Forum

Temat: Epidemia, a nie nakażą WSZYSTKIM mieć maseczki na twarzy!!

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 22.03.2020; 08:22

Uważam, że w tych różnych obostrzeniach rządowych dotyczących epidemii - brakuje jeszcze nakazu wychodzenia na zewnątrz wyłącznie w.../a nie "wyłącznie", bo jeszcze jakieś spodnie to trzeba mieć.../ - wychodzić w maseczkach na twarzy - KAZDY! Zdrowy czy chory - KAŻDY!!

Wielu przechodzi chorobę w sposób bezobjawowy i może zarażać innych, samemu nawet o tym nie wiedząc.

Dlatego na wszelki wypadek - zaleciłbym... e tam zalecił -

NAKAZAŁBYM - KAŻDEMU

- poruszającemu się na zewnątrz, czy to na spacerze, dojeździe do pracy /i w samej pracy także!/ itd - zakładać maseczkę.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 22.03.2020; 08:23

I to jest dopiero profilaktyka epidemiologiczna.

Na ulicy NIKT, poza domem/miezkaniem - NIKT dosłownie NIKOGO nie powinno się widzieć bez maeczki ochronnej!

Najprostszej choćby, uszytej samemu, okryte usta i nos szaliokiem, kto che to nawet w górniczej od taty może sobie chodzić, byle ją miał i nikogo ne zarazał, ani siebie też.

Reżim, to reżim, epi-demiologiczny, a nie tam pozorowanie jakieś.

Jak by tak było, że KAŻDY, to nikt by się ze mnie nie śmiał, jak wczoraj tak chodziłem po wsi, do sklepu, do kiosku, do Gminy, nawet do kurnika i obory!

Każdy miał mnie za wariata, jak jaki laktacja, q-źwa., nie chciał ze mną gadać, i to nawet z odległości dwóch metrów!





ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 22.03.2020; 10:19

A najbardziej, to wiecie kto się ze mnie śmiał?
Pewnie myślicie, że posły,
ale nie - jak zawsze -
te oborowe osły.





ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 31.03.2020; 13:19

Obowiązują od dziś, 31 III 2021 r., dodatkowe obostrzenia wobec epidemii koronawirusa;

- do 18 roku życia młodzi nie mogą sami wychodzić poza dom/mieszkanie;

- w sklepie do kasy tylko 3 osoby;

- odległość od siebie: 2 metry;

- w pracy odległość wzajemna od siebie 1,5 m...

- zakaz odwiedzania parków... itd.

- w sklepach w godzinach pomiędzy 10,00, a 12,00 mogą być tylko osoby powyżej 65. roku życia...itd.


Nadal nie nakazuje się powszechnego noszenia maseczek, np. w:

- sklepach, marketach,

- w pracy; w biurach plus inne zagęszczone stanowiska pracy, czy nawet...

- idąc po ludnym chodniku.

Małą wyobraźnią wykazali się autorzy tej EPIDEMIOLOGICZNEJ profilaktyki.

i tu znów:

w Czechach w takiej telewizji, na 2 kanale - WSZYSCY przebywający w studio - mają założone maseczki na twarzy, w czasie prowadzenie i trwania programu. U nas oczywiście nie, bohatery jedne, żadnego przykładu i zachęty, jak ci Czesi, nam nie dają.
Jeśli już autorzy POMINĘLI ten ważny szczegół posiadania maseczek w sklepie i w pracy, w tym biurowej.

Kiepsko.
Na Syzyfową pracę..., pardon - mitręgę, mi to wygląda.









ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 31.03.2020; 13:26

Żywię nadzieję, że przynajmniej pracodawcy będą przytomniejsi, nie chcąc narażać swojego zakładu czy biura na zamknięcie z powodu aby jednego zarażenia wśród pracowników, a w konsekwencji 14 dniowej kwarantanny CAŁEGO tego majdanu - i sami nałożą im ten obowiązek noszenia maseczek w pracy.

Niepotrzebnie kręcą dalsze odcinki serialu Świata według Kiepskich;

raz, że naprawdę od 2016 są bardzo żałosne i nomen omen kiepskie, a dwa - zaczyna się ta kiepskość przenosić pomału na szersze życie państwa...



ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 31.03.2020; 13:39

Dlatego dla mnie to jest śmieszne takie pominięcie tego dodatkowego wymogu poruszania się w maseczkach.

W takim sklepie czy markecie, gdzie jestem powiedzmy ochroniarzem - nie sposób zachować nieraz bezpieczny dystans wobec innych, a maseczka by temu doskonale zaradziła;
przecież nie będę uciekał przed każdym klientem, który się do mnie zbliża, ani klient przed klientem nie będzie odmierzał metrem dystansu: maseczki by temu zaradziły!

Wielki błąd!!
Za który niepotrzebnie wiele /równie lub niekoniecznie/ lekkomyślnych osób zapłacić może swym życiem nawet!

Zaniedbanie!
Karygodne.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 31.03.2020; 13:44

/Przepraszam: jak od dziś obowiązują, to od 31 III 2020 roku, a nie 21r./


ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 31.03.2020; 13:46

Szkoda, że znów TV Czeska, a nie nasza nam pokazała jaki należy dać przykład innym oraz ZACHĘTĘ do tego,

by wszędzie zakładać te cholerne maseczki, także w pracy.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 31.03.2020; 13:57

To mi tak wygląda, jakby komuś nie zależało i... zależało zarazem, by nas jak najwięcej poumierało...

Wielki zawód, wielki.

Dla mnie, to pozorowanie działań anty-epidemicznych i tyle.

Obym się mylił.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 31.03.2020; 13:59

/Ale to... Czesi też by się mylili, w takim razie?
I przesadzali?
No nie wiem, nie wiem, panie Ferdku./

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 31.03.2020; 14:37

Ale ze mnie cep!

Przecież zbliżają się Święta Wielkanocne i oni sobie jaja robią, he he heh.
A już się bałem, że pokpili sprawę, istniejące zagrożenie.

Cóż, tradycja, to tradycja.

Ale jaja!

Z tymi żółtkami.


ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 31.03.2020; 16:26

Bardzo żałuję, że tak rząd się kompromituje, bowiem za kaz dym razem wyrażam jemu swoje poparcie.

No bo tak:
/Cytuję z Interii te nowe ograniczenia/;

" Rząd ogłosił wymóg utrzymania co najmniej dwóch metrów odległości po/między osobami w przestrzeni publicznej.
DOTYCZY TO TAKŻE RODZIN I BLISKICH./.../"

Teraz komentarz tona do tego:

1. Jak to może być i czy to nie jest dziwne, a może nawet i śmieszne a nawet absurdalne, że wychodzimy z mieszkania /bez separacji!/ we dwójkę, np. z żoną, z córką, z synem, wnuczką itd., zjeżdżamy jeszcze we dwoje wąską windą - aż tu nagle po wyjściu z domu lub klatki bloku - odsuwamy się od siebie na dystans 2 metrów i tak kroczymy dalej...? :))

2. Czy to nie jest właśnie skutek tego, że ów dystans 2 m od siebie bliskie nawet osoby muszą zachować z obawy, że mogły się zarazić W PRACY LUB SKLEPIE, SKĄD WRÓCIŁY, A GDZIE PRACOWAŁY bez maseczek? /acz w domu i tak są blisko siebie i razem.../.

3. Czy takich obaw i nakazów dot. bliskich nie musiałoby być, gdyby była pewność, że nikt z pracy do domu koronawirusa NIE PRZYWLÓKŁ, ALBOWIEM pracował tam w maseczce?
Podobnie nie przywlókł go ze sklepu, gdzie również nawet tych kilka osób przebywało w nim w maseczce...?

Nie załatwia tu spawy żadne takie:

- "a to se q-źwa chodź w tej swojej zakichanej maseczce a innym nie zwracaj głowy, bo już się rzygać chce" - nie załatwia, ponieważ STAMTĄD do naszych mieszkań wracamy i możemy lub nie - zarazić nim bliskie osoby, a potem już to oddalanie się od siebie na 2, a nawet 20 metrów, to już nic nie daje!! Capito, Pepito?

Hm, w domu, mieszkaniu jeszcze przed chwilą razem, blisko siebie,a gdy tylko opuszczamy je - odsuwamy się jak jacy obcy na 2 metry..., hm, hm, hm.
Myślę, że te absurdy, to właśnie przez brak wymogu pracy i przebywania w sklepie itd. w maseczce.

Wielki żal, naprawdę... I zawód.
Co jest grane?
Brak maseczek?
To przecież zwykły szalik nawet by wystarczył.
Ale jestem osioł.
Na jakiś czas nie wracam nawet do obory!




ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 31.03.2020; 16:32

Zaczynam w pewne rzeczy powątpiewać...

W siebie chyba też, przez to ogłupienie.
Czy ktoś mi przywróci wiarę w siebie
i w...? Nie no - każdemu daję szansę;
póki co - coś mną trzepie.





ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 31.03.2020; 17:00


Zaczynam w pewne rzeczy powątpiewać...

W siebie chyba też, przez to ogłupienie.
Czy ktoś mi przywróci wiarę w siebie
i w...? Nie no - każdemu daję szansę;
póki co - coś mną trzepie.

...Nie, to wcale nie gorączka,
ani grypa ni żadna chrypa,
to po prostu niepewność wielka,
czy to aby nie rządu wsypa.

W głowę zachodzę, jak tu
oddalić od siebie kobiece łono
i na 2 metry się w łóżku odsunąć,
jak nie tak szerokie ono...

To łóżko, ma się rozumieć;
mieszkanie za ciasne,
by nagle drugie wstawić,
no, mówię wam - klnę na jasne!!

Aż żem nagle zajarzył...
Wszak wolne łoże ma sąsiadka,
tuż za ścianą, po mężu poległym,
w wypadku... Żadna to więc wpadka!

Dam sobie radę zatem
i zachowam ten 2. metrowy dystans,
od żony... Nie od cudzej, co prawda,
jej ukłonię się też w pas.

/na 1 IV 2020r., ton, na pless.pl/


ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 01.04.2020; 05:56

Ponieważ jednak jakoś nie chcę wierzyć, ażeby ten solidny rząd coś w tym zakresie pokpił - podszedłem do tego w sposób pogłębiony, czyli matematyczny, choć z matmy to jedynie dobrze umiem moje bydło oborowe policzyć, a i to nie zawsze jak mi się jaki koń ukryje.

Otóż, proszę Państwa - o tych maseczkach rząd "ani me ani kukuryku" chyba z tego powodu, że one, te zwykłe płócienne, szyte na miliny przez różnych ochotników i hobbystów, to one niewiele dają....

Przypomniałem sobie otóż jak Chińczycy jeszcze na początku podglądnęli przez mikroskop takiego koronawirusa i stwierdzili, że nie jest on większy niż ok. 40 nanometra...
A nanometr /nm/, to jedna miliardowa metra lub inaczej - jedna milionowa milimetra.
Czyli wirus ten to zaledwie około 40 części z miliona z milimetra...
Taki on mały jest ten rozrabiaka.
Mamy tu bardzo dobrych matematyków, jak laktacja np. , to niech mnie poprawią./

Tymczasem "okienko" siatki takiej uszytej maseczki jest o wiele, wiele większe od tego szerszenia, przez które swobodnie, jak mi się wydaje, przelatuje do nosa i ust ów szerszeń, którym jest koronawirus.

Prawdziwie skuteczną, to znaczy nie mającej siateczki a jakby zamknięte to okno dla szerszenia może być jedynie maska górnicza.

To by mi tłumaczyło omijanie tego tematu przez ministra zdrowia, inny wariant raczej odpada, bo wiem na ile potrafią być rzetelni w tym rządzie PiS.
PS. Jeśli coś jest nie tak, to proszę mnie poprawić, by było jak trzeba.


ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 01.04.2020; 06:01

Maska goPonieważ jednak jakoś nie chcę wierzyć, ażeby ten solidny rząd coś w tym zakresie pokpił - podszedłem do tego w sposób pogłębiony, czyli matematyczny, choć z matmy to jedynie dobrze umiem moje bydło oborowe policzyć, a i to nie zawsze jak mi się jaki koń ukryje.

Otóż, proszę Państwa - o tych maseczkach rząd "ani me ani kukuryku" chyba z tego powodu, że one, te zwykłe płócienne, szyte na miliny przez różnych ochotników i hobbystów, to one niewiele dają....

Przypomniałem sobie otóż jak Chińczycy jeszcze na początku podglądnęli przez mikroskop takiego koronawirusa i stwierdzili, że nie jest on większy niż ok. 40 nanometra...
A nanometr /nm/, to jedna miliardowa metra lub inaczej - jedna milionowa milimetra.
Czyli wirus ten to zaledwie około 40 z milionowej części milimetra...
Taki on mały jest ten rozrabiaka.
Mamy tu bardzo dobrych matematyków, jak laktacja np. , to niech mnie poprawią./

Tymczasem "okienko" siatki takiej uszytej maseczki jest o wiele, wiele większe od tego szerszenia, przez które swobodnie, jak mi się wydaje, przelatuje do nosa i ust ów szerszeń, którym jest koronawirus.

Prawdziwie skuteczną, to znaczy nie mającej siateczki a jakby zamknięte to okno dla szerszenia może być jedynie maska górnicza.

To by mi tłumaczyło omijanie tego tematu przez ministra zdrowia, inny wariant raczej odpada, bo wiem na ile potrafią być rzetelni w tym rządzie PiS.
PS. Jeśli coś jest nie tak, to proszę mnie poprawić, by było jak trzeba.


lub, co też już zauważyłem u niektórych kasjerek że takie mają - osłona pleksiglasowa z takiej szyby, jak to motocykliści mają np., o.

Tylko czy od spodu takie dziadostwo nie zostanie wciągnięte do nosa?
Mimo tej obawy ten rodzaj zabezpieczenia zasługuje na pochwałę.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 01.04.2020; 06:03

/Znów ten głupek acer dwa razy wkleił mi niepotrzebnie to samo, przepraszam za tych partaczy.
Chodziło mi jedynie o to maskę pleksiglasową, taką, jak np. motocykliści mają na twarzy./

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 01.04.2020; 06:07

/He he he... Nie dziwię się pewnemu ministrowi, że kiedyś walił swoim laptopem o kant wanny...U mnie byłoby to wskazane gdybym wiedział że pod nim znajduje się ten wirus./

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 01.04.2020; 06:10

/...lub głowa konstruktora mojego laptopa.../

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 01.04.2020; 06:19

Wobec tego lepiej nam siedzieć w domach, faktycznie, niż wychodzić na zewnątrz, jak nie mamy naprawdę skutecznych masek.
W związku z tym dla mnie najprawdziwszymi dziś bohaterami są wszyscy ci, co pracują poza domem;

narażają się oni dla nas i za nas by produkcja jak była, aby to państwo ekonomicznie nie klękło, a nawet by było co jeść, ktoś to musi wyprodukować, a następnie sprzedać.

Czy będą mieć za to poświęcenie i ryzyko swój pomnik kiedyś?

A powinni.

Zdrowia życzmy i dużo szczęścia.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 01.04.2020; 06:25

Nie sieję paniki jeśli powiem, że skoro ten wirus taki mały, to i lekki on musi być nadzwyczaj.
A jeśli tak - to nie może się on unosić w powietrzu jak te pyłki roślin o wiele cięższe?

Nawet okno strach otworzyć dla przewietrzenia mieszkania.

I co te dystanse wszystkie mogą dawać? 2 metry od siebie, półtora...

3 osoby na kasę...

Jak on se lata w powietrzu....?

Cała nadzieja w tym, że tak może nie być.
Z tą jego lekkością.



ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 01.04.2020; 06:28

PS., no albo: SPS:

Dziękuję wszystkim, którzy mi podpowiadacie telepatycznie te różne takie; piszę to za Was, pamiętajcie!

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 01.04.2020; 06:32

I tak to, dzięki Wam - wszystko się wydało /wyjaśniło?/-

dlaczego rządzący pominęli ten temat z płóciennymi maseczkami;

przez otwarte okno każdy szerszeń wleci.

A na te lepsze drogie nas po prostu nie stać.

/???????????????????????????.../


ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 01.04.2020; 06:38

Za to w rękawiczkach foliowych jednorazowych ma być w sklepie bezpieczniej, i tu pełna zgoda.

Byle się nad towarem, np. pieczywem, nie rozgadywać i nie kichnąć lub zakaszleć.

Ale czy taki o milionowej części milimetra nie jest aby zdolny wlecieć nam przez skórę?
O to to zaś dermatologa musielibyśmy zapytać.

Ale panikarze z tego królika.

/Ja to tak tylko od strony nauki pytam./


ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 01.04.2020; 06:40

/Proszę, nie podpowiadajcie mi już więcej tych pytań, bo się całkiem ten acer rozleci./

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 01.04.2020; 07:08

Niezależnie od tych naszych tu maseczkowych dywagacji - fakty są takie jakie są: oto dziś na Interii wyczytałem:


"© Shutterstock / VGstockstudio Lekarz w maseczce


"Lekarze rodzinni z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia zaapelowali o wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek ochraniających nos i usta w miejscach publicznych i w zakładach pracy – wynika z wtorkowego komunikatu prasowego PPOZ.
„Odpowiedzialne noszenie maseczek pozwoli ograniczyć rozprzestrzenianie się zarazy i tym samym – o czym jesteśmy przekonani – uratuje niejedno ludzkie życie”–

- napisali w liście otwartym do premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i do głównego inspektora sanitarnego Jarosława Pinkasa.

Lekarze PPOZ zwrócili też uwagę, że obecnie już nie tylko w Chinach czy w wielu innych państwach Azji, mocno doświadczonych przez koronawirusa obowiązuje noszenie maseczek pod rygorem dużych restrykcji.
W Europie również kolejne kraje: Włochy, Czechy i Wielka Brytania wprowadzają takie wymogi."
----------------------------

No, może się jednak okazać, że my tutaj mieliśmy rację, mimo tych wszystkich usprawiedliwień rządu...

Wreszcie lekarze wpadli na to samo, co my tutaj już od dawna.
No cóż, budziki są różnej marki.



ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 01.04.2020; 07:12

Chodzi tylko o wybranie takiej maseczki, z takiego materiału, aby była ona naprawdę skuteczna, biorąc pod uwagę wielkość tego świrusa.

Może by nam Chińczycy coś w tej materii, nomen omen, mogli podpowiedzieć?

Dziękujemy lekarzom za to nasze przekonanie również, iż telepatia /pamiętacie: Baza Pola Morfogenetycznego...?/ - jednak działa!


Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769