Forum

Temat: W tych zewn. kolejkach to się tylko przeziębiłem i zaprosiłem wirusa..

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 04.04.2020; 06:11

Zaznaczając na wstępie, że ja wszystko rozumiem gdy chodzi o narzucone nam przez rząd profilaktyczne zachowania, czy to przy zakupach, czy w zakresie przebywania w domu i nie wychodzenia raczej, no ale bez przesadyzmu, myślę.
Ja w tych nakazanych długaśnych obecnie kolejkach zewnętrznych przed sklepami i aptekami bardziej się przeziębiłem, niż dotychczas, zapraszając niejako w ten sposób wirusa do siebie, że sam już gorączki nie musi wywoływać.

A dlaczego tak jest?
A no ja to powiem znowu, bo mam takiego samego fijoła na tym punkcie, jak politycy nasi na temat fikcyjnego zagrożenia dla nas ze strony Rosji, gdy de facto większe zagrożenie i zgony sprowadził do Polski niewidoczny wróg, że te wszystkie systemy obronne i sojusznicze armie rozłożył w mig na łopatki...

Tak, w tych kolejkach na wolnym powietrzu - zimnym, w cieniu, na wietrze, a jak pada, to jeszcze mokniemy - to mi przypomina cos z horroru, albo filmu o naszej tragicznej przeszłości.

Zgoda - to wszystko, aby chronić nas przed zakażeniem koronawirusem.

Czy jednak nic się nie da poprawić?
Podobno, nie wiem, ale tak słyszałem od dziadka, że zawsze da się jeszcze cos poprawić. I nigdy nie jest tak, że nie.

A w jaki sposób dałoby się tu coś poprawić tym stojącym i marznącym na wietrze i deszczu seniorom i innym, zatrudnionym także?

W prosty i podnoszony tu wielokroć sposób.

I teraz zagadka:

Jaki to sposób?

W nagrodę sami będziecie mogli ze swego pomysłu skorzystać.





ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 04.04.2020; 06:13

Jak...? Cieplej się ubrać?...

Oczywiście, dobra odpowiedź, ale częściowo, bo jak wejdziesz do sklepu taki odziany jak ten woźnica, to... no wiesz co, nie/

To nie to.

Szukajmy dalej, nagroda czeka.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 04.04.2020; 06:16

Aha, na przyszłość kupić wielką zamrażarę...

OK, może być.

Ale, to też nie to, tak do końca.

/Prześledź wątki...Spróbuj jeszcze raz./




ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 04.04.2020; 06:22

Kazać im pozdejmować palta...?
Szybciej kolejka się skróci...?

Uważam, że z tak poważnego tematu jak zdrowie ludzkie, zwłaszcza seniorów, pobierających z ubogiego ZUS-u emerytury - nie można sobie żartów stroić, wiesz.





ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 04.04.2020; 06:29

Dobrze, podpowiem.

Jak wiemy, tu chodzi o to, w tych odstępach jeden od drugiego, nie żeby nie móc porozmawiać na temat wyborów, nie, a o to, aby ten chol. wirus nie przeszedł od jednego człowieka na drugiego, po to są te 2 m odstępy.
A jak jeszcze by można w inny sposób zapobiec takiemu "przerzucaniu się", nabywaniu, tego wirusa?

No, jak?

Czy tylko odsuwając się od siebie?

Masz rękawiczki ochronne, masz...no, no...NO NARESZCIE! - TAK - MASZ MASECZKĘ OCHRONNĄ, tak, a jak jeszcze nie byle jaką, to -
przeskoczy taki typ na nas, czy nie przeskoczy?




ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 04.04.2020; 06:32

Nie wiem dlaczego, ale jakby bez tych kolejek zewnętrznych - kiedyś to te kolejki w sklepie szybciej się przesuwały; minuty to były.

A teeeeraz... Godziny!

Przez te żółwiowe "spacerniaki".


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 04.04.2020; 06:35

Na szczęście, wypiłem trochę soku z cebuli i przeziębienie przeszło.
Ale jak będzie następnym razem, czy si,e coś przy okazji nie przyplącze do tak osłabionego organizmu, to wolę nie myśleć, a to mi się jeszcze zdarza.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 04.04.2020; 06:51

Jest jeszcze co najmniej jedno dobre rozwiązanie - zabezpieczenie sklepowych klientów przed zakażeniem koronawirusem i nie tylko:

oświetlenie UV /ultrafioletowe/.

Tak, takie samo, jakie mają lady z mięsem, co ma zabijać wszelkie zarazki, bakterie i wirusy.

Koronawirus ginie przecież po kilku sekundach lub minutach...

Klientom zalecono by jedynie założenie okularów z filtrem UV, co chyba problemem nie jest.

Nawet maseczki i rękawiczki byłyby wówczas tylko tak na wszelki wypadek.

Tak - oświetlenie świetlówkami UV.
Miałem kiedyś w akwarium takie, by rybki były zdrowe i faktycznie - odkąd je tam zamontowałem - przestały się chorobliwie ocierać o różne przedmioty, co wskazuje na chorobę.





ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 04.04.2020; 06:56

I w ten oto sprytny sposób zlikwidowaliśmy kolejki na zewnątrz sklepu, które wyglądają niczym więzienne spacerniaki i jeszcze nas przeziębiają oraz osłabiają wobec wirusa, albowiem ławek tam niema, a choćbyś miał sto lat - musisz stać i osłabiać się, co temu groźnemu "obcemu", choć bez rakiety - bardzo jest na rękę, lecz nie nam.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 04.04.2020; 06:58

/ławek tam nie ma, ale wszyscy tam stoją, jakby niemi byli.../


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 04.04.2020; 07:01

Tak, że Brawo pszczynianie! Brawo Pless.pl, forum!

Poszło to do naszej Bazy Pola Morficznego i zobaczymy na ile kto jest uparty i prze-ambitny i albo coś zrobi dla nas albo nie.

Alle macie pomysły, brawo!!





ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 04.04.2020; 08:13

Uwaga: tak na wszelki wypadek popytajcie lekarzy /nie mają obecnie czasu, aby się tu wypowiedzieć, chociaż jak by chcieli.../ - czy umieszczenie w naszych domach takich lamp UV to bezpieczna sprawa, czy lepiej załączać je periodycznie, co jakiś czas, i na chwilę /jaką?/.

W akwarium świeciły rybkom stale, no ale my ludzie, choć podobno kiedyś z wody wyszliśmy, to jednak rybami już nie jesteśmy, co najwyżej żabami.



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 04.04.2020; 08:55

Zwłaszcza o dzieci chodzi i ludzi starszych, by nie wystAwiali się za długo na ekspozycję promieniowania UV /w okularach UV/, jak w tych "opalaczach bez słońca" pod lampami kwarcowymi, co także się ich nie wszystkim osobom zaleca.

Można przedobrzyć /jak ze wszystkim/, przy tym pozbywaniu się koronawirusa, ale być może na krótko takie oświetlenie UV można by w sklepach i marketach załączać, niczym akwarium jakim.

Niemniej - zmierza to ku temu, by pozbyć się tego wystawania w kilometrowych kolejkach na zimnie, wietrze, deszczu i bez ławek przed sklepami, przy całkowitym rozumieniu, iż chodzi o nasze życie, ale jakby się dało to czym innym zastąpić, to próbować trzeba, by tym staniem nie pogarszać jeszcze bardziej stanu zdrowia u ludzi starszych, ale nie tylko.




Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769