Forum

Temat: Problem z kwarantannowymi psami jest, ale nikt go nie poruszy!

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.03.2020; 12:45

Dlaczego NIKT, znowu NIKT - nie poruszy tego problemu z wyprowadzaniem psów za potrzebą, jeśli właściciel ma zapisaną kwarantannę lub jeszcze gorzej - izolację domową?
Czy my y tylko do kłótni jesteśmy zawsze gotowi, ale by poruszyć jakiś ważki problem to już nie? No, chyba, że dopisać się z jakim zjadliwym komentarzem, to tak, tu jesteśmy szybcy.

Dlaczego znowu Główny Weterynarz Kraju lub jakikolwiek LOKALNY weterynarz nie dojrzał problemu z tymi mieszkaniowymi zwierzakami, a znów tylko ten popiel w popiel "ton"?!
A sprawa nie jest błaha lub - przesadnie się do niej podchodzi.

No bo weźmy tych właścicieli psów z kwarantanny, czyli NIE MAJĄCY wprost na 100% koronawirusa, a JEDYNIE POWRÓCILI DO KRAJU Z ZAGRANICY i są z tego powodu pod obserwacją przez 14 dni, jak się nie mylę, tak?

Ok, to jeśli są jedynie podejrzanymi o to, jak każdy z nas może takim być, ponieważ 80% zakażonych nim przechodzi go

BEZOBJAWOWO,

to - dlaczego nie mogą oni wychodzić z psem, ALE POD PEWNYMI WARUNKAMI - OBOSTRZENIAMI?

Na przykład - może wyjść lecz TYLKO W MASCE NA TWARZY.

Myślę, że co innego oczywiście właściciel psa - jeśli jest IZOLOWANY od otoczenia, bo na sto procent jest zarażony koronowirusem.
Ale - i dla takich POWINNY się znaleźć specjalne maski na twarz, znowu - jak choćby górnicy pod ziemią mają.
No - pies, to istota czująca, mające swoje potrzeby jak człowiek i nie można go skazywać na męki, jeśli DAJE SIĘ ZNALEŹĆ SPOSOB NA OBEJŚCIE ZAGROZEN, a widzę, ze da się, ale znów się komuś nie chce pomyśleć i woli jakiś nieuzasadniony reżim zaprowadzać, nie licząc się ze zwierzęciem również.

Tak uważam.








ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.03.2020; 12:59

Owszem, w innym wątku napisałem o bezsensie trzymania psow i kotów w mieszkaniach miejskich i to powinno być zabronione.
Lecz zanim do tego dojdzie - jest jak jest, a nie jest za dobrze w tym okresie szalejącej pandemii grypowej.

Na "zwykłą" sezonową grypę co rok przecież ludzie chorują i masowo umierają, dlaczego tak masowo się nią zarażają? Czy aby także nie temu, że nie ma absolutnie żadnych obostrzeń co do tego -

JAK MAJĄ SIĘ ZACHOWAĆ zakażeni nią /najczęściej będący na tzw. L4/ właściciele psów w okresie panowania grypy, aby I TA SIĘ NIE ROZPRZESTRZENIAŁA?

TAK SAMO POWINNI WYCHODZIĆ Z PSEM Z MASKĄ NA TWARZY LUB OWINIĘCI SZALKIEM NA NOS!! i TAK SAMO MOGŁYBY JAK OBECNIE KORONAWIRUSA - KONTROLOWAĆ TO MUNDUROWE SŁUŻBY.

A nie tylko w przypadku koronawirusa, bowiem i na sezonową grypę umiera nas w Polsce kilkaset rokrocznie!
I to się nie liczy, bo to co:

"- E tam - zwykła se grypa to je, no fakt, śmiertelna se on je, ale sezonowa i to jest chyba normalne co nie";
he he he łeeee, nie wiem czy śmiać się z nas lub tych decydentów czy płakać z tego powodu....

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.03.2020; 13:06

I znowu muszę postawić to samo pytanie zarówno Głównemu Inspektoprowi Sanitarnemu jak Sanpeidowi, a jeszcez i temu - Głównemu Weterynarzowi Kraju -

DLACZEGO DOTĄD NIE WYSZEDŁ ŻADEN PRZEPIS regulujący tego typu kwestie epidemiologiczne?

Bo mamy chorować, gdyż "jest to normalne" i "co roku się powtarza"?...

Nie, no, albo ja się miejscami z osłem oborowym zamieniłem, albo ten mój osioł... z nimi...?

Panie premierze i inne służby d/s bezpieczeństwa Polaków powołane - do dzieła!
/Od razu zaznaczam - ja nie jestem ani dziełem, ani działem/.

PS: ROKROCZNIE UMIERA NA GRYPY TYLE A TYLE, CZYLI MNOGO POLAKÓW I - I ...?

Czy oni tam wszyscy w tym ZUS-ie aby na pół etatu nie są zatrudnieni...?



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.03.2020; 13:19

Nie wolno i już, to najprostsze rozwiązanie taki zakaz wydać.

Ale potem nie dziwmy się i nie psioczmy, nomen omen, że psy w mieszkaniach sąsiadom szczekają, wyją nawet - z bólu i męczarni, gdyż dobrze wychowane za skarby nie chcą narobić na dywan i tyle.

Tak, znów NIC, NULL wątku na ten temat, ale zakładać jakiś durny na jakiegoś trolla, to - o, to jest życiowy i społeczny dylemat na skalę kraju!

Tylko, że psy męczą się dalej, a ich właściciele niepotrzebnie obrywają 500 zł mandaty.

Tymczasem - to takie proste rozwiązać ten problem raz na zawsze.

Nie chce się czy nie potrafi?

Dałem Wam rozwiązanie, teraz do pracy!!

A nie do bloczku, mandatowego.

Ty weterynarz tak samo: nie myśl tylko o swojej kasie, ale miej na uwadze także tych biedniejszych właścicieli owych zwierzaków, danych także i w Twoją opiekę, po to się uczyłeś i mas dyplom, więc zrób coś dla nich.






ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.03.2020; 13:27

...Bo przecież z nich żyjesz, one Cię utrzymują, a Ty co - przyglądasz się biernie jak się męczą, bo wychodzenie z nimi JEST ZABRONIONE!?

Policjant ma z nimi wychodzić czy jak?

Po prostu W MASCE i tytle!
Najlepiej górniczej: idzie chyba wejść w kontakt np. z Górnikami, np. Centralną Stacją Ratownictwa Górniczego w Bytomiu, by pomogły Wam - weterynarzy - zaopatrzyć się w te szczelne maski górnicze /o ile.../, a Wy - rozdawalibyście je tym właścicielom psów, co są w kwarantannie lub chorzy na grypę?

Przecież to TAAAKIE PROSTE, co nie?
Ale trzeba chcieć i głową ruszyć, jak laktacja na tona, a nie czytać tylko te bzdety i -NIC!


Zwykłe maski też by wystarczyły,
by psy nie szczekały i nie wyły,
nie męczyły się w mieszkaniu,
gdy ich pan jest na przeczekaniu.






ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.03.2020; 14:56

Główny Weterynarz co prawda wydał oświadczenie, lecz kto o nim wie?

Tak ono brzmi, pośmiejmy się z tego w większości nieżyciowego absurdu:

"Nie ma żadnych przeszkód, żeby podczas kwarantanny opiekę nad swoimi zwierzętami w domu sprawował ich posiadacz, o ile stan zdrowia mu na to pozwala – informuje Główny Inspektorat Weterynarii.

Osoby, które nie mogą zapewnić w tym okresie zwierzętom należytej opieki, powinny w pierwszej kolejności zwrócić się o pomoc do sąsiadów, znajomych lub rodziny.

W przypadku zwierząt domowych psów, które muszą być regularnie wyprowadzane na zewnątrz, najlepszym rozwiązaniem jest przeniesienie ich na czas trwania kwarantanny do domu nowego opiekuna – radzi GIW.

Zorganizujmy opiekę

Przy braku takiej możliwości należy zorganizować opiekę nad zwierzętami tak, aby wykluczyć kontakt bezpośredni opiekuna z osobą poddawaną kwarantannie oraz jej rodziną.

W przypadku zwierząt gospodarskich pomoc ta może polegać na obsłudze zwierząt w pomieszczeniach gospodarskich osoby przebywającej na kwarantannie.
W przypadku braku osób z rodziny, znajomych lub sąsiedztwa, które mogą przejąć opiekę nad zwierzętami, w odniesieniu do zwierząt domowych można rozważyć oddanie zwierzęcia na czas trwania kwarantanny do hotelu dla zwierząt lub innego miejsca mogącego zapewnić bezpieczną nad nim opiekę.

Należy również wziąć pod uwagę możliwość poszukania informacji w Internecie o grupach wsparcia dla osób potrzebujących pomocy w opiece nad zwierzętami – wskazuje Inspekcja."

Koniec cytatu.

A tu zwykła, a raczej niezwykła górnicza maska ochronna w zupełności spełniłaby wszystkie kryteria ostrożności i izolacji od otoczenia.
Są takie małe maski górnicze z bocznymi okragłymi filtrami filcowymi/?/ wkładane i zakręcane do niej.
Zakrywają one usta i nos.

Nie potrzeba by sięgać po absurdalne rozwiązania nie do spełnienia przez właściciela psa - "kwarantannika" .

Zwierzęta się będą męczyć i tyle lub właściciele narażać na mandaty.
Sprowadzić takie maski i rozprowadzić za opłatą, oczywiście.

Powiadomić szerzej społeczeństwo o takiej możliwości, a nie wymyślać rzeczy na ogół nie do spełnienie.
Ale - napisane? Napisane!
To czemu te psy dalej szczekają i wyją od paru godzin?







ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.03.2020; 15:01

W środkach masowego przekazu to powinno być podane, przede wszystkim w TV, aby nikt nie zgadywał czy coś jest albo nie ma na ten temat i nie wiedział co ma zrobić, by i nikogo nie zarażać i psa nie męczyć.

Rozwiązania muszą być praktyczne i do zastosowania, a nie jedynie do napisania.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.03.2020; 15:10

Osoba będąca w kwarantannie niekoniecznie musi być chora i mieć gorączkę, jak nas informują, a jedynie przebywać w mieszkaniu i nie wychodzić.
Ale gdyby byli wyposażeni w takie maski - na pewno byłoby to o wiele bardziej praktyczne i profilaktyczne, a przy tym humanitarne dla posiadanych zwierząt domowych.
Przesada jest dobra i na wiosnę, fakt, ale roślin ogrodowych.

Trzeba tylko pomyśleć jak zrobić to tak samo skutecznie i praktycznie, aby nikomu nie zaszkodzić.

Przebywanie w mieszkaniu plus wietrzenie aby oddychać, nie izoluje na sto procent ani kwarantannika, ani nas od niego, bo wirus wyjdzie oknem i co wtedy? A dobra górnicza np. maska może go na 100 % zatrzymać, nie tak jak otwarte okno celem przewietrzenia.



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.03.2020; 15:17

"Proszenie się sąsiadów" naraża ich tak samo jak innych, bo czy na pewno "prosi" ich w masce?

Z pewnością nie.

A jeśli jest z nimi skłócony, to co ma zrobić, jak krewni daleko?

Tylko maska na twarzy, szczelna - może ten problem bez problemu, jak sama nazwa wskazuje - rozwiązać.

Co innego osoba chora, no tu już jest problem: osoba taka ma gorączkę, jest osłabiona i do wielu robót się nie nadaje.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.03.2020; 15:19

W masce bez problemu może taka osoba, tak uważam - wyjść i z psem pochodzić, najlepiej gdzieś na jakie odludzie.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.03.2020; 15:25

I sprawdzać takich czy mają te maski na twarzy.

Mile przyjmowane będą obywatelskie donosy na takich, o których wiemy kto zacz, a wychodzi bez maski na podwórze.

Jak nie wiecie jak się donosi na sąsiadów, to zapytajcie swoich ojców i dziadków - powinni jeszcze pamiętać /np. jak donosili na pijaków na budowie, co krzywe ściany stawiali, albo kradli cement i piasek z budowy itd./

"Razem możemy wiele" - tak top hasło brzmi?





ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.03.2020; 15:28

/Nie, nie jestem z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, po prostu robię to za nich, aby zwierzęta się nie męczyły, przy istniejącym dopuszczalnym rozwiązaniu, by im ulżyć w cierpieniu./

/



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.03.2020; 15:34

Poza tym ma wątpliwości, wbrew temu o czym nas Weterynarze zapewniają, że zwierzęta domowe nie mogą w żaden sposób zarażać się koronawirusem, ani też zarażać innych, ponieważ nikt nie może być pewny tego czy taki wirus nie przylgnie do sierści psa lub kota podczas np. kichnięcia na niego lub obok niego, w domu, a potem oddania go pod opiekę sąsiadowi...

Właściciel SAM, OSOBIŚCIE - byle W MASCE - lepiej się nam i zwierzęciu przysłużyć, niż te rady nieporady specjalistów.

Tak uważam.



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.03.2020; 15:35

I dopiero teraz mogę napisać, jak jaki laktacja:

wszystko i na temat.



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.03.2020; 17:49

Nakomicie wstrzeliłem się w temat, bo już dwie godziny po mnie Pless.pl poinformował mieszkańców o powstaniu wspaniałej grupy ochotników, opiekującej się akurat takimi "kwarantannymi" zwierzakami.

Tak to tam na str. głównej Plessa.pl jest ujęte.


"Na Facebooku powstała grupa "Pies w koronie", na której osoby posiadające psa albo inne zwierzę domowe i będące na przymusowej kwarantannie lub poddające się samoizolacji, mogą znaleźć pomocnika, który zajmie się ich czworonogiem. Ogólnopolska grupa to jednocześnie miejsce, gdzie mogą zgłosić się chętni do wyprowadzania psów lub przejęcia tymczasowej opieki nad zwierzętami."
Koniec cytatu.

Baardzo ryzykowna akcja, według mnie, bardzo. Dlaczego?

Poniżej wyjaśniam swój pogląd.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.03.2020; 17:54

Wymienione tam są warunki przejęcia pod opiekę takiego psa od osoby będącej w kwarantannie. Między innymi, że obroża, smycz może być zarażona...

Leiej jej nie brać.

A ja się pytam: a co z sierścią psa? Też ją z psa zdjąć/Przecież na niej również może się znajdować wirus z powodu kichnięcia w jego obecności. A psy lubi się głaskać i robią to także dzieci!

Oddając psa pod opiekę sąsiadowi - również naraża się go, sąsiada, na zarażenie z tego samego powodu: głaskania np.

LEPSZY JESTMÓJ POMYSŁ Z NOSZENIEM SZCZELNYCH MASEK PRZEZ TAKICH.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.03.2020; 18:03

aLBO TO: "NAJLEPIEJ WYSTAWIĆ PSA PRZED DRZWI, WRAZ Z /EWENTUALNIE/ ZARAŻONĄ OBROŻĄ I SMYCZĄ... /pSA ODBIERZE KTOŚ Z TEJ OCHOTNICZEJ GRYPY...., PARDON - GRUPY.

He he he he...A co jak wcześniej dotknie jej jaki dzieciak lub ktoś?

No i o kagańcu się nie wspomina...
A jest bardzo ważny, nigdy nie wiadomo jak się pies zachowa przy obcym człowieku.
No, jest to coś i poprawić zawsze coś idzie, tylko pytam raz jeszcze: PO CO?
Po co, jak taki prawdziwy "kwarantannowy" właściciel psa - sam, w dobrej masce, może załatwić wszystko?
Po drodze, acz unikając ludzi - w razie czego jednak - zabronić jego głaskania, by nie zabrał ktoś z jego sierści wirusa.

Tylko ewentualnie coś więcej zrobić dla człowieka - właściciela psa, który jest zarażony i musi być izolowany; tu, po takiego psa powinna przyjechać specjalna służba z psiej ochronki na ten czas.








ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.03.2020; 18:12

Naprawdę cudujecie: co by szkodziło, że taki "kwarantannik" wyszedłby ze swoim psem, uzbrojony w dobrą maskę na te 10 - 115 minut w miejsca ustronne i powróci do domu?

Otwierając okno dla przewietrzenia, a nigdzie nie wychodząc - bardziej zagraża otoczeniu.

"Lodzie, lodzie, co ja z wami mam!"



Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769