Forum

Temat: Czy lub kto dyskryminuje widzów TVP3, jak to UE z żywnością?

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 07.03.2022; 11:08

Właśnie oglądam na naziemnej TVP3 Katowice Rok w ogrodzie.

Ten program leci zarówno na TVP3, jak i TVP Warszawa.

Ponieważ na TVP3 Katowice obraz jest nie do oglądania z powodu zamazania, z powodu zapewne niskiej rozdzielczości - no to przełączyłem, tak z ciekawości, a i oburzenia: jak można taki szmelc wysyłać widzom do oglądania - przełączyłem na "TVP3 Warszawa".

I tu zaskoczenie. Jakie?

Domyślisz się?

Nie?

To podpowiem.



ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 07.03.2022; 11:14

Po zastąpieniu oglądania tego programu na TVP3 dla Katowic i przełączeniem na TVP Warszawa - obraz był o niebo lepszy!!

Sprawdziłem to na planszach info dla tego kanału i co się okazało?

Faktycznie, oczy mnie nie myliły, tak jak w pozostałych sprawach rozum:

- na TVP3 Katowice - obraz nadawany był w rozdzielczości 576p i stąd te migotania, zakreskowania obrazu itd., natomiast na TVP3 WARSZAWA - rozdzielczość wynosiła.: 1080!



ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 07.03.2022; 11:20

To każdy powie mi, jak jaki TON: "To dlaczego nie oglądasz tego od razu na TVP3 Warszawa, tylko my, pszczynianie, mamy ręce załamywać nad twoim zmartwieniem?!"

Z prostej przyczyny: wchodzisz na dany kanał i zostajesz, po prostu, kiedy leci twój ulubiony program, i nie sprawdzasz, bo skąd możesz to wiedzieć, ze TVP postępuje, jak ta UE z żywnością adresowaną do konsumenta/klienta w Polsce, a inaczej do klienta zachodniego, mianowicie, że też pakując TE SAME artykuły lecz z lepszą jakością dla Zachodnich klientów?!



ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 07.03.2022; 11:24

Nie wiesz tego, bo nie sprawdzasz, skąd by ci przyszła do głowy tego rodzaju RODZIMA już tym razem DYSKRYMINACJA widzów na lepszych i gorszych, jakby za niżej opłacany abonament płacili!


Są gdzieś u nas, w Polsce, tacy sami dranie, jak tam we w tej UNIJI.

Tacy se fajni jesteśmy goście.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 07.03.2022; 11:29

No, istna tragedia!

To napisałem i podzieliłem się z Wami, od biedy forumowiczami, abyście też wiedzieli, że na innym podobnym kanale obraz może być lepszy, bo co stolyca, to stolyca i cwaniaki zawsze tam były.

Gdyby chociaż był jakiś pasek z info, że ten sam program możesz obejrzeć na takim a takim kanale - o wyższej rozdzielczości, ale nie: TAJEMNICA!!!

Program o naturze i ogrodnictwie - szczególnie jest wart tego by nikogo do jego oglądania NIE ZNIECHĘCAĆ, a zachęcać, łobuzy jedne, zrozumieli?!

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 07.03.2022; 11:33

/We wstępnym poście błędnie podałem, że ten program leci i na TVP3 i TVP Warszawa i to jest mój błąd, za co przeprASZAM, bo leci i na TVP Katowice, jak i TVP3 Warszawa - i niech to jest dowód na silne zdenerwowanie widza, ten błąd, za co TVP powinna mi dać odszkodowanie./

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 07.03.2022; 11:36

/To i tak z tekstu wynika, no, ale tak gwoli ścisłości, że i tu i tu chodzi zawsze o TVP3.
O, i nie ma to jak mieć się komu wyżalić i po to jest to forum, jak byś chciała wiedzieć./

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 07.03.2022; 11:42

W tej chwili znowu, po tamtym o ogrodzie - leci : Rączka gotuje i -

i MAMY TO SAMO!

a INFORMACJI O LEPSZEJ ROZDZIELCZOŚCI NA tvp3 Wszawa - zero!!

Taka to jest dyskryminacja widzów w Polsce, jak z tymi serkami itd. w UNII, że My, Polacy - to do wykrzywiania gęby się nadajemy, z powodu marnej jakości sprzedawanej nam żywności, a oni tam w tej Unii - smakosze ze szlachetniejszymi podniebieniami se są. I wszystko jasne!

I jak tu nie wierzyć, że musimy być gorsi i dlatego podjuszczamy za sankcjami na innych, zamiast sami traktować się lepiej!

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 07.03.2022; 11:56

Na tę okoliczność fraszkę ułożyłem celną:


Stolica zdyskryminowana !

Nową nazwę mieć powinna stolica nasza,
po tym, gdym na kanał TVP3 wpadł:
na TVP3 "Katowice" jakość gorsza, niż "Warszawa";
stąd zamiast ona - winien być: polski Kali - nigrad.


ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 07.03.2022; 12:00

Dlaczego Kali..."
Z prostej przyczyny: bo jak nas oszukują, to my, jak ten Kali - wielkie HALO, ale jak my samych siebie i ze stolicą w tle - o to "nic się nie stało".
I stąd ten Kaligród.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 08.03.2022; 01:44

Widz nie wie po takim oszukiwaniu nas tu na Sląsku, czy to pietruszkę tam pokazują, seler czy marekwię.

że nic tylko się wkurzyć i zieloną rewolucję im wzniecić /od koloru pietruszki właśnie!/

A jak to nie pomoże, to -
- w maju - maj-dan założyć,
- w czerwcu - czerwony sztandar zawiesić,
- w lipcu lipnie to będzie wyglądać, bowiem
- w sierpniu - sierpień i młot tam będzie i już
- we wrześniu wszystko w TVP3 wrze!

Tak, że proszę nas traktować z należną rozdzielczością i szaconkiem!

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 08.03.2022; 01:47

/Nie no, spoko: wszystko mam na dysku, tak jak H2-0 w nieokiełznanym pysku./.




ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 08.03.2022; 02:08

Może z tym maj-danem to lekko przesadziłem, sami widzimy jaki on potem brzemienny w skutki.
Lepiej, jak pozostawimy to czasowi, nie warto nic na siłę przyśpieszać, potem w ogródku, to zamiast pietruszki czy selera czerwone czerwce mamy, a to szkodniki są, te czerwone takie, od dawna to ogrodnicy wiedzą.
Skupmy się zatem na lepszej rozdzielczości, a nie na szkodliwości.
Co nam to da, że maj-dan założymy, jeśli czerwone zaraz wyjdą i pogrożą: zaraz wam wszystko zeżremy!
Już nam lepiej poczekać na zimny prysznic z nieba, on nasze głowy ostudzi jak trzeba.
No i te szkodnikom łby odpowiednio zmyje, że przestaną się wydzierać na nas te ich ryje.
Plony dzięki temu lepsze wzejdą, szkodniki precz odejdą,
talerze puste nie będą.
Tak zróbmy, poczekajmy, nie gorączkujmy się,
od gorączki covida można dostać,
a na koniec - może nas jeszcze kto porządnie wychłostać.
Śpieszmy się powoli, to wszystkich zadowoli.
Pietruszka nie będzie jak jaka suszka,
a seler jak ta pietruszka,
za to od sąsiadki dostaniemy całuska.

Smacznego i Dobrej Rozdzielczości!












Nowi klubowicze

nill

India
w klubie od: 2024.04.17

Robek

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.16

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21866

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3241

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2424

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769