Forum

Temat: Wg kodeksu Hammurabiego okładający pięścią podmłot kowalski głowę jego

ton

Niedaleko

Postów: 21810

Data: 23.05.2020; 07:44

Wczoraj telewizja pokazała filmik /filmoczysko bardziej/ nakręcony komórką przez świadka zdarzenia - okładania pięścią bezdomnego przez kibola /w sposób zbliżony tak było podane w komentarzu/ w miejscu publicznym, na chodniku.

Jest na nim pokazane wymuszenie ze strony kibola określonego zachowania poniżającą ofiarę - klęczenie i powtarzanie narzuconej mu treści, a potem, w inny dzień - jak w podobnym układzie osobowym - okłada pięściami tego człowieka za to, że zbiera butelki i sprzedaje je w punkcie skupu, tak zarabiając na życie, co się napastnikowi nie podobało.

Za to bestialstwo grozi bandycie 3 lata pozbawienia wolności.
Ja się z takimi konsekwencjami nie zgadzam.
Powinien być zastosowany sprawiedliwszy kodeks karny Hammurabiego - babilońskiego króla z XVIII w. p.n.e....
Czyli: oko za oko ząb za ząb.


ton

Niedaleko

Postów: 21810

Data: 23.05.2020; 07:51

Za taki bandycki czyn, który mógł pozbawić ofiarę życia, bowiem ciosy zadawane były wielokrotnie w głowę od o wiele potężniejszego człowieka - jedynie kodeks babiloński kodeks mógłby tu sprawiedliwiej wymierzyć mu karę, a zatem, zgodnie z jego zasadą:

głowę napastnika pod młot kowalski i tak samo parę uderzeń nim w czerep bandyty.

Odniosłoby by to o wiele bardziej zapobiegawczy i ostrzegawczy na przyszłość skutek, niż te parę i tak prawdopodobnie fikcyjny wyrok wg naszego obecnego prawa, bo wiemy jak to jest: zawieszenie, nie trzy, a pół roku, rok, a jak te trzy, to po odbyciu połowy kary za dobre sprawowanie - darowanie reszty odsiedzenia itd. To NIKOGO NIE ODSTARASZA, czego dowód mamy na tym filmie.

ton

Niedaleko

Postów: 21810

Data: 23.05.2020; 08:01

Oddzielną kwestią jest wykazana ZNIECZULICA społeczna naszych rodaków;
NIKT z przechodniów nie zareagował, czy to telefonem na Policję, czy krzykiem odstraszającym, o pomocy to lepiej nie pisać, ale to akurat może być zrozumiałe, bo można by samemu od bandyty oberwać, tylko filmowanie było najważniejsze, owszem, potrzebne, ale też mógł w jakiś sposób spłoszyć drania lub powiadomić Policję, z tym, żer dziwnym tu jest fakt nagrywania akurat przez tego samego świadka, choć zdarzenia odbywały się w odstępie dwóch dni, czy nie byli aby w zmowie?

Gdyby chociaż ktoś zakrzyknął: Policja jedzie!!! Zostaw go!!!Zabikesz go!!! Te wolność ci zbrzydła?!!!

Ale nie, nic takiego się nie zdarzyło, aby ktoś zechciał interweniować by nie złamane zostało ... 5 Przykazanie, rozumiecie to, krześcijanie, z "korzeniami tymi swymi"?

I to jest ten wstyd i hańba dla takich, co widzą zagrożenie dla czyjegoś życia - a nie zainterweniują, nie obronią tak czy inaczej, WSTYD dla naszego pobożnego społeczeństwa!!



ton

Niedaleko

Postów: 21810

Data: 23.05.2020; 08:09

Będąc jeszcze dzieckiem też widziałem na pszczyńskim Rynku jak przy stoliku jeden drugiemu wymalował pięścią w twarz, za to, że "się wtrąca", zaraz potem reszta pouciekała, a ten leżał pod stołem.

I to jest temat dla nas wszystkich Polaków, aby REAGOWAC, choćby krzykiem i telefonem na Policję, samemu lepiej nie podchodzić jak się nie ma odpowiedniej postury, lub zawołać: dzwońcie na Policję, a ja sfilmuję lub na odwrót.

Taki to jest ten nasz wymarzony Zachód, dziki Zachód.

NIGDY NIE BĄDŹMY KIBICAMI, TYLKO REAGUJMY, a być może uratujemy komuś życie. W przeciwnym wypadku możemy się tak samo obciążyć winą za złamanie 5. Przykazania, a tego to nam już Bóg nie przepuści.



ton

Niedaleko

Postów: 21810

Data: 23.05.2020; 08:13

No, komu kodeks babiloński wydaje się nazbyt surowy, to ok, nie głowa pod młot za okładanie pięściami po głowie, ale alternatywnie amputować takiemu rękę, bo widać, że wyraźnie ma z nią kłopot. Przynajmniej mu ulżymy, takiemu bandycie: pozbędzie się swojego kłopotu...



ton

Niedaleko

Postów: 21810

Data: 23.05.2020; 08:22

No, nie wiem dokładnie, bom tylko starszy oborowy i na bydle zwierzęcym si tylko znam, ale gdy chodzi o ludzi, to za brak takiej reakcji z naszej strony grożą nam również konsekwencje karne i jeśli śledztwo wykaże /ktoś nas sfilmuje np., albo poda nas/, że tam byliśmy, ale odeszliśmy lub nie zareagowaliśmy - to kara nas nie minie, jak tego bandytę, czyli prawie prawo zrówna nas z nim...
Nikt tego nie chce, więc nie bądźmy obojętni jak kto bije kogo czy nawet katuje, jak ten kibol jeden.


ton

Niedaleko

Postów: 21810

Data: 23.05.2020; 08:29

Takich bandytów potem całe społeczeństwo musi opłacać za ich wygodną odsiadkę, a ja nie chcę na przykład i wolałbym o wiele krótszą drogę przez zastosowanie kodeksu Hammurabiego, przynajmniej po takiej karze nie miałby już na sto procent kogo bić i katować, a i ,y nie bylibyśmy karani prawie na równi z nim opłacaniem mu więziennej siłowni, prądu, pralni, personelu więziennego itd.; niby dlaczego mamy ponosić te obciążenia finansowe za bandytów, niczym jaki drogi mandat za nie swoje winy, jak ich nie popełniliśmy, a czyjeś, bandyckie?





ton

Niedaleko

Postów: 21810

Data: 23.05.2020; 08:31

/Ty - miłośniku śledzi - nie śledź mnie, tylko śledzie;
pokazuje mi się co chwila info iż "ta strona pless.pl nie jest bezpieczna".../

ton

Niedaleko

Postów: 21810

Data: 23.05.2020; 08:40

Tak na marginesie;

patrzcie, już prawie ok. 4 tysiące lat temu istniały /sprawiedliwe!/ sądy i sędziowie.
Kodeks babilońskiego króla Hammurabiego to właśnie tyle lat temu...

A my go tu przywołujemy, by ratować swoją kieszeń i honor od niepotrzebnych wydatków za niezawinione mandaty jakby - za czyny bandytów... Nie dziwne to?
Ale to by musiał już jaki sąd rozstrzygnąć...

I tak koło się zamyka: sąd nad sądami:
te starożytne nad współczesnymi:

dlaczego to my, społeczeństwo, musimy ponosić obciążenia za winy bydlaków, a nie swoje - przyzwoitych ludzi? Gdy tu takie stare ale jare prawo mamy na takich, bez nakładania obciążeń na niewinnych?

Karanie niewinnych to także chyba jakaś kolizja z prawe, co nie...?





ton

Niedaleko

Postów: 21810

Data: 23.05.2020; 08:45

Poprawka:

Karanie niewinnych, to także chyba jakaś kolizja z prawem, co nie...?

On, bandyta pójdzie siedzieć, a ja mam za to płacić...

Amputować rękę, która katowała i już, tak jak to kodeks Hammurabiego to nakazuje, a nikt go jeszcze nie odwołał, tak jak tego, że góra Ararat istnieje i nie maleje.

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769