Forum

Temat: Kto już raz okazał się cynikiem - u mnie PRZEPADŁ NA ZAWSZE!

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.06.2020; 18:10

Szybkimi krokami zbliżają się czerwcowe wybory na najwyższe stanowisko w państwie - Prezydenta RP, a tym samym jego stanowisko potem w ważkich sprawach dla Polaków.
Nie tylko tych w kwestiach historycznych, ideowych, ale przede wszystkim socjalnych, bytowych.
Jako że, jak to tutaj niejednokrotnie podkreślałem, wbrew i z wielką mocą od dziecka obecnie narodowi wpajane, pardon: "wciskane" :) - jakieś tam "korzenie" i "tradycje", walki "niezłomnych i wyklętych" o zakończenie wojny spóźnione - ideami samymi się nie najesz, ani dachu nad głową sobie i dzieciom nie zapewnisz, a tym, co rząd i sejm narodowi zaoferuje, a na końcu Prezydent RP swym podpisem aprobującym owo wdroży w życie.

Dlatego warto się dobrze zastanowić przy kim warto postawić krzyżyk, a na kogo krzyżyk.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.06.2020; 18:22

I w tym właśnie kontekście pamiętać powinniśmy /lecz "nie musimy" :)/ - kto w niedalekiej całkiem przeszłości, niedalekiej nas zawiódł, bowiem okazał się czy to wielkim cynikiem - wydłużając nam i naszym dzieciom, a przede wszystkim kobietom - wiek emerytalny, i to nie tam o małe dwa lata, a ... siedem aż!!!
No KTO?
Czy nie ci, co dziś uderzają się z tego powodu w piersi, lecz nadal obiecują podtrzymywać to, czego SAMI nie wdrożyli, bo - "piniendzy nie ma"...?
A dlaczego wtedy nie było, a dzisiejsza rządząca partia rządząca PiS /historycznie wsteczna, fakt, takie jej fobie, do których ma prawo, bo każdy ma swoje.../ - nagle ma te pieniądze? Cud się stał jaki czy co? Rozmnożyły się niczym chleb Jezusowi z okruszyn chleba?

Odpowiadam:

BO CHCIAŁO SIĘ JEJ, obecnie rządzącym, z obecnym prezydentem RP A. Dudą - PRACOWAĆ I ZEBRAĆ NA OPDWAGĘ, BY WYRWAĆ MILIARDY ZŁ RÓŻNYM MAFIOM i NIEUCZCIWYM LUDZIOM, czego tamtym się nie chciało lub stchórzyli - kosztem całego narodu!!




ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.06.2020; 18:30

I oni mają DZIŚ czelność - ci sami! - obiecywać nam podobnie jak kiedyś swe gruszki na wierzbie, kwaśne w dodatku, bo już wiedzą jak i gdzie pieniędzy dla społeczeństwa szukać /złodziejom czasem je wydzierać lub zagranicy ograniczać odprowadzanie swych zysków, pomijając nasz budżet - ryzykując życiem swym nawet, jak ostatnio np. minister sprawiedliwości Pan Zbigniew Ziobro - na którego zbir jakiś zlecił nawet jego.../brrr!/.




ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.06.2020; 18:45

I cóż mi nawet z tego, że jeden z głównych kandydatów i rywali obecnego prezydenta wielce oczytany jest, kilka języków zna, a nawet światopogląd ma nowoczesny tak jakby, bo też wolnomyśliciel, skoro faktycznie wolno myśli, bo także z tym głosowaniem za obniżeniem /przywróceniem de facto PRL-owskiego/ wieku emerytalnego wahał się i nie tak zdecydowany, jak ten PiS, za tym był.

Otwarta głowa, jak się ją ma - dość szybko musi /a nie - że "powinna"/ - optować za tym, co rodzinom i seniorom dobrze służy, te obecne "13", 500plus i inne PiS-owkie plusy, dzięki którym rodzinom polskim żyje się o wiele lżej, niż długo jeszcze po obaleniu PRL-u, kiedy to prawica produkowała miliony bezrobotnych i emigrantów za chlebem, prawica, która do czasu PiS niewiele dla narodu zrobiła, prócz czyszczenia śmietników...Nie wszystko zostało zrealizowane fakt, ale i tak mnie zadziwia skąd nagle aż TYLE miliardów zdobyli i JAK! na to, co JUZ zdążyli polepszyć w państwie społeczeństwu.
A to musi być im wynagrodzone!





ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.06.2020; 18:49

Albo inna znowu partyjka, startująca na objęcie stanowiska prezydenta kraju:
do dziś kolą mnie w oczy jej bałaganiarskie napisy na murach, ścianach budynków po ostatnich jeszcze sprzed Kilku lat! wyborach parlamentarnych: "konferencja lista nr 4"... Jak się okazują aż takimi niechlujami, że po kilku latach nie potrafią po sobie posprzątać - znaczy to, że mają nas tak naprawdę gdzieś.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.06.2020; 19:38

Tak, nie zapomnę tego AUTOROWI tego podwyższenia mi wieku emerytalnego, z powodu czego dopracować musiałem, ryzykując życiem /taką miałem pracę/, wiele miesięcy.

"Nie było "piniendzy", bo siem nie kciało ich poszukać, prawda? Lub komu odebrać, kto je NAM bezprawnie zakosił...?
A może nawet dzielić nimi z kim...?
A to łotr...!


"Łotr jeszcze dziś będzie ze mną w niebie...",
tak powiedział im Wielki, by przestali się bać;
tyle, że dzisiejszym łotrom -
nie ma kto tego samego przyobiecać...

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.06.2020; 19:44

Tak, nie zapomnę AUTOROWI tego podwyższenia mi wieku emerytalnego, z powodu czego dopracować musiałem, ryzykując życiem /taką miałem pracę/, wiele miesięcy.

/Dla wątku o podpadniętym cyniku i tchórzu, w zw. z wyborami prezydenta RP.../

------------------------------

Czy się kto sam ukarze?...

"Łotr jeszcze dziś będzie ze mną w niebie...",
tak powiedział im Wielki, by przestali się bać;
tyle, że dzisiejszym łotrom -
nie ma kto tego samego przyobiecać...

Pozostaje im zatem nie tyle się bać,
bo naród inny i nikogo się dziś nie krzyżuje,
acz i owszem - "na drzewach zamiast liści"...
Co najwyżej na śmietniku historii wyląduje...

I tam wszelkim obiecywaczom i oszustom
ich właściwe miejsce i może się kiedyś uda...
by już nikt Polaków na dudka nie wystrychnął,
co najlepiej, to na... Dudę...

Każdy człek ma swoje za uszami:
idee porąbane, historyzm kłamliwy...
lecz najważniejsze dla człowieka -
by głodny nie był, a taki też niecierpliwy...

I wnet rewolucję jaką spłodzić może,
majdan założyć na placu sejmowym,
lub ulicę zamienić w płonące pochodnie,
jeszcze dostałby JAKI polityk prawym sierpowym...

Dość już Naród mieć powinien
tych zawodnych obiecywaczy i tchórzy,
co strach mają przed złodziejami i cwaniakami -
ograbiającymi nas, lecz on nam dalej bajdurzy.

Ma na to nawet przyzwolenie części narodu,
której prawda o jego cynizmie nikogo nie uwiera;
korzysta zatem z "demokracji, w której każdy może"...
Za to "Bóg, jak chce kogo ukarać - rozum mu odbiera...".

By niewdzięcznością zaprzepaścił wszystko;
dalszą szansę na polepszenie bytu, moi mili,
nie doceniając wysiłku obecnego...
Czyżby temu, że sami czyjegoś nie docenili...?


/Z cyklu: "Są w narodzie rachunki krzywd do wyrównania..."...


Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769