką samą mową,
jak jaki prawdziwy reżim,
co ni pracy, ni dachu nad głową,
nie ma tego nawet sam Kim...?
Nie godzi się, by była mowa nienawiści
do nie/dawnej Polski, rzuconej jeszcze
rękami mocarstw, z... miłości? -
w objęcia obce i mocne, jak kleszcze...

Niesprawiedliwie oceniasz,
"nie reżimowcu" naszych patriotów,
co Polsce służyli, i jako NASZ,
by nie napytać Ojczyźnie kłopotów...
Bo taki a nie inny był podział
zwycięskiej koalicji narodów nam ogłosili
kto by się wyrwać z tego chciał -
klęskę ponosił, bo my przegrani byli...

A potem już tylko dybali na nasz majątek,
którego nowi wyzbyli się raptem i z odrazą,
jakby ich parzył ten "reżimowy" wrzątek,
a teraz na powrót skupywać nam go każą...
Za grube miliardy, gdy obcy z niego utyli
z naszego - "reżimowego" i nadal tym tyją,
gdyż "nie reżimowi " tylko nieco skubnęli,
sądząc być może, że winę swą tym zmyją...

Lecz oto ten "nie reżim" "reżimową" mową,
też przyobiecał każdemu Polakowi biednemu,
jak dawniej - dach nad jego skołataną głową...
byle nie zechciał i ten poddać się obcemu...
Jeszcze tylko pracy nie ma aż za tyle,
jak w dawnym "reżimie" to bywało,
lecz już pojawiają się jaskółki i motyle,
zapowiadające, że lato w "reżimie" się stało...


A ci, co wspomagali Ojczyznę,
czynami społecznymi,
ciężko pracowali, nie szli na łatwiznę
oni też byli obywatelami reżimowymi?
Żaden dobry pasterz nie uratuje swego stada
przed wilkiem, co za owcami gania,
by je pożreć, tak mi gazda gada,
a temu służy dobry kij do odstraszania.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.12.2016; 12:33

Już na jednym tylko szczególe popatrzmy jaki ten "reżim" musiał być straszny, w kontekście chociażby zachęcenia ludzi do ekologicznego ogrzewania gazem...

Taki cytat jednego z mieszkańców tej ziemi w związku z edukacyjną pokazówką jak ekologicznie palić w piecach mamy, by dymu tyle nie było:

Pisze Gość tam /na pierwszej str. Pless.pl/ tak:

"Gość: richad:
"dokładnie trafiłeś w samo sedno !! za tej "obrzydłej komuny" był limit 5000 m3
gazu na ogrzewanie w 1/3 ceny i się dało . To oczywiście było za mało na całe ogrzewanie ale jakiś krok w dobrą stronę był . A teraz płać i bądź ekologiczny - tylko za co , jak wybór masz : zjeść albo ogrzać albo mieszkać . Palenie mułem i flotem łatwo hejtować zarabiającym po 4000 . Reszta już tak kolorowo nie ma ."
-------------------------------------------------

I po co tak pluć wam na nie/dawną Ojczyznę swą?


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.12.2016; 12:43

A jest to odpowiedź dana Inie, która tak napisała:

"Gość: Ina
"Nie wiem o jakie zakazy chodzi? Jeden zakaz- zakaz sprzedaży kopalniom mułu, mułoflotu i innego badziewia i oczywiście dać społeczeństwu godziwą zapłatę za sumienną pracę tak by starczyło na opalanie gazem i to wszystko. Ja za 41 lat pracy dostaję 1500 złotych jak mam żyć? jak ogrzewać dom węglem lub gazem? proszę o porady tych co organizowali pokazy. Zaznaczam nie palę plastyków, ale mułem palę bo na nic innego mnie nie stać."

-----------------------------------

To też daje jakiś obraz niesprawiedliwego wyzywania dawnego rzekomego PEL-owskiego "reżimu" wobec dzisiejszego... no, czego? Jeśli tak traktuje się ludzi jak w jakim...reżimie, nomen omen:
żądać, by z pustego nalać.






ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 17.12.2016; 08:25

Wraca do PiS to, co kiedyś, komuś...

I tak z każdym z nas jest i będzie.

Mnie nie dziwi nic; ciężka droga przed nimi i każdym...Kubie.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 17.12.2016; 09:09

Gorzej z nami, jak jeszcze wróci od Rosji co jej daliśmy w naszym miłosiernym darze sankcji...

Na gazie z zapalniczki gotować będziemy...

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 18.12.2016; 15:15

Nawet tego może nie być, to na świeczce.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 18.12.2016; 16:15

/Jeszcze tu do_on nie dotarł? Stoi tam koło tego szamba, lamamba!?/

yellow

Psary

Postów: 157

Data: 24.07.2017; 12:32

Bazinga

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769