Wyszukiwarka

Tematy forum

Klub pless.pl

Forum

Temat: Państwo sprzyja złodziejaszkom kosztem porządnych obywateli?

ton

Niedaleko

Data: 08.11.2017; 07:22

Obniżenie skradzionego mienia z 500 na 400, a więc o 100 zł zaledwie i zaliczenie dopiero jej do przestępstwa, to czysta kpina z porządnych ludzi - drobnych ciułaczy i zwykłych obywateli!

Owszem, tę niewielką różnicę, a i tak skradzionej nadal dość wysokiej kwoty lub rzeczy od zł 400, mogą być usatysfakcjonowani jedynie co bogatsi, lecz dla przeciętniaków, prowadzących np. sklepik, kiosk itd., czy my zwykli oborowi, jak ton np. to nadal zbyt wysoka kwota na bezkarne niemal pozbycie się jej - wciąż bardzo wysokiej kwoty i tym samym slaby sposób na skuteczne ODSTRASZENIE pojedynczych czy zorganizowanych grup złodziejskich, co nadal nas będą dzięki państwu polskiemu okradać, wiedząc, że narażają się jedynie na zarzut wykroczenia, czyli niewielką karę i konsekwencje.

Tłumaczenie ministra, iż owo obniżenie tej granicznej kwoty z 500 na 400 będzie dobrym odciążeniem pracy zarówno Sądów jak i Policji, to zwykła kpina, bo jakież to ogromne obciążenie byłoby dla Policji, gdyby była to kwota już od 50 zł, a nie 400 /obecnie jeszcze 500!!!/, którą mogłaby się zająć i ukarać złodziejaszka tak czy inaczej? To byłoby dopiero odstraszenie i zniechęcenie.

A tak, wynika z tego, iż najwyższym dobrem dla rządu jest dobrostan instytucji państwowych, aby się nie przepracowywały, kosztem okradanych obywateli, z których dla wielu nawet te 50 z stanowi pewne bogactwo, tak tak!

Wniosek ogólny jest taki, aby obniżyć kwotę graniczna z 500 na 50 zł.

Wówczas dopiero mówić możemy, ze ochrona obywateli przed złodziejami leży na sercu rządowi. A tak, to zwykła kpina z porządnych ludzi, powtarzam.

Taki jest mój pogląd na chwalenie się rządu na zamiar obniżenia granicznej kwoty przestępczej z 500 na 400, b nadal złodziejaszkowie mieli z czego żyć naszym kosztem.

ton

Niedaleko

Data: 08.11.2017; 07:27

Dla mnie to nic innego jak zwykle pozorowanie walki ze złodziejami.
Jak to u nas, wszak wpaja nam się, że tradycje trzeba zachować i pielęgnować.
A że ze złodziejstwa słyniemy, no to nie wolno tego rządowi tak z miejsca ukatrupić, tej tradycji.

Szykujcie się więc, obywatele RP na kontynuację tegoż podatku złodziejskiego, w kwocie no już nie 500, a 400 zł rocznie, jeśli nie częściej, jak będziecie mieć pecha.

ton

Niedaleko

Data: 08.11.2017; 07:39

I przestępstwo liczone dopiero od kwoty 500/400zł jest także udziałem państwa polskiego,

jako że przyzwolenie złodziejaszkom na to, by można było im zaliczyć te kradzieże do przestępstwa - bez płacenia podatku od nich, jak my wszyscy płacimy, także od tzw. "wzbogacenia się" - to dopiero jest przestępstwo skarbowego zaniechania, w świetle prawa!!

Gdyby było to od skradzionej kwoty/mienia od 50 zł- wszelkie straty z tym związanie byłyby dla wszystkich mniej dolegliwe.

Pozorowanie roboty i działania!

Kiedyś ktoś, za to coś, ich z tego rozliczy.

ton

Niedaleko

Data: 08.11.2017; 08:04

Dążeniem i obowiązkiem Państwa powinno być zatem, w świetle prawa skarbowego, obok chronienia ubogich obywateli - by graniczna kwota przestępstwa ze złodziejstwa była JAK NAJNIŻSZA, a nie nadal wysoka jak obecnie, nawet te proponowane 400 zł, śmiechu, albo nie - łez warte!! I... komisji śledczej.
Powtarzam - 50 zł, a nie 400.

To byłby dopiero okazany przez Państwo szacunek wobec ciężko zapracowanych pieniędzy obywateli, które lekko wydaje jakby w kwocie 500/400 zł na żer złodziejom, za niską karę, prawie zero karania, uznając, iż dopiero od tej wysokiej stosunkowo kwoty 500/400 liczone może być jako przestępstwo, czyli dolegliwsze dopiero karanie i odstraszanie, a nie za już o wiele niższe, powiedzmy już od 50 zł skradzione.

Dla Panństwa takie 50 zł, to bardzo wiele, to bardzo znaczaca kwota, skoro emrytowi potrafi z duma poprawic emryture o...kilka zl, lecz jak okradają w glorii panstwowego prawa obyatela, to nagle sie okazuje, ze dla niego to dopiero 600/400 zł ma jakies znaczenie... he he he..., ale kpina z ludzi!!
Jak emerytowi i nie tylko Państwo poprawia o 50 zł, o, to WIĘlKA RZECZ, ale jak emeryta okradają z jego 400 zł, to zaledwie dla tego samego państwa... wykroczenie, nie warte nawet zwrotu czy krat dla złodzieja, żeby tego więcej nie robił!

Takie to krzywe widzenie bogatego Państwa biednego okradanego obywatela, który płaci podatki m.in. na państwową Policję za ochronę ego mienia, lecz ma jej nie mieć, bo by się..."przepracowała" hi hi hi...

Jak ta Gdańska, Wojewódzka Komenda, gdzie przez ponad rok nie potrafiła nawet dowiedzieć się ilu jest pokrzywdzonych przez złodziei /?/ z Amber Gold!

ton

Niedaleko

Data: 08.11.2017; 08:17

Na upartego nie ma jednak rady, tak jak na przemadrzałego pyszałka, to w takim razie owszem, niech bedzie to liczone jako przestepstwo dopiero od tych 500/400, a nawet i wiecej skradzione, pod jednym wszkze warunkiem:

poszkodowany przez złodzieja na skutek takiego "wykroczenia" /he he he/ obywatel, np. emeryt - nie ch otrzyma od tej Policji np. zwrot tej skradzionej sumy czy mienia...

Niech więc w tym celu powstanie jaki "Fundusz Złodziejskiej Rekompensaty" - tak roboczo bym go nazwał, z którego wypłacane byłyby wszystkie skradzione biednemu obywatelowi kwoty, których złodziej, najczęściej bezrobotny, zwrócić poszkodowanemu nie może.

O, to bym rozumiał, to byłaby dopiero troska państwa o poszkodowanego obywatela, a nie złodzieja, z ewidentną szkodą na dodatek dla skarbu państwa przez niezapłacony ze skradzionej kwoty i mienia podatek.

"Fundusz Złodziejskiej Rekompensaty".

A potem sobie państwo niech podnosi do ile chce tę graniczną kwotę złodziejskiego przestępstwa, lecz podejrzewam, iż bardzo, ale to bardzo szybko zeszłaby na te 50 zł., proponowane przez mnie.

ton

Niedaleko

Data: 08.11.2017; 08:28

Bez takiego postawienia sprawy - do usłanej śmierci będziemy okradani bez szansy na otrzymanie aby złotówki ze skradzionej kwoty - w glorii tzw. państwa prawa, które ściąga od nas podatki na ten właśnie ochronny wobec obywatela cel, a tymczasem okazuje się, ze de facto złodzieja, bowiem to on się na nas okradanych wzbogaca, kosztem również i Państwa, któremu nie płaci z tego żadnego podatku, na skutek zaniechania państwa, zarówno od kwoty jak i wzbogacenia się.

Dwóch stratnych: państwo i poszkodowany obywatel, a z zyskiem jeden - złodziej, he he he, hi hi, iiiihihihiiii...., przestań, koniu jeden!!

ton

Niedaleko

Data: 08.11.2017; 08:39

Już chociażby z przesłanek czysto MORALNYCH powinno się zaliczyć najdrobniejsze nawet kradzieże, powiedzmy od tych 50zł - do przestępstwa, to byłoby edukacyjne, wychowawcze już od samego od dzieciństwa.
I to byłaby być może droga do wyplenienia też tego zawstydzającego nasza nację obyczaju.

ton

Niedaleko

Data: 08.11.2017; 09:22

Więzienia byłyby przepełnione?

A przykuć ich na kilka choćby dni do łańcuchów wystających więziennych murów!

Jeden obok drugiego i kazać i jeszcze śpiewać:

Hej, złodziejska brać!

Hej, złodzieje! Nie ma to jak nie kraść,
i nie być przykutym do łańcucha,
można tylko z wycieńczenia paść,
niczym galernik, niech każdy słucha!

Hej, złodziejska brać!
Ja pieprzę już taki żywot!
I te łańcuchy pieprzone, kurde mać!
ciężkie one, jak kowalski młot!

Ja tak przykuty do nich już dni kilka,
dobrze, ze już nie długo je zrzucę,
one jakby sidła na groźnego wilka,
a jam tylko emerytkę okradł i jej to zwrócę!

Zaledwie 390 zł jej zajumałem,
co miała na swe przeżycie,
dopiero w tych dybach to zrozumiałem,
ze ja wydałem to na mroczne użycie...

Z kumplami wino żeśmy pili,
kwaśne i słodkie do wyboru,
w pijackim widzie gościa żeśmy zbili,
ach, ja już nie wytrzymam tego horroru,...

I tego z wyrzutów sumienia
i od tych dybów żelaznych
zachciało mi siem cudzego mienia,
to tera doznajem cierpień strasznych!!!

Obiecujem, że jak mie uwolniom
z tego zieleźnego paskudztwa,
to juz ngdy wiencej ni panom ni paniom -
nic nie skradne, bez żadnego marudztwa...

I bendem se porzondny, jak policjant,
abo jaka księgowa,
a z czego bedem zył?
niech was o to nie boli gowa.

Hej, byle mi te łańcuchy
z rąk i nóg czym prędzej zdjęli!
bo mi po nosie latają muchy,
a zadbam oto, by się mną socjale zajęli.

Nowi klubowicze

Pasazerka77

Wola
w klubie od: 2017.11.22

natalia12123

Czarków
w klubie od: 2017.11.22

Karolina1999

Pszczyna
w klubie od: 2017.11.21

moto_ogloszenia

Pszczyna