Forum

Temat: TV 3D - do lamusa!!

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 13.05.2019; 10:14

Pragnę poinformować, iż odstawiłem telewizor 3D, na stałe najprawdopodobniej.

A to ze względu na jego, tak jak zresztą każdy producent TV 3D zawczasu o tym uprzedza, przed włączeniem obrazu 3D - naprawdę wielką szkodliwość dla zdrowia, a nawet życia.

A szkoda, bo atrakcja była wielka, niczym kontakt magią.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 13.05.2019; 10:25

Dziwne, że one tak nagle zniknęły z rynku, te telewizory 3D.

Czyżby przekonali się, w wyniku pogłębionych badań, a może i w wyniku niepokojących sygnałów od ich użytkowników, że owa szkodliwość znacznie przekracza to, o czym widza uprzedzali?

W każdym razie nie natrafisz już na ten rodzaj magii oglądania obrazu TV. Coś na rzeczy musi być.
Te podejrzane zawroty głowy, niedomagania żołądkowe, objawy niestrawności, które z reguły pojawiały się u mnie po oglądaniu 3D - zdecydowały o tym, że kupiłem zwykły, nawet bardzo wielki, 65-calowy i - nic się już takiego nie dzieje, te niepokojące objawy nagle u mnie znikły.




ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 13.05.2019; 10:30

Być może, oglądanie TV 3D wywołuje taką samą reakcję, jak pływanie statkiem po morzu - chorobę morską, z wymiotami, gorączką itd., po czym znika ona i można be z przeszkód płynąć dalej.

Lub - u niektórych, to nawet jazda autobusem wywołuje również takie podobne skutki uboczne, że bez Aviomarinu nie dojadą dalej.



ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 13.05.2019; 10:38

Dzielę się z tym, bo być może ktoś przechodzi podobne niedomagania i nie wiąże tego z telewizorem 3D.

Co ciekawe, być może jest to już efekt uprzedzenia - oglądanie takiego telewizora z technologią 3D, lecz bez włączania tej funkcji - również może wywoływać tego rodzaju objawy i skutki, choć lżejsze i późniejsze.
Nie wiem, czy te telewizory z tą technologię inaczej promieniują, czy to po prostu wmawianie sobie, ja wolałem go odstawić, niczym kieliszek i alkohol i od tego czasu dobrze się czuję, choć tu tego zapewne nie widać, zapewniam jednak, że tak jest, a nawet każdemu radzę to samo uczynić, zwłaszcza gdy są dzieci.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 13.05.2019; 10:50

Możliwe też, iż jest to sprawa indywidualna, osobniczej wra... nadwrażliwości, jaką np. jedni mają po zjedzeniu pomidorów, truskawek, wieprzowiny /też niedobrze się czuję, aparat jakiś ze mnie.../.

Jeśli nic Wam nie jest, nie ma problemu, szkoda telewizora.

Niemniej podejrzane wydaje mi się takie nagłe przerwanie ich produkcji.
I chyba niekoniecznie dlatego, że nie ma dostatecznej ilości materiałów w tym formacie, albowiem można korzystać z tej technologii włączając ją w jakikolwiek normalny obraz i dzięki temu mieć WGŁĘBNY obraz, stroboskopy, równie fajne oglądanie 3D, acz bez złudzenia wychodzącego obrazu przed ekran - jako pełnego 3D.

Z tym, że taki jakby kac daje potem o sobie znać, niestety, co dla abstynenta takiego jak ja dziwnym jest i nie do zaakceptowania.


ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 13.05.2019; 11:03

Teraz, do pełni szczęścia, muszę jeszcze znaleźć przyczynę - czemu jestem taki głupi.

Być może to przez kontakt z głupimi ludźmi?






Takimi samymi, jak ja?

Napiszę Wam coś o efektach tego poszukiwania.

OK, umowa stoi.

Na razie wyzdrowiałem po zrezygnowaniu z 3D .


Też tak zróbcie, jeszcze lepiej będę się czuł, nie będzie żal, że tylko ja.




ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 13.05.2019; 11:17

A jak nie macie na to ochoty, to przynajmniej dobrze się odżywiajcie:

- mało tłustego, zwłaszcza wieprzowego, tak;
- mało stresowania się i

- dużo spacerów, nawet w smogu, bo się okazuje, że na wysokości głowy o wiele mniej go jest, niż u stóp i dlatego pewnie zawiązujcie sznurówki,

- zero alkoholu i tytoniu, a

- dużo uzdrawiającego seksu, co odpręża i uwalnia od napięć, niczym liliputy powiązanego sznurami Guliwera

Poza tym wszyscy zdrowi,

mają mi być.

To może wówczas Wasze 3D się ostanie.

U mnie, na pewno jakiś czas nie, może jak avio marin kupię, albo chorobę morską przejdę, to się jeszcze /raz/ obaczy.



PS:
UWAŻAJCIE Z TYM 3 D !!

Może zagrozić Waszemu życiu!

Chodzi o to, abyście sobie kupili nowy, zwykły, telewizor.

Obrót musi być!



,

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 13.05.2019; 11:19

/Nie, ale ja poważnie o tym 3 D ,
jakem niepoważny./

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 13.05.2019; 11:46

Dopiszę coś jeszcze, aby już całkiem wyczerpać temat, jak to u mnie.

Otóż, zdecydowanie o tym wycofaniu się z produkcji 3D musiały zadecydować jednak głownie względy zdrowotne, czyli bezpieczeństwa, a niekoniecznie brak materiałów, tym bardziej, o czym wyżej piszę - ze zwykłego 2D idzie w nim przekształcić obraz w 3D - WGŁĘBNY/STROBOSKPOWY, ale także z tymi negatywnymi skutkami w samopoczuciu, z zawrotami głowy włącznie /o czym uprzedzają/.

Gdyby tak nie było, to szło przecież wraz z 3-D TV - sprzedawać także aparaty fotograficzne z tym trybem i porobić sobie własnych zdjęć w tym formacie.
I one owszem były, ale mało kto o tym wiedział.

Dziś się okazuje, że to nawet i dobrze, bo musiałby prawdopodobnie z nich także zrezygnować.

Nie zawsze postęp technologiczny wychodzi nam na dobre.

Nowi klubowicze

nill

India
w klubie od: 2024.04.17

Robek

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.16

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21866

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3241

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2424

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769