Forum

Temat: ja bym zrobił wybory po staremu-plus dodał pewne warunki sanitarne...

ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 26.04.2020; 19:25

Przypadające na maj br. wybory prezydenckie rozpalają umysły wyborców pszczyńskich, jak i całego kraju, albowiem mają się odbyć w innym trybie, w związku z panującą epidemią koronawirusa:

- korespondencyjnie mianowicie.

A to nie podoba się wielu, w tym szacownych prawników, także tutejszych, dobrze wykształconych, nie mnie więc się z nimi spierać, ani z nikim innym, bowiem każdy tu na plessie.pl głos wyraża troskę o demokrację, oraz prawidłowość wyborów i są to głosy na poziomie;
Każdy ma coś racji, po obydwu stronach jakby barykady, szanuję wszystkie opinie zarówno zwolenników, jak i przeciwników takiego, a nie innego trybu głosowania bądź ich przesunięcia.

Z całą pewnością jednak tak głęboki rozdźwięk nie za dobrze przysłużyć się może rządzącej partii PiS, która je organizuje, czyli w trybie korespondencyjnym, z powodu obaw o ujawnienie danych osobowych wyborców, ponieważ pocztowa dokumentacja wyborcza ma zwierać nasz pesel oraz adres zamieszkania i są obawy o bezprawne użycie tych ważnych danych osobowych, chronionych prawem.

Dlatego uważam, iż niepotrzebnie PiS pakuje się w taką ryzykowną z punktu widzenia zarówno konstytucji jak i samego prawa kabałę, na czym nie tylko ono może na tym źle wyjść, ale i ta wielka część społeczeństwa polskiego, która jest obecnie beneficjentem ich ważkich programów społeczno-socjalnych, jak to osławione 500 plus, "13". dla emerytów itd., dzięki BEZPROBLEMOWEMU ich podpisywaniu przez dotychczasowego prezydenta RP, kandydującego w nadchodzących także.

I stąd moja propozycja jest taka, aby przeprowadzić je PO STAREMU, plus jakieś tam istotne z punku wodzenia sanitarno-epidemicznego warunki do spełnienia.
O czym poniżej.






ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 26.04.2020; 19:45

A więc jak powiedziałem: po co się pakować w ryzyko niezgodności z konstytucją przy organizowaniu po nowemu wyborów - korespondencyjnie.

Jak można by je zORganizować PO STAREMU, Z DODANIEM PEWNYCH WARUNKÓW SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNYCH, by uniknąć zakażenia wirusem.

Są to:

1. Zapewnić co najmniej dwa wejścia - wyjścia w lokalu wyborczym. /Wykorzystując do tego np. wyjścia awaryjne. Wyborcy do głosowania wchodzili by jednym wejście, a wychodzili drugim, np. awaryjnym, tak że w zasadzie nikt by się nie mijał.

2. Każdy wyborca przychodzi do głosowania Z WŁASNYM DŁUGOPISEM, co należy ogłosić; ci bez - głosować winni w rękawiczkach, jakie powinny się w lokalu znajdować, jak sklepie.

3 W miarę możliwości lokal powinien posiadać czasowe antyseptyczne/antybakteryjne/antywirusowe oświetlenie żarówkami UV-C.

3. Dbałość o zachowanie wzajemnego dystansu wyborców co najmniej 1,5 - 2m.

4. Głosowanie w maseczkach lub przyłbicach, oraz rękawicach j.w. w punkcie 2.

5. Co kilka godzin - dezynfekcja lokalu wyborczego, w tym WC i korytarzy.

6. Przed lokalem i na wyjściu, a także WC - powinny znajdować się wycieraczki, nasączone antybakteryjnym środkiem.
7. Napisać, że wszelkie ROZMOWY SĄ ZABRONIONE /z uwagi na nie rozpylanie własnych aerozoli z ust/.

5 Przed lokalem w miarę możliwości ustawić ławki dla osób zmęczonych, oczekujących w zbyt długiej kolejce. Kto zechce - skorzysta.
6...













ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 26.04.2020; 19:53

/Nie 5, a 8. pkt/

8. Przed lokalem w miarę możliwości ustawić ławki lub krzesła, dla osób zmęczonych, oczekujących w zbyt długiej kolejce. Kto zechce - skorzysta.

9. Każdemu Wyborcy zalecić się powinno posiadanie przy sobie żelku lub spreju antybakteryjnego, dla spryskania się w razie otarcia, zbyt bliskiego kontaktu lub po prostu obawy o zakażenie.

ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 26.04.2020; 20:02

Jak widzimy nie jest tego wiele, za czym wybory mogłyby się odbyć bezproblemowo w starym stylu, w lokalach wyborczych.
Uniknęlibyśmy dzięki temu podziałów i kłótni w społeczeństwie już tak głęboko podzielonym
A pokój wewnętrzny, społeczny - dziś, w dobie panującej epidemii i grożącej nam zapaści ekonomicznej - najważniejszy.

Nie przesadzajmy znowu aż tak z tymi wyborami, które gdyby miały odbyć się po staremu - mają nieś ogromne jakoby ryzyko śmierci.
Myślę, że takie samo, jak korespondencyjne, nie większe, jeśli nie mniejsze, a bez ryzyka oskarżeń o to czy tamto, kłótnie w narodzie nam niepotrzebne, bierzmy przykład z PRL-u ja sprawnie wszystko przebiegało...
Trochę dyscypliny, jak kiedyś, się przyda nam wszystkim, a dobrze na tym wyjdziemy.




ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 26.04.2020; 20:05

/A co ci się znowu nie podoba? Ojczyzna jest zawsze, jak matka - TYLKO JEDNA./

ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 26.04.2020; 20:15

10. U wejścia i wyjścia powinny być zamontowane automatyczne "żelowniki antybakteryjne", wzorem tych w sklepach/marketach.

ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 26.04.2020; 20:18

I wtedy bez obaw idę na wybory.
A tak... nO NIE WIEM, NIE WIEM... PANIE fERDKU...

ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 26.04.2020; 20:18

/TY ACER NIE IDZIESZ!!!/

ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 26.04.2020; 20:34

Rzecz jasna: porządkowi by byli, jak w Biedronce np. którzy bardzo pięknie wpuszczali odpowiednią ilość klientów do sklepu, że nie było najmniejszego bałaganu i sprawnie wszystko szło, bez kolejki prawie /no fakt: wszystkie kasy czynne dla seniorów były.../.

PS: Podpowiadam to, bowiem żal mi tej tęgieJ głowy min. SASINA, gdyby mu co nie wyszło z korespondencyjnymi, powinniśmy szanować zdolnych Polaków niezależnie od strony politycznej.




ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 09.05.2020; 09:10

A widzisz ton, nie jesteś jednak najmądrzejszy w tym kraju, jak ci się być może zdawało, choćby nawet chwilami;

oto sejm uchwalił, a Prezydent RP podpisał Ustawę, iż wybory prezydenckie w 2020 r. odbędą się jednak w formule korespondencyjnej, a nie tak jak ty byś to chciał - "po staremu, czyli w lokalach wyborczych"....

I teraz, to sobie możesz sam zrobić wybory po staremu, czyli jak ci starzy w domu pozwolą;

jedno wejście drzwiami, drugie oknem, byś się nie musiał z teściami mijać, jak źle krzyżyk postawisz.

Lepiej nie silić się na najmądrzejszego, jak w tym kraju są tacy, co się za każdym razem z tobą nie zgadzają, ton.
Możesz w dalszym ciągu gadać jedynie sam ze sobą, to ci jeszcze najlepiej w tym kraju wiecznej swady i niezgody wychodzi.

/Z cyklu: Listy tona do samego siebie./













ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 09.05.2020; 09:20

/C.d. rad dla samego siebie/

To w takim razie pamiętaj, ton, aby nie ryzykować zarażeniem i tak jak dotychczas to robiłeś - pocztę wyjmować ze skrzynki dopiero po jej 14 - dniowym odleżeniu /nie twoim, a poczty, ton/, czyli takiej jakby kwarantannie, po której koronawirus ginie.

Ewentualnie w rękawiczkach, nie tylko przed koronawirusem, lecz by śladów twoich linii papilarnych się pozbyć, jeśli nie chcesz być zidentyfikowany lub pozostawić komu pamiątki...



ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 09.05.2020; 09:25

A jak jeszcze kto skrzynkę pocztową zakosi wraz z peselami i nazwiskami, no to szykuj się na spłacanie nie swoich kredytów.

Genialni hakerzy są, że nawet do skrzynki e-mail Sz.P. kanclerz Merkel potrafili się włamać, to nie sądź, że ty możesz być bezpieczniejszy lub twoi potomkowie.

Jak myślisz, że tobie brakuje wyobraźni, to nie sądź, że wszystkim od razu.





ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 09.05.2020; 09:37

...A nie..., jak naprawdę myślałem, że to ode mnie te wszystkie obawy, a to od Was telepatyczne znowu przesłania...
Ale i tak Wam dzięki za nie, dobre są, mimo to - lepiej żeby się nie sprawdziły.
No bo kto emerytom podpisze "14"., jak nie znowu Prezydent Andrzej Duda?
I te następne dobra, jakimi nas PiS obdziela...?
A opozycja czyha na nie jak lis na moje kury.

Głowa do góry -
"będzie dobrze",
kto przeżyje...
koronawirusa...

A jak przeżyje -
następca będzie...
I tak -
aż do grobowej śmierci,
która i tak -
nadejść kiedyś musi.

Zycie to chwile,
jak klatki filmu,
zatem zagłosuj na nie,
na te klatki,
a - film może być ciekawy,
a nawet zabawny,
jeśli zagłosujesz /korespondencyjnie/ -
dla swego bezpieczeństwa -
w rękawicach bokserskich.











ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 09.05.2020; 09:45

A no, to też prawda, ta Wasza korekta do mnie: bo to listonosz prawdopodobnie zażąda ode mnie przy furtce pokwitowania dostarczonej korespondencji wyborczej, zatem od razu już od drzwi wołajcie, że te bokserskie rękawice, to nie na niego są, a na koronawirusa, bo może Wam uciec i nie zagłosujecie, a wtedy g. od PiS-u dostaniecie.

ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 09.05.2020; 09:48

Coś czuję, że będę musiał jedno okno zrobić szersze, na to moje głosowanie, "po staremu".


ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 09.05.2020; 10:27

Skoro mamy głosować korespondencyjnie, kwitując odbiór dostarczonej nam korespondencji wyborczej, w której będzie nasz pesel /i nazwisko?/ - to sprawa jasna jest, że nikt od niegłosowania się tym razem nie wywinie.
I znowu nareszcie będzie jak "za starych dobrych czasów" - 100 procent. frekwencja.

I to się nazywa prawdziwa demokracja, a nie jakieś tam udawanie leni, bo w głosowaniu nie chce się brać udziału, a przecież:
"jak wszyscy, to wszyscy"! - jak babcia zawołała.

Tak jak wszyscy: biedni i bogaci - biorą co im PiS i Prezydent dają, a oni bez wstydu biorą - tak i głosować za tym wreszcie wszyscy będą.
I nie ma to czy tamto.

A więc - głosowanie na mus?

ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 09.05.2020; 10:31



Głosowanie na mus?...

A że żaden pieniądz nie śmierdzi,
bowiem "pecunia non olet"...
Zatem i bogaty nim nie wz-gardzi,
nawet gdy to dlań cuchnący kotlet...

A mamy takich bez liku
po opozycyjnej stronie,
że wobec rządzących wiele kwiku
lecz nie brać od nich pieniędzy, o nie!

Sami z siebie, dobrowolnie,
jako te korespondencyjne wybory-
nic nie dają, zawsze mimowolnie,
i to "za wsze" - ma swe wtblakłe kolory...

Dlatego, jeśli chcesz, Polaku,
nadal mieć na dzieci te ich 500 plus,
zagłosuj na prezydenta Dudę, co jak co roku -
zgodę daje; zagłosuj, a chcoćby i na mus.



ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 10.05.2020; 09:48


Tumaczenie się tona...

No, a teraz, ton, skoro przegrałeś,
nie stało się tak jak chciałeś -
wytłumacz nam się, proszę,
byś nie wyszedł na prosię....
A no, tak sobie pomyślałem,
co zdarza mi się jeszcze czasem,
że "wybory jeśli mają być "BEZPOŚREDNIE",
to bez pośredników, takie tam te moje brednie.

Znaczy - bezpośrednio przy urnie wyborczej,
i w lokalu, też chyba wyborczym, najlepiej...
Bo jak robię zakupy bezpośrednio,
to robię je sam w sklepie, tak średnio,
że nikogo o nic nie proszę,
sam je do domu sobie zanoszę,
a nie, że pocztą lub kurierem,
bo wtedy to zakupy za zleceniem...
No i stąd by chcieć być w porządku
ze swym sumieniem, iże to... dziadku,
sam możesz jeszcze bezpośrednio te zakupy
bez pośredników, inaczej jużeś całkiem do d.py...

A tu ktoś mi tych pośredników
na siłę wciska, nieznanych mi powierników,
wyborów moich, a nie czyichś, tak jakby...
Oby się potem nie okazało to błędem, oby...

W trosce zatem o mych idolów politycznych,
co nam to czy tamto, podarków dość licznych,
że nic tylko ich cmoknąć za ten finansowy luz,
za te ich dla nas takie czy inne "plus" -
odwieść ich chciałem od zamiaru wątpliwego
by wybory nie miały charakteru korespondencyjnego...
a BEZPOŚREDNI i tak wolałbym głosować,
jak konstytucja prawi, a nie, by blefować.

Nie udało mi się uratować mych idoli,
nad czym rozpaczam i serce mnie boli,
a niech tam, co ma być, to będzie,
mnie i tak za niedługo tu nie będzie...

I ponieważ z tego powodu dla mnie
wszystko to farsą: ktoś zagłosuje jakby za mnie,
narzucony pośrednik, co wrzuci mój głos do urny,
jakbym to ja był jaki inny sort, albo durny -
to i ja tą rymowanką farsę czynię sobie z tego
dając taki sam przykład czynu błędnego,
bo ani ona podobnie składna,
ani logiczna, ni nawet rozsądna.

W sklepie przy kasie -
nie mniejsza kolejka i da się...?
A w lokalu wyborczym się nie da...?
"Nie, bo opozycja inaczej chce i gada!!!"



ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 30.06.2020; 07:00

No i gitara: wybory odbyły się po staremu, czyli BEZPOŚREDNIE przy urnach wyborczych, tak jak Konstytucja nakazuje.
Tym razem świetnie się spisała nasza Baza Pola Morficznego, wcielając od razu w życie nasz pomysł.


ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 30.06.2020; 07:12

Pszczyna wiele może, ale nie wszystko;
np. nie może sobie załatwić bezkolizyjnego skrzyżowania na DK1, ale to z jej winy, bo przez 30 lat nie umie lub nie chce przyłożyć się do likwidacji rozlewisk na drodze wodociągowej pod Promnicami w Kobiórze gminy Pszczyna, skutkiem czego rowerzyści muszą objeżdżać kawał drogi, jak nie chcą przebić dętki na korzeniach lub znaleźć się w pobliskim głębokim rowie, lub topiąc się w nich, ryzykując życiem.
Z wyborami o wiele lepiej poszło, bo to i sprawa ogólnokrajowa była.
A wodociągową wypasieni burżuje swymi brykami nie jeżdżą, to niech pospólstwo zamknie te jadaczki, czyli buzie.
Widzicie Młodzi? Tak dochodziło zawsze do rewolucji, gdy wielcy panowie, dziady prawdziwe, olewały maluczkich.
Prócz Księcia Pana na Plessowej Ziemi, no i tej, no kom... kom... PRL-u, /takiej dawnej naszej Ojczyzny/, co tę drogę nam zbudował, a dzisiejsi panowie i szachta nie potrafią kilku rozlewisk na niej przez 30 lat!!!! zasypać, czyniąc ludziom dobrze.





ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 30.06.2020; 07:29

Oczywiście Tychy nie lepsze, tak samo mają wygodę swoich mieszkańców - turystów rowerowych gdzieś.
A to oni głownie, tyszanie, chcieli by tamtędy przejeżdżać robiąc sobie wycieczki w leśne ostępy na rowerkach, bez niepotrzebnego objazdu w innym zupełnie kierunku, mimo tego - ktoś tam również ma to gdzieś te ludzkie potrzeby i nie chce przyłożyć ręki do dobrej sprawy, a to temu chyba, bo taka droga to nie daje nikomu wpływów do kasy miasta, jak te wielkie markety tam pobudowane.

Zresztą i ludziom to nawet, wydaje się, nie przeszkadza, bo ani mru mru, ani me i kukuryku na ten temat, nigdzie, prócz jednej mendy /czytaj: "pierdoły"/ na forum plessa, czyli "tona", co nie, że tak.


ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 30.06.2020; 07:32

No, nie do końca tak jest, że ludziom to nie przeszkadza, bo "ton", to też ludź, a nie żaden kosmita.

ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 30.06.2020; 07:40

Z tego wszystkiego, to jedynie ciągle Właściciel tego forum i portalu pless.pl o tym sygnalizuje, o tych bolączkach ludzkich i to zalicza się im i za ich pośrednictwem całej Pszczynie /mam na myśli społeczność, a nie urzędników ze starostą na czele.../ -
na wielki plus, tym razem już nie PiS, acz też tam niewątpliwie taki jest, ale chyba wolą o władzy marzyć, niż prostych ludzkich sprawach.

Niech Pan Bóg wie o tej zasłudze Plessa.pl i jego forum, że POZWALA na tego typu żale i sygnały od ludzi i ludzików, takich jak "ton" np., dziękujemy!

ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 30.06.2020; 07:43

Ok., na razie tyle, bo muszę psa i jego pchły na spacer wyprowadzić.

Miłego Dnia Wszystkim!


Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769