Forum

Temat: Zasmog. pszczynianie: Nie idźcie za głosem nieodpowiedzialnych mądrali

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 17.11.2019; 13:18

Zasmogowani pszczynianie: nie idźcie za głosem nieodpowiedzialnych mądrali lub potencjalnych zabójców Waszych!

Tak powinien brzmieć tytuł wątku lecz nie zmieścił mi się on w całości, tak samo zresztą, jak nie sposób dopisać komentarza komentarza /czy to celowa robota, nie wiem/ na str. głównej pless.pl pod art. redakcyjnym, w miejscu na dodanie komentarz, w ty, wypadku o liście pszczyńskich radnych z PiS, proponujących swoje sposoby na walkę ze smogiem - z powodu zajęcia w całości tego miejsca na dodawanie, a nawet tylko czytanie komentarzy...

A tam /ale to udało mi się przeczytać gdzie indziej..../ - jeden z komentatorów tegoż artykułu redakcyjnego, jako gość: "chcący jeszcze żyć" - namawia pszczynian do przeróbek pieca/kotłów WE WŁASNYM ZAKRESIE, pisząc, iż jakoby /cytuję z pamięci/:

- "kilka dodanych cegieł szamotowych plus grubych blach w celach przeróbki pieca/kotła - może zdecydowanie poprawić jakość spalin....

Napisał chyba te bzdury, i to karalne! - chyba tylko po to, aby przywalić "jakiemuś osobnikowi", przez którego on jakoby nie może pisać o tym na forum...

Tymczasem,Drodzy pszczynianie...
/c.d. poniżej/



ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 17.11.2019; 13:23

Chcę Was ostrzec: niech Was ręka boska broni przed taką dobrowolną przeróbką swoich pieców/kotłów, do jakiej ten pyszałek mądraliński Was namawia!!!

To są kotły ATESTOWANE I ŻADNA TAM PRZERÓBKA WE WŁASNYM ZAKRESIE NIE WCHODZI W RACHUBĘ, NIE MOŻE WCHODZIĆ!

Atest, jaki uzyskał PRODUCENT KOTŁA - jest dokumentem potwierdzającym jego BEZPIECZNE użytkowanie!






ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 17.11.2019; 13:28

W przeciwnym wypadku, tj. złamania tegoż atestu na bezpieczne użytkowanie pieca - może Was narazić zarówno na zaczadzenie, jak i wybuch pieca/kotła!!

Nie tylko Was, ale i swoich bliskich.

A takie wypadki /nieszczęścia, tragedie/ się przecież zdarzały!

Jest to zatem karalna zbrodnia, jak i namawianie do niej!

Słowem - sprawa dla PROKURATORA!

/Tą drogą to zgłaszam/




ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 17.11.2019; 13:33

W jednym punkcie się z pyszałkowatym i nieodpowiedzialnym mądralińskim się zgadzam, mianowicie w tym, kiedy proponuje "moderowane " forum dla takich potencjalnych zabójców, jak on sam.

Wówczas można by mieć nadzieję, iż nie tak jak tu mu to bezkarnie przeszło i jeszcze wisi, lecz NATYCHMIAST byłoby z takiego forum zdjęte, jako zagrażające życiu namawianie do popełnienia przestępstwa grożącego śmiercią.

Nie idźcie zatem, Drodzy zasmogowani pszczynianie za głosem takich nieodpowiedzialnych osobników, którzy nie wiadomo z jakich pobudek chcą Wam zaszkodzić, bo może to także jaki uczestnik polskiej wojny hybrydowej...?







ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 17.11.2019; 13:38

/Nie mogłem tego zbrodniczego wpisu gościa pn.: "chcę jeszcze żyć" tam oprotestować z powody owej reklamy Google przesłaniającej wszystkie wpisy, które udało mi się przeczytać gdzie indziej./

Od razu też postanowiłem chronić Wasze życie i swoich bliskich, oraz znajomych i krewnych, których mam tu wielu.

Pozdrawiam i długiego życia życzę!







ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 17.11.2019; 13:52

/Przy okazji też widzimy, jak to pazerni na zysk, dzięki swojej reklamie - byle gdzie i byle jak na portalu,

PRZESŁANIAJACEJ bowiem WSZYSTKIE komentarze,

których niebezpieczne wpisy zagrażające zdrowiu i życiu czytających je - nie mogą przez to zostać oprotestowane, by udało się w porę zapobiec proponowanym tam ryzykownym działaniom, w wyniku takiej czy innej czyjejś do tego namowy./



ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 17.11.2019; 14:02

Każda ingerencja w oryginalną konstrukcję jakiegokolwiek urządzenia, a w tym wym wypadku pieca/kotła, posiadającego atest lub zgodę KOMINIARZA - JEST ZABRONIONA.

Owszem, dołożenie czegoś dodatkowego POZA to atestowane urządzenie - może się odbyć, pod warunkiem posiadania także na to atestu, co oznacza, iż zostało ono przebadane przez uprawnionych, a nie domorosłych, jak chce ten mądrala - ekspertów, pod kątem BEZPIECZNEGO DZIAŁANIA.
Na przykład proponowane tu elektryczne filtry, na komin lub inaczej.

Nawet podnoszone tu tak często palenie od góry w kotłach oryginalnie zakupionych powinno być objęte atestem, aby taki sposób spalanie nie groził czy to zaczadzeniem czy wybuchem.





ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 17.11.2019; 14:07

Faktycznie - tacy podejrzani "osobnicy", jak ten tu pszczyński, co to niby "chce jeszcze żyć", a de facto sobie i innym tego odmawia - stanowczo powinni być moderowani!
I nawet lepiej, że z naszego forum nie korzystają.

Czy to dlatego jest prawie puste.../?/





ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 18.11.2019; 03:24

Ok, atest lub certyfikat.

W żadnym wypadku jednak cyrograf.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 19.11.2019; 08:18

/A, to zasłanianie reklamą wpisów na str. głównej plessa.pl już zlikwidowane i można całość przeczytać, dzięki./

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769