Forum

Temat: Alarm; kasjerki na niby chronione, a klienci nieodpowiedzialni!!

ton

Niedaleko

Data: 28.03.2020; 05:29

/Odpuściłem sobie na kilka dni nic nie pisząc - odpowiadając na wielce szkodliwy i antyobywatelski /antypolski?/ apel do "tona" - użytkownika "laktacji" - w kwestii sparaliżowania mojej "radosnej twórczości", no ale nie da się dalej biernie przyglądać i zaniechać kilka znowu spraw, narażając ludzi na, w tym wypadku - zakażenie groźnym dla życia wirusem. Byłoby to po prostu przestępstwem, takim samy jak próba odwodzenia obywatela od podnoszenia tych jakże ważnych dla życia i zdrowia obywateli przez ów apel laktacji. Tym bardziej, iż nagromadziło się ich w tak krótkim okresie multum, czego dowodzą "tonowe" watki, a na forum ani me ani be, choć KAZDY MOZE W KAŻDEJ CHWILI COŚ Z SIEBIE WYDUKAĆ, jak ten ton, acz owszem, zaznaczył, że i tak robi to za wszystkich.... Zatem niech przynajmniej ten jeden robi w tym zakresie nadal swoje. A obszar oddziaływania tego forum jest obszerny, bowiem obejmuje aż kilka wielkich miast i powiatów. To tyle na temat wrogiej działalności próbujących powstrzymać przynajmniej ten eden obywatelski głos w ważkich dla naszego życia i zdrowia spraw., a dalej wypada on tak: PONIŻEJ./

ton

Niedaleko

Data: 28.03.2020; 05:59

/Dobrze, ba - bardzo dobrze, że chociaż inne stanowisko, bo CAŁKIEM prospołeczne i pro obywatelskie /pro polskie/ - zajmuje Właściciel tego portalu i forum Pless.pl, nie czyniąc przeszkód użytkownikowi "ton" w jego takiejż samej działalności i podziękujmy mu za to.
Ale ad rem./

1. Kasjerki w marketach i w większości sklepów nadal nie są w sposób dostateczny chronione, a jedynie tak na niby.
Cóż z tego, że zamontowano im szyby przy kasie, gdy one tak naprawdę nie oddzielają ich od chorych potencjalnie klientów całkowicie bezpiecznie.
Taka jedna wąska i za krótka szyba nie zabezpiecza jej/ich w sposób pewny.
Powinny być co najmniej dwie, także z tego boku, gdzie klient odbiera towar i odbywa się kasowanie.
Żałuje się jakby trochę pieniędzy na dodatkowy kawałek szyby z tej strony, narażając te pracownice na zakażenie wirusem.

2. Sami klienci również w ostentacyjny niemal sposób manifestują, mówiąc wprost i nie owijając w bawełnę, lub nomen omen - bawełnianą maseczkę -
- swoją NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ I GŁUPOTĘ -

- przemieszczając się po sklepie, wśród towarów, a to nachylając się nad nim, kichając nieraz lub wypowiadając jakieś słowa, wydalając z siebie odpryski śliny, jak również -

dotykając go BEZ RĘKAWICZEK, a także -

- BEZ MASESECZEK LUB SZALIKA NA USTACH...!!

W dodatku ludzie - klienci przechodzą obok siebie, BEZ MASECZKI!, trudno bowiem dotrzymać reżimu zachowania 2 m dystansu od siebie w warunkach sklepowych,

TYM BARDZIEJ WIĘC MASECZKI POWINNY TU OBOWIĄZYWAC KAŻDEGO!

Tymczasem ludzie chodzą sobie po sklepie jakby byli na jakiej wystawie lub muzeum głupoty.

ton

Niedaleko

Data: 28.03.2020; 06:07

W drugą stronę niejako - pochwalić co poniektórych też trzeba.

Na przykład w takim markecie ASHOU /to taki francuski znów market/ ochroniarz Was nie przepuści dalej w głąb sklepu jeśli nie skorzystacie z zawieszonego na słupku u wejścia - sporej wielkości automatu antybakteryjnego do obmycia rąk; wypuszcza on po naciśnięciu kroplę antybakteryjnego żelu, o którym tu tyle na tym forum było, prawda, dzięki pless.pl.
Rozniosło się to dzięki nam i w tym markecie po tej wrzawie on tam jest DLA WSZYSTKICH I DARMO!!!

Brawo my!!
/No i francuscy właściciele, że dbacie o nas./

ton

Niedaleko

Data: 28.03.2020; 06:19

I dlaczego, gdy "ton" tu nic nie pisał, bo mu opinia tego niemal zakazała, swoim szkodliwym wielce społecznie cenzorskim apelem - dlaczego w takim razie - nikt tu w tym czasie, włącznie z autorem i przedstawicielem tej antyspołecznej opinii z "laktacją" mądralą szkodnikiem na czele - nie pisał na ten czy inny swój temat?

Pozostawiając, celowo? - te istotne zagrożenia liczne dla rozprzestrzeniania się śmiertelnego wirusa!?

Dla mnie tego typu szkodzące apele wydają się z punktu widzenia polskiego interesu co najmniej podejrzane. Komu na tym zależy, aby tłumić zapobiegawcze działania, mające za cel ochronę życia i zdrowia Polaków lub inne sprawy nas wszystkich? Komu?
Kto za tym stoi i... za ile, być może?

ton

Niedaleko

Data: 28.03.2020; 06:38

Pozornie temat niedostatecznego zabezpieczenia kasjerek wydaje się być może dla wielu błahy i nie wart publicznego sygnalizowania.

Lecz jeśli jest nią Twoja siostra, mama, ktoś inny bliski lub znajomy, acz i tak wystarczy to, że po prostu CZŁOWIEK przy kasie, dla nas tam pracuje i ryzykuje swym zdrowiem - to od razu bardziej zrozumie się, jak ważna to sprawa, takie Całkowite oddzielnie, a nie takie sobie: aby aby...
O wszystkim należy zawczasu pomyśleć montując takie zabezpieczenia: na ile one coś dadzą, czy ludzie nie wyśmieją nas lub skrytykują za takie per noga potraktowanie tych ludzi za kasą, że może nawet ta szyba od spodu jest za wysoko itd.
I to jest prawdziwa troska, widoczna dla każdego, tak jak ta beztroska i bylejakość w podejściu do zdrowia ludzi.

ton

Niedaleko

Data: 28.03.2020; 06:45

No i to, że podczas kilkugodzinnej tam pracy przy kasie - ryzyko zakażenia się jest o wiele większe, niż choćby te nasze krótkie zakupy w sklepie. Ponadto - ILU ludzi potencjalnie zakażonych obsługują przez te kilka godzin kasjerzy/kasjerki?
Zawsze jest to ryzyko duże i dlatego zabezpieczenie także powinno być dostosowane do tej pracy.

A widzimy jak kto zadbał o swoich pracowników - naszych bliskich i naszych ludzi.
Czy też ad hoc lub zamykając może usta tym, co by chcieli jak ten "ton" cos poprawić, by dalej żyć, ale lepiej zamilczeć i aby dziś coś rodzinie dać zarobić, a co potem, to...

Nie, "lepiej" apele o śmierci wystosowywać, co nie?

ton

Niedaleko

Data: 28.03.2020; 06:58

Inna sprawa, ze jak zauważyłem - sam personel również nie potrafi lub nie chce zadbać w tym czasie panującej epidemii o swoje zdrowie i życie - nie pracując w maseczce!
Ociera się przecież o klientów potencjalnie zakażonych, naraża na ich kaszel lub odpryski ich śliny, a czy zawsze ma te rękawiczki i maseczkę?
Rozumiem, praca w niej przez kilka godzin nie jest łatwa, no ale... może jakieś częstsze przerwy chociaż?
W każdym razie źle się to widzi, źle odbiera, takie narażanie się, a potem i ... nas, klientów.
Mogę tylko współczuć.

Ale to niemal wojna; i jak jest wtedy gazownie, to też be maski?

Wstydzimy się chodzić w nich, tak, wielu się wstydzi; lepsza dla nich śmierć, niż chodzenie w masce po ulicy, bo "jak ja będę wyglądać...", lepiej mi umrzeć, jak wielu z tych pewniaków, że "nic im nie będzie", a dziś nawet w kostnicy dla takich miejsc brakuje.
10 000 ludzi zmarło we Włoszech, po kilka tysięcy w innych "bohaterskich" krajach, typu: "e co tam! To nie mnie złapie!" - a złapało, dopadło, bo BEZ MASKI BYLI, BOCHATRZY! /nie poprawiać!/.

ton

Niedaleko

Data: 28.03.2020; 07:05

...A inny bochater /bochaterzy/ /nie poprawiać/ lub wróg Polaków wręcz - zakaże Wam tu pisać obszernie na ten temat, a jemu samemu się albo nie chce, albo ma w tym jakiś ukryty cel, by Polakom w ten sposób szkodzić, każąc innym milczeć na ten temat, a dobrze wie, że nikomu się nie chce lub na kogo innego liczą, na którym się jeszcze nigdy nie zawiedli, że za nich to zrobi, a ich w tym wyręczy.
"Apelowy" szkodnik i tyle. Podejrzany typ, przyjrzeć mu się, dlaczego nam, Polakom, chce zaszkodzić - przemilczając zagrożenia!

ton

Niedaleko

Data: 28.03.2020; 07:12

/Oczywiście, teraz będzie /będą/ być może, minimalizować swą szkodliwą rolę, jakiej się dopuścił, wykpiwał czyjeś podejrzenia w tym względzie, ale wiemy jacy to są spryciarze i jakie chytre metody stosują, by Polakom zaszkodzić.
Na szczęście Polacy są sprytniejsi od nich i potrafią się bronić przed takimi szkodnikami.
Dowód: czytaj posty powyżej.

ton

Niedaleko

Data: 28.03.2020; 07:20

Napisałem w wątku o braku w sklepach antybakteryjnego żelu, że jeśli z czasem się on masowo pojawi to będzie to telepatyczna zasługa tego portalu i forum pless.pl...

No i faktycznie - coraz więcej mamy reklam tych żelków antybakteryjnych, nawet na tym portalu widziałem taką reklamę, za ok. 17 zł /no jest to nieco drożej, niż ten warszawski arex za 11, ale trudno: handel handluje, a nie darmo rozdaje..., byle JEST!

Doradzam taki przy sobie mieć i używać po każdym dotknięciu obcych przedmiotów, typu: klamki, przyciski w windzie, a nawet wydawanych nam pieniędzy w sklepie.

Tak, dzięki takiemu właśnie "durnemu" pisaniu na tym forum pless.pl one wreszcie są i mogą chronić nas przed zakażeniem.
Możemy to sobie zapisać na plus>

ŻELEK PLUS.

ton

Niedaleko

Data: 30.03.2020; 18:03

Brawo! Dokonywałem dzisiaj zakupów w niemieckim markecie ALDI i widziałem jakby świeżo wykonane zabezpieczenie stanowiska pracy kasjerek takie akurat o jakie mi chodzi: ze wszystkich stron obecności klienta, czyli dookoła kasy.

Jeszcze kilka dni temu tak tam nie było, bowiem była tylko jedna szyba, jak w większości sklepów/marketów, która niewiele dawała, gdy chodzi o bezpieczeństwo niezakażenia się kasjerek wirusem.

Od dziś nie bałbym się o bliską, a nawet daleką mi osobę.

Jeszcze raz BRAWO! Trochę to późno, mogło już tak być od początku zagrożenia, no ale lepiej... później zachorować, niż wcześniej...

Jak to jest z tym w innych marketach i sklepach nie powiem, bo mam w pamięci nadal to co widziałem przed kilkoma dniami, że źle były zabezpieczone, no ale widzimy, że - TELEPATIA DZIAŁA!

/Może to znowu zasługa tego portalu i forum pless.pl, jak z tym żelkiem?/

ton

Niedaleko

Data: 30.03.2020; 18:42

Może inni użytkownicy forum mają spostrzeżenia donośnie tego tematu, to napiszcie, jak jest z tym zabezpieczeniem, kto się "rucha", a kto nie.

ton

Niedaleko

Data: 30.03.2020; 18:51

O zdrowie personelu sklepów, a tym w kasjerki - WSZYSCY musimy dbać;

co będzie jak aby jedna kasjerka zachoruje /czytaj: zakazi się koronawirusem/?
Długa kwarantanna nie tylko tej jednej kasjerki czy podażowej", ale CAŁEGO SKLEPU!

A jeśli w pobliżu nie mamy takiego, który nam najbardziej odpowiada i zmuszeni będziemy udawać się dalej /a czy będzie od jutra wolno, jak mają podobno zaostrzyć wychodzenie z domu?/
- no to WSZYSCY będziemy sobie temu winni, bośmy... milczeli lub podburzali innych, by zamilkli...

ton

Niedaleko

Data: 30.03.2020; 18:55

To dlatego jest dla nas tak ważne, byśmy i my, klienci, poruszali się po sklepie w maseczkach, a nie jak widzę - jak po muzeum, zarażając sobą personel sklepu/marketu, bo w ostatecznie nikt nie wie, czy go ma czy nie tego świrusa, skoro u 80% zarażonych choroba przechodzi BEZOBJAWOWO, CHOĆ ZARAŻAĆ INNYCH TAKI MOŻE.

cHODŹMY ZATEM W SKPEPIE W MASECZKACH. w NIEKTÓRYCH JEST oCHRONA, ALE NAWET ONA JAKBY TO MA GDZIEŚ.
/gŁUPEK ACER NI STĄD NI ZOWĄD JAK TEN ŚWIRUS ZACZYNA MI NAGLE PISAĆ DUŻYMI LITERAMI, TEŻ CHYBA ZARAŻONY/

ton

Niedaleko

Data: 30.03.2020; 19:02

Lecz jeśli ochrony nie ma to SAMI bez oglądania się I WSTYDU powinniśmy założyć te maseczki lub szalikiem twarz owinąć/zakryć, dla dobra personelu i własnego, bo gdzie potem jak będą na kwarantannie się udamy?

To takie oczywiste, ale jakoś nikt tego nie egzekwuje, także o siebie, bo same jakby...no te, strusie.

/Z cyklu: Dla durnia "durnoty", dla mądrego żadne knoty./

Nowi klubowicze

Kubutekdeath

Pszczyna
w klubie od: 2020.05.22

Mis123

Srudzienice

Malutka123

Pszczyna

moebelauspolen