Forum

Temat: Czy powstanie 2-3 letni Plan Wymiany Kotłów Weglowych na Gazowe?

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.07.2016; 09:47

W związku z wiadomymi okolicznościami odbijającymi się bardzo negatywnie na naszym zdrowiu i życiu nawet /rokrocznie umiera na raka z powodu zanieczyszczonego powietrza dziesiątki tysięcy z nas...!/ - powinien czym prędzej powstać...

2 - 3 letni Plan Wymiany Kotłów Węglowych na Gazowe.

Ale - czy to się może udać?

Zwłaszcza w świetle przedstawionych w wątku tona o zgubnej dla nas polityce zagranicznej wobec Rosji..., jaką prowadzą sobie, zda się na swój prywatny użytek - zaspokojenia swoich własnych antyrosyjskich fobii polityków ostatnich dekad w Polsce.
Na żadnym REALNYM bowiem zagrożeniu dla nas z tamtej strony, prócz wyimaginowanych w ich własnych rozgrzanych głowach zagrożeniu - jest ona oparta; nigdy nie byliśmy i nadal nie jesteśmy republiką Rosji, którą, no ostatecznie - moglibyśmy wówczas podejrzewać, iż jako ten nasz Łokietek w XIV wieku - prze k zjednoczeniu nas ku zjednoczeniu na powrót z macierzą, po niechlubnym rozbiciu dzielnicowym przez króla Krzywoustego. Ale TAK NIE JEST I NIE BYŁO.

Skad zatem ta fałszywa śpiewka u naszych polityków o rzekomym zagrożeniu z jej strony?

A no, myślę sobie, że o to należało zapytać wykonawcę pewnej profesji prozdrowotnej...

Ad rem jednakże...

Nie ma co daremnie i wiecznie grzebać przy tych kotłach węglowych, trza raz na zawsze z tym skończyć, a nie przypudrowywać tylko, jak to radzi ten burmistrzowy eks-pyrt - pzypudrowywać tego wrzoda, co nas wykańcza i - wyciepać toto na plac złomiarzom, a w ich miejsce zamontować piece/kotły gazowe.

Nie tylko że sama wygoda, ale i powietrze czyste i nasze płuca zdrowe na wieki wieków amen.

A czemu zatem ten wtręt o polityce zagranicznej?
Z prostego powodu:

NIECH CI POLITYCY, CO NAM TO UTRUDNIAJĄ WSKUTEK TEJ SWOJEJ ANTYROSYJSKIEJ ZGUBNEJ FOBII - DOPŁACAJĄ NAM DO GAZU.

I tak oto powstaje 2-3-letni plan wymiany raka na dużego pięknego kolorowego balonika, wszak płuca będziemy mieć zdrowe!

/A panowie: Maciarewicze, Waszczykiewicze i te inne premierowicze - niech już zaglądają do swoich kieszeni ile nam będa musieli do tego chwalebnego Planu dopłacać z ich własnej winy.


Do dzieła - Panie Burmistrzu!

/Z cyklu: Podpowiedzi prawdziwego eksperta, co nie jest jak ten eks-pyrt./




laktacja

P-na

Postów: 2162

Data: 22.07.2016; 11:16

O program wymiany pytaj u siebie w Kobiórze, a o Pszczynę się nie martw "prawdziwy ekspercie".
Bierz leki tak jak ci lekarze zalecili.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.07.2016; 11:39

...A jak ci mam je dostarczyć?


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.07.2016; 12:08

Oczywistym dla rozgarniętych faktem jest, że Wasz problem nie jest tylko problemem samych pszczynian, ale i mieszkańców okolicznych miejscowości, bliżej lub dalej położonych.

Silne wiatry, zwłaszcza w ostatnich czasach się pojawiające nawiewają ten trucicielski smog również do nich, a więc mają oni prawo nie tylko śledzic Wasze poczynania w tym zakresie, ale także brać udział w zaradzeniu złu.

Każdy pomysł może w końcu okazać się tym zbawiennym i nikogo tu nie należy lekceważyć, a TYM BARDZIEJ PRÓBOWAĆ ZAMYKAĆ MU UST, SEKOWAĆ jak wy to tu macie w modzie, nazywając to (rzekomym) "naruszeniem regulaminu"

To jest sprawa znacznie szersza, wykraczająca poza Wasze granice, wiatr nie ma paszportu, ani dowodu osobistego.

Proszę zatem nie narzucać nikomu jakichkolwiek ograniczeń, bo to się może niekorzystnie odbić na sprawie, naszej wspólnej sprawie. I mogą być potem konsekwencje.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.07.2016; 12:10

...Tako rzecze "kobiórzanin".

bellana

Szukaj

Postów: 346

Data: 28.01.2018; 14:38

tiaaa

3 letni plan mu siem śni znowu jak to było za Gomułki Wiesława abo Gierka Edwarda

stary komuh jeden se ton jeden

Niemiecka TV osmaliła nas spowodu naszego smoku, o czym tu ten nawiedzony trol ton pisał już kilka lat temu i dziadziuś muj powiedział ze jak nic to on se musi być tym niemieckim szpionem ten trol jeden że na nas dosius im tak brzidko a nas

Karzdy do tu morze teras sprawdzic ze tak było i tak jes bez zmian se jes




bellana

Szukaj

Postów: 346

Data: 28.01.2018; 14:53

ale bałdzo dobły se jest pszyznać czeba ten twuj plan trolu tonie udało ci siem ale nie snami bo my ciem mam gdzies i ty o tym wiesz dlatego psz se lepiej dalej do tej bazy urojonej w twojej gowie a nie rać jusz nam co mamy robic stym smokiem bo my kohamy smoki jak Chinszczyki je kochamy i bendzie jak było jeszcze hej dugo a dugo se bendzie
my nie tacy co by tam jakegos wariata suhać se by duzej żyć byle truć
nasz musi być na Górze i Grzawie se



bellana

Szukaj

Postów: 346

Data: 28.01.2018; 15:09

i ja se jusz teras to wiem skuli czego diabelnego ja tak źle se piszem sbłendami se piszem

podobno

jak mi moja pani muwi

a to temu waśnie

stego smoka strasznego powodu mi jenzyk nasz pienkny jak wasza bellana kohana do gowy mej ślicznej

nie whodzi se
bo jom ten zaczadzony smog jeden mi nie wpuszcza ma

przes waszom se wine politki zasr

zagranicznej
tej waszej rusofobicznej tak jusz to teras se wiem

bo jakby gas był od nich tańszy te Niemce se tak majom od nich to sczystego powietsza lepiej bym pisała se

Niemce majom se czasem mondrom polityke a czasem nie

bellana

Szukaj

Postów: 346

Data: 28.01.2018; 15:14

i w zwiasku radzieckim nie - stym

pierszy ras ciem popieram stym planem czyletnim trolu tonie pierszy ras i ostatni mam nadziejem se


ja od razu tesz bendem se o tym twojim planie wymiany na gas se myslec aby jusz za lat czydziesci go se zralizować idonc

we ślady naszych rajców politykuf i wadz wszelakich se

prawo
i jeszcze ras se prawo
!
!

bellana

Szukaj

Postów: 346

Data: 28.01.2018; 15:21

no ewnie ze zwruciłam se uwagem mojom na date kiej to pisałeś żeś

no kilka jusz dobrych lat temu
ale cusz stego jak tego

prawicowe polityki nasze nie czytali se

bo lewakuf one se nie lubiom strasznie

wolom nas truć tom swojo politykom anty takom i owakom szkodliwom wielce se

zabijac nas jak te terorysty obce

a tu nasze mamy
paczcie sie ino
to może i temu one nie kcom ich konkurencji i wolom wiencej nie wpuszczać
lepiej do gaci popuszczać ze smoka nisz

sterorystuf inszych jakich

bellana

Szukaj

Postów: 346

Data: 28.01.2018; 15:35

i nawet se dobże ze to odnalazlam te wontki

odpisałam na nie

bo teras to na pewno je se poczytywac i bendom se wiedzieć ile lat pszespali i potruli ludziuf

bo bardziej od mondrej twojej

to one se lubiom gupiom gadke

takom jak ta moja

im bardziej pasuje
bo tak samo zatruta ona jes tym smokiem
jak ich gowy pyskate se

brawo pienkna bellano
brawo za ten czyn
chfalebny wielce
bardzo fajnie żeś oświeciła
nasze ciemne gowy
tom jasnosciom tona trola
tra la la
teras cie weznom pewnie na widelce

ale nie pszejmuje siem tym
pienkan bellana kohana wasza
w koncu cytujem tu tylko
tego trola tona ułoma
byście se wiedzieli
że dorasta wam ona
do waszego pozioma
rużnych wiciuw sricuf
dhuliganuf
goguf i jaśminek
co miast mondrze pisać
wolom w tym czasie
używać szminek
abo popijać se alkohol
by te łby swoje truć
i jeszcze bardziej sie podtruć.

a pszynajmiej kożyść
spisania bellany bendzie wielka
tak wielka
jak wasza szkodliowość
styn smokiem tesz wielka

trala lala
dżis
dżes
yes yes









ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2020; 07:37

I jak tam po czterech latach od napisania tego wątku tona, wraz z bellaną zresztą, bo to już wiadomo, iż to ci sami użytkownicy, "bellana" to takie jakby alter ego tona rozrywkowego /dlatego admin słusznie ją zablokował, a szkoda, trochę luzu zawsze się przyda/...?

Ogrzewacie już każdy tymi kotłami gazowymi? Czy nadal czekacie na gaz z Norwegii i USA?
I trujecie okoliczne miejscowości, przy okazji, w tym Kobiór, miasto już prawie, gdyby nie moja obora?

Ehe, dochodzą nas słuchy o licznych programach antysmogowych wprawdzie, lecz póki co - wraz z nimi smog z nad Pszczyny...

Będzie miał ktoś odwagę mądrze, a nie głupio odpowiedzieć o ty, a nie o tabletkach swoich, które bierze?
Wynalazek pana Strzelczyka z Kwidzynia żeście odwalili, wynalazek z wytwornicą wodoru rodzimego elektryka takoż, macie zatem cos w zanadrzu, prócz obiecanek cacanek, że truć nas będziecie dalej?
Tylko apteki wzbogacicie tą niechęcią do i własnych wynalazków lecz bez podzielnia się z kimś jeszcze, jak i z dalsza.

Zbyt długo to wszystko trwa to mydlenie oczu sąsiadom Pszczyny, acz nawet też z tego powiatu pszczyńskiego, że cierpliwości zaczyna brakować pomału, stąd to ponaglenie i zapytanie o KONKRETY.
Obiecanki na długie lata, to wiele jak wiemy śmierci z powodu Waszego smogu, liczonego w tysiącach. Dlatego "mamy" tę epidemię nową - koronowirusową, aby zamydlić społeczeństwu oczy, że nikt tu nikogo nie truje, swą nieodpowiedzialną polityką, a Natura to czyni, nie my, widzicie sami...

Stąd nadal brak i sieci ciepłowniczych, nawet z lokalnych kotłowni węglowych, gdyby tak wykorzystano wynalazek z Kwidzynia, lub opalanych na gaz /a jedna już była i chyba jeszcze nadal taka jest?/, ale cóż - za bardzo się ten gaz nie opłaca, z powodu takiej a nie innej nomen omen - poli - tyki zagranicznej.
Tak to jest, jak się ma fobie, zamiast chrześcijańskich, ewentualnie ogólnoludzkich humanistycznych wartości moralnych.
Takie tu, to są tylko dla tych, co się im tabletki przepisuje...

Stąd, po czterech latach tego wątku - ni gazu ni zdrowia na tej ziemi pszczyńskiej. Jeszcze ci taki napisze, ażeby się Kobiórem przejmować, a nie Pszczyną, bo... ona... sobie, hi hi hi... "poradzi", w szpitalu daj Boże, a my wszyscy przy nim.

Wielka szkoda tej "bellany" - alter ego "tona", dobra to była para, a nie żaden smog; przynajmniej trochę luzu było, a nie przeciągania liny z obiecankami, że oto już, oto naprawdę za sto lat, jak Was nie będzie, ani nas - czyste powietrze będzie;

inni za nas to sprawią,
że czyste powietrze będzie,
my nie, bo nauczeni jesteśmy -
dobre pomysły odrzucać i nas ubędzie

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2020; 07:46

/Dla wątku na pless.pl "o 3-letnim programie "tona" wymiany pieców na gazowe"/

Polityka przeciwko zdrowiu...

Inni za nas to sprawią,
że czyste powietrze będzie,
my nie, bo nauczeni jesteśmy -
dobre pomysły odrzucać i nas ubędzie,

z tego powodu: śmierci z zatrucia...
bo nas na liście tam nie ma,
na "liście płac", wynalazcy,
co według nas: tylko fizia ma...

Tak orzekł był wielki uczony,
może i człek dobrego serca,
/"tonowi" po drzwi zakupy by podwiózł".../
lecz o wybujałym ego, stąd głupca...

zaprzepaszczają tacy
brakiem swego wsparcia
ratunek dla nas,
naszego zdrowia i życia...

same dla siebie tym samy jakby,
te różne ośrodki naukowe, instytuty,
w rzeczy samej wychodzi na to,
iż to jedynie pomocy substytuty;

nie pomogły ni pszczynianinowi,
ni Kwidzyńskiemu wynalazcy,
że przepadły ich zbawienne konstrukcje,
zamiast tego mamy koronawirusowe wymazy...

I jak tu nie być stetryczałym starcem,
gawędzącym coś o zdrowiu, złej polityce,
jeśli teraz jak kiedyś na smoga -
na koronawirusa umierają tysiące...

W głowie mętlik mi powstał,
jak to możliwe taka zamiana,
że dziś już nie ma jakby smogu,
bo zamiast nas - wirus się z nim zmaga


i wykańcza smoga jednego,
albowiem cicho sza już o nim,
a jeszcze niedawno smog
nam zagrażał najbardziej, a tu... po nim!!

To po co ci ten tani gaz z Rosji, "tonie",
jak teraz koronawirus nas ogrzewa
gorączką, powyżej 38 stopni Celsjusza,
jakichś wynalazków ci się zachciewa...?

Zaniechaj swych starań o pomoc nauki,
instytutów, jakby to jakaś sprawa ponura,
nie trzeba już dziś: naprzeciw temu -
wyszła ludziom Matka Natura.

Ona nas ogrzeje do ostatniego,
że człek cieszyć się będzie
gdy ślady stopy czyjejś zobaczy,
wtedy i na życzliwość się zdobędzie...

Dopiero wówczas znaczenia nabierze
to święte Przykazanie, znane z tego,
że mamy "kochać bliźniego swego,
jak siebie samego.".


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2020; 07:58

Oczywiście, od tamtego czasu coś się nieco zmieniło w technologii ogrzewania, bowiem gaz ziemny coraz częściej zastępowany jest lub uzupełniany o panele fotowoltaiczne, pompy cieplne i co tam kto jeszcze sobie zamarzy.
Obecnie np. Pszczynie oferuje się technologię wodorową, a więc taką,
jaką jakby na tacy podsunął jej rodzimy elektryk, oferując krajowi własny wynalazek WYTWORNICY WODORU, niestety przepadł, bo za głupi im się, pyszałkom, zdawał...
Dziś, po 30-latach, niczym owe kałuże pod Promnicami "na wodociągu" - temat powraca, na zasadzie: Ratuj się kto może!
Powiada się, iż lepiej późno niż wcale,
lecz w tym przypadku, to powinno brzmieć: lepiej wcale, jak za późno.
Każdy karę powinien za swą opieszałość i pychę ponieść.
I ponosi, w postaci gościa z zewnątrz: koronawirusowej epidemii, bowiem śmierć, kto ją sobie stworzył - przyciąga tylko śmierć.

RATUJ SIĘ KTO MOŻE! Jeszcze.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2020; 08:53

A tu mamy jak znalazł, z dzisiejszej Interii na ten temat, jakby na zamówienie../bardzo dziękuję/:

"Zgodnie z przedstawionym raportem jednym z wyzwań stojącym przed polskim systemem ciepłowniczym jest odejście od węgla. Jak tłumaczył dr Paweł Skowroński z Politechniki Warszawskiej, obecnie węgiel jest wykorzystywany w ponad 50 proc. jeśli chodzi o ciepłownictwo indywidualne oraz w 74 proc. jeśli chodzi o ciepłownictwo miejskie.

Bez zdecydowanych działań ciepłownictwo wpadnie w "spiralę śmierci"?
BEZ ZDECYDOWANYCH DZIAŁAŃ CIEPŁOWNICTWO WPADNIE W "SPIRALĘ ŚMIERCI"?
Ciepłownictwo będzie się musiało przestawić najpierw na gaz i zwiększać udział odnawialnej energii w produkcji ciepła."

Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-kurtyka-strategia-dla-cieplownictwa-w-polsce-tuz-tuz,nId,4774620#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome".

/Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-kurtyka-strategia-dla-cieplownictwa-w-polsce-tuz-tuz,nId,4774620#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome/

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2020; 08:58

/A, zapomniałem dopisać, że tym razem to było z laktacyjnego cyrku..., pardon - cyklu: "A co to Pszczynę obchodzi?"/
:(
:I
:)

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2020; 09:10

Mimo wszystko dobre słowo o Pszczynie wypada w tym miejscu powiedzieć:

miała jako pierwsza GAZOWĄ ciepłownię OSIEDLOWĄ, i kto wie, czy nie w Polsce.
Aż tu nagle ten smog. Nie wystarczyła ta jedna.
Sami górnicy, Szczęść Boże; do 2065 roku ponoć, ale kto wie; jak zastosują ten kwidzyński wynalazek lub inny lepszy, to może i dłużej...? Macie za karę, bo nawet sami nie zainteresowaliście się nim - tym ZEROEMISYJNYM spalaniem węgla!! Kara musi być.








ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 06.10.2020; 09:31

Powtórzmy zatem co z tego cytatu na ten watek najważniejsze:


"Ciepłownictwo będzie się musiało przestawić najpierw na gaz i zwiększać udział odnawialnej energii w produkcji ciepła.".

----------------------------------------------------------------

Możliwe, że niekoniecznie na gaz ziemny, a wodór to może być, ot. np. pochodzący z pszczynianina wynalazku i jego, nomen omen:

WYTWORNICY WODORU",

jak by co.

I nie zapominajcie, Młodzi: geniusze bywają dziwakami i cudakami, poza swoimi wynalazkami; ponuraki - burakami...

He he he.../ a nie, to z mojego gazu./






ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 04.12.2020; 14:42

O, jeszcze i ten wątek z roku 2016 podniesiemy, by domyślić się dlaczego to niektórzy są tak zawstydzeni zapóźnionymi działaniami, że apelują do PLessa.pl, jak ten tu poniżej MMJ - o likwidację forum...

No, ja bym się też wstydził, a nawet wyrzuty sumienia miał.



Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769