Forum

Temat: W zakładach pracy i fabrykach powinny jednak obowiązywać przyłbice.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 29.05.2020; 09:25

Rząd poluzował reżim anty epidemiczny znosząc obowiązek chodzenia w maseczkach po ulicy /ale nie w sklepach/, od 1 VI br.
Tak, że wiele firm różnych profesji może znowu kontynuować swoją działalność i produkcję.
To świetnie, bo pieniędzy wkrótce z braku tak eksportu jak i ogólnie pieniędzy w budżecie państwa mogłoby zabraknąć, m.in. ZUS-owi na wypłatę nie tylko 500plus, 13-tek emerytom, ale w ogóle na wypłatę emerytur, tak więc jest to konieczna konieczność to przywrócenie działalności firm.

I to pomimo, wbrew podobno temu, jak twierdzą niektóre autorytety z zakresu chorób zakaźnych i wirusologii, iż krzywa zakażeń koronawirusem wcale tak bardzo nie maleje, a tylko lekko się spłaszcza, u nas w Polsce.
W dodatku powstają jego nowe mutacje, najmniej rozpoznane. choć ofiary także już są.

W sumie chodzi mi o to, aby zagrożenia w związku z tym poluzowaniem nie pokpić i nie wrobić się nawrót epidemii i liczniejszych zgonów.



Dlatego uważam konieczność kon iecznością, ale w dalszym ciągu

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 29.05.2020; 09:32

A nie wiem, czy pracodawcy nakażą w związku z tą niepewnością zagrożeń nakazać pracownikom, no nie już zakładania maseczek na twarz, jeśli ten obowiązek zostanie zniesiony, ale przynajmniej przyłbic.

Tym bardziej, że ochrona ust i nosa już nie wystarcza, albowiem wirus dość łatwo dostaje się do naszych płuc przez oczy.

/Nie, z przyłbicami nie mam nic wspólnego i ani ich samolotem nie sprowadzam, ani rowerem, motocyklem również nie znikąd, nawet ich nie produkuję i nie dystrybuuję czy sprzedaję, a nawet nikogo nie mam takiego w rodzinie i nie zależy mi, by ich cenę podbić, o co innych się podejrzewa przy podobnej okazji.../


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 29.05.2020; 09:38

Więcej chodzi mi o to, aby nie powstawały w miejscach pracy kolejne po kopalniach ogniska zakażeń, rozlewające się po rodzinach, a potem sąsiadach itd.

Zgoda: jest wymóg 1,5 m dystansu pomiędzy pracownikami, obawiam się, ze jest to fikcja, groźna w dodatku.

Dlatego namawiam pracodawców, by dla swojego m.in. dobra nakazali u siebie w zakładach i fabrykach nakaz pracy w przyłbicach, które są o wiele bardziej komfortowe w oddychaniu, niż maseczki.

Zlekceważenie koronawirusa przez całkowite zdjęcie wszelkich osłon twarzy ni tylko odbije się Wam czkawką, ale i ponowną przerwą być może w Waszej działalności.



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 29.05.2020; 09:41

No nic, ja swój obowiązek obywatelski spełniłem, jak by co, tak że nie przychodźcie mi potem pod kurnik z płaczem, jeśli znów będziecie bez pieniędzy.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 29.05.2020; 09:49

Dodam tylko jeszcze, że to nic, iż co poniektórzy mają okulary swoje, także czasem tzw. ochronne, bo i tak ustami i nosem intruz sobie wejdzie i narozrabia, jak temu 18-latkowi, któremu "spalił" płuca, czytaliście o tym, jak na niektórych on działa, a nigdy nie wiadomo, czy to akurat nie będziesz TY.

Dopóki epidemia nie wygaśnie - warto się powygłupiać i tego nie wstydzić, to tym razem taki jedyny wyjątek chyba, choć ja się zawsze wygłupiam i bez tego, dlatego mają zemnie ubaw, aż do zaciskania pięści, niektórzy, he, he.
/No, niektórzy już odeszli z tymi zaciśniętymi pięściami do Allaha, bo zlekceważyli mni... życie i śmierć./.







ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 29.05.2020; 09:50

...Czyli - przyłbice zlekceważyli.

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769