Forum

Temat: Reforma Wym. Sprawiedliw., to jak chcieć zamienić Syrenkę na Merca?

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.10.2017; 09:38

Jak tak przywołam te statystyki informujące nas o ty, że mamy w Polsce NAJWIĘCEJ sędziów, a jednocześnie - rozpraw sądowych - w Europie, a może i szerzej, to sobie myślę:

a co da nam ta reforma wymiaru sprawiedliwości, sądów - z nadal takimi samymi ludźmi, o takiej a nie innej mentalności, przywarach i charakterach, że nam po prostu w bardzo znaczącym stopniu nie odpowiadają ich wyroki, z czego potem również wielka ilość odwołań do instancji wyższych , dowiadujemy się m.in. z licznych programów tzw. interwencyjnych w TV.
Tak zresztą nie jest li tylko, niestety w tym akurat wymiarze, lecz na każdym niemal kroku mamy do czynienia z nonszalancją urzędników, pogardą wobec ludzkich prostych spraw petentów, jak choćby tak prosta i oczywista jak TA Z TA KAŁUŻĄ W KOBIÓJak tak przywołam te statystyki informujące nas o ty, że mamy w Polsce NAJWIĘCEJ sędziów, a jednocześnie - rozpraw sądowych - w Europie, a może i szerzej, to sobie myślę:

a co da nam ta reforma wymiaru sprawiedliwości, sądów - z nadal takimi samymi ludźmi, o takiej a nie innej mentalności, przywarach i charakterach, że nam po prostu w bardzo znaczącym stopniu nie odpowiadają ich wyroki, z czego potem również wielka ilość odwołań do instancji wyższych, o czym dowiadujemy się m.in. z licznych programów tzw. interwencyjnych w TV.

Dla mnie to wygląda tak jakby chcieć Ustawami zamienić polski samochód Syrenkę na, no powiedzmy - niemieckiego Merca...




ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.10.2017; 09:41

/Przepraszam, ale znowu mi komputer szaleje i powtarza teksty... Byle wiadomo o co w nich chodzi.../
Może uda się coś jeszcze dodać, ku zmartwieniu marudów, jak ten mój komp.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.10.2017; 10:17

/Uwaga - dodaję! Trzymajcie się.../


Tak, a dopowiedzieć muszę, przy okazji tematu o reformie wymiaru sprawiedliwości, jaką nam - wobec powyższego zjawiska dokuczliwego odczucia u obywateli nie/sprawiedliwości, miast na odwrót - PiS , wraz z Prezydentem RP - w swym programie wyborczym przyobiecał, iż tego typu niekorzystne zjawiska niekompetencji, nonszalancji, bylejakości - zaobserwować możemy w wielu wielu innych dziedzinach życia społecznego, publicznego, państwowego, na różnych ich szczeblach, na czym cierpią zwykli obywatele, jak również w wielu wypadkach interes państwa.

No, aby nie być gołosłownym, weźmy chociażby dla przykładu tę znaną nam już od ćwierć wieku KAŁUŻĘ pod Kobiórem, na drodze tzw. wodociągowej, przez kobiórski las;

tuż przed książęcymi Promnicami w stronę Tych, jadąc od Kobióra i Studzienic - mamy ją tam głęboką na metr chyba i szeroką na całą drogę!!/po opadach/, a pomimo tego zagrożenia - dla życia nawet! - dla przejeżdżających tamtędy o zmroku zwłaszcza lub uciekających przed burzą na skróty obcych szczególnie rowerowych turystów /nawet z Chorzowa, Katowic i dalej się zdarzają.../ -

NIC KOMPLETNIE SIĘ Z TYM ODCINKIEM OD TYCH NASTU LAT NIE DZIEJE!!!

NIKT TEGO MAŁEGO ODCINKA NIE NAPRAWIA, NIE ZASYPUJE TEJ ZAWODNIONEJ OD LAT DZIURY, ZRUJNOWANEJ PRZEZ CIĘŻKI SPRZĘT LEŚNIKÓW M.IN. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A wiedzą o tej sprawie wszyscy: zarówno Wodociągi /Dyrektor Techniczny na pewno!/, Leśniczy kobiórski, wójt Kobióra, Starosta Pszczyny...!!!
I mają to gdzieś, tę ludzką bolączkę - OD PONAD DWUDZIUESTU LAT!!

I tak jest prawie na każdym kroku w tym kraju, szczególnie dotyczy to LUDZI NA STANOWISKACH, WYKSZTAŁCONYCH, pardon- w tym wypadku - WYKSZTAŁCIUCHÓW, DUMNIE OBNOSZĄCYCH SIĘ Z TYM SWOIM MGR ew. plus inż. PRZED NAZWISKIEM, NICZYM HRABIOWIE Z JACY ZA KSIĘCIA PANA...
Wiem już chyba, dlaczego z woli Boga enteligencję polską dotknął tak okrutny los wytępienia jej... Czy ona nadal pracuje na powtórkę z historii?

Wartałoby chyba niektórych wymienionych potaplać w tej kałuży, to by może wreszcie dało się tamtędy przejechać, bez kilometrowych objazdów...? OD ĆWIERĆWIECZA!! kAłMUKI JEDNE!!

I tak mamy, jak widzicie, nie tylko w tym reformowanym wymiarze sprawiedliwości, lecz niemal wszędzie w tym kraju, a przynajmniej na śląsku bez Niemiec już i może to temu...
Nic zatem nie da chęć zrobienia z Syrenki Merca, jeśli kierowca będzie ten sam...










ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.10.2017; 10:25

...Kierowca i nie tylko, bo części Syrenki jeszcze i mechanicy ci sami... A na kogo ich wymienimy, jak my tu u siebie sOM?

Dlatego...

... SZCZERZE?!

Ok. - dlatego... cieszę się z napływu świeżej krwi do nas, w postaci tych Ukraińców chociażby, tak!

Może dzięki Nim coś się u nas poprawi, a nawet, he he - kałużę nam zasypią..., a inną - wywalą!! Na zbity pysk!

WSTYD!!!


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.10.2017; 10:27

Co Plessek mówisz, żebym uważał, bo oni mają broń?

Dziękuję za ostrzeżenie, nie będę udawał dzika.

Żem z NATO, więcej.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.10.2017; 10:36

Na koniec dodam nieco optymizmu, nie załamujcie się, Młodzi:

na kilka spraw sądowych, jakie miałem - w dwu sądach, i to JEDEN W PSZCZYNIE - odczułem naprawdę satysfakcję z wyroku!,
Rybnik się nie spisał, Katowice "odwoławczo" naprawiły...

Samo życie, jak powiedział mi grabarz.

Bądźcie zatem ufni.
Może akurat ta reforma coś zmieni i z Syrenki uda się sklecić tego Merca, zardzewiałego, ale zawsze to MERC.








ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.10.2017; 10:45

/fiodorow - to ty mnie okłamujesz!!

"Zmieniłem i pigułki i specjalistę" - I CO?!

Teraz Ty zmień!/




ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.10.2017; 11:04

Macie szczęście, cały tekst gdzieś się podział...!

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.10.2017; 11:17

Napisałem w nim, że skoro tak jest jak jest, no to prosta odpowiedź na pytanie dlaczego jest u nas aż tylu sędziów i rozpraw?

Po prostu - niedobrzy jesteśmy wobec siebie...

A to zadziwia, biorąc pod uwagę - w jakim kraju, z jakimi to "tradycjami i korzeniami" znanymi żyjemy...
I co one dają, jeśli tyle poczucia krzywdy, niesprawiedliwości, skrzywdzenia i oszukania jeden drugiego, a nawet przez samo państwo nieraz, sądy nawet?...
Czy godzi się tak traktować jeden drugiego?

Żeby aż TYLE spraw sądowych i sędziów musiało być?

Coś mi tu nie gra, z tymi korzeniami i tradycjami...

Czy to oznacza, że coś należałoby jednak zmienić?
Na niektóre machnąć ręką, jeśli one niewiele nam dają i pogłębiają dalej nasze poczucie sprawiedliwości i zgody ?

Na razie projekt reformy naprawy tegoż czeka na podpis u Prezydenta RP.
Zobaczymy, co z tą "Syrenką" da się zrobić.
Czyli - z nami samymi.
Czy się POPRAWIMY, czy dalej tacy niedobrzy wobec siebie będziemy.
I dlatego sędziów i rozpraw nadal będziemy mieć najwięcej w Europie...?
Zróbmy rachunek sumienia...











ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.10.2017; 11:35

Prosty przykład z mojego podwórka...

Też NIEPOTRZEBNA była ta moja rozprawa, gdyby od razu urzędnik dokładnie znał przepisy, w oparciu o które wydaje decyzję, a zarazem NIE BYŁ UPARTY i nie podchodził do mnie ambicjonalnie /że TYLKO ON MOŻE MIEĆ RACJĘ/ - co udowodniłem w sądzie, przedkładając W. S. odpowiedni zapis Ustawy.

Nie wiem, po wygranej w tak prosty i oczywisty sposób - dlaczego ten urzędnik nie został za to ukarany?,
Za to, że do rozprawy stawiał bezczelnie, POLAK Polakowi! - NA SWOIM!!
A ileż to w kraju tego typu rozpraw mamy, za które często my wszyscy musimy dopłacać, przez chorą ambicję urzędasa lub jego niekompetencję, a często i głupotę lub zwierzęcy upór?

I właśnie, jak na ironię, słucham piosenki: A wszyscy Polacy to jedna rodzina"...
Skłócona i niedobra, chciałoby się dopisać.

Da coś ta reforma?

Przy starych częściach i podzespołach tej Syrenki...?

Zawsze warto próbować, choćby po to, aby nie być przed jaką Komisją oskarżany o to samo, czyli zaniedbanie, zaniechanie, ...niezasypanie i wykopanie KAŁUŻY.











ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.10.2017; 11:39

/fiodorow - od razu dwie sobie weź te zielone piguły... /


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.10.2017; 11:50

/Ja to se również wziąłem, z powodu mojego "acera", co mi teksty gubi, a potem nieoczekiwanie je wkleja. nieproszony...
Wszystko takie do bani.
Miałem starą Toshibę i hulało mi to, że aż miło, ale zachciało im/mi się tego obowiązującego Windows 10, to teraz mam.
Cierpcie razem ze mną, bo teksty będą już bez mojego wysiłku /czytaj: wypocin/ popierniczone... To taka ciekawostka, że lepiej nam nic nie produkować, niż bubla wypuścić./








ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.10.2017; 11:53

/No ale wiecie jak to jest: "nieszczęścia chodzą parami"

Nie dość, że moja głowa, to bubel, to jeszcze ten acer...

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.10.2017; 12:06

/Wymieniam nazwę komputera, ponieważ wiem o znikomej szkodliwości z tego tytułu, z racji, iż mnie tu nikt nie czyta, o czym co rusz mnie się zapewnia /ci co mnie czytają.../, ale nieraz bym nim rypnął, niczym ten minister Ziobro swoim o wannę /głośna niegdyś sprawa...hi hi hi. Też mi postęp od tego czasu./


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.10.2017; 09:52

No i widzicie, tak to jest, że problem z ponad dwudziestoletnią kałużą zagrażającą dzieciom przede wszystkim na rowerkach - trzeba by znowu do sądu oddać, bo nikogo ten problem nie wzrusza, BO JESZCZE SIĘ PRZECIEŻ NIC NIE STAŁO, NO... Jak to u nas zwykło się debilnie mówić, bo wpierw MUSZĄ być jakie ofiary, śmiertelne najlepiej.

Powiem jeszcze w takim razie coś równie bulwersującego, że jeśli tak te nasze "polskie Pany" postępowały względem wołyńskiej ludności, że też mieli ją głęboko gdzieś, jak tu nas mają z tym od dwudziestu paru lat nieprzejezdnym odcinkiem drogi, nie wspominając już o kompletnym zdewastowaniu innych, ale tu chodzi o chwilę tylko dosłownie roboty i prawie zero pieniędzy, no to trudno się dziwić co z tego tam wynikło, z takiego lekceważenia bolączek ludzkich PRZEZ LATA całe!!
Bo to po prostu kpina ze społeczeństwa, jaką uprawiają wykształciuchy lub ludzie na stanowiskach dla nich nań posadzeni!! No klika, śmiejąca nam się w twarz!! Jak zmuszani jesteśmy do albo taplania się w tych kałużach lub odległych objazdów.

Proszę Wysokiego Sądu.

Bo już nawet na prokuratora, jako oskarżyciela publicznego z urzędu, nie ma dziś co liczyć, no chyba, ze... na odwrót - po skarżącego się publicznie przyjdzie on.

Wójcie, jak piwko smakuje?
I wam, cała kpiarska reszto?

Tak, ten Wołyń...Coraz więcej rozumiem...



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.10.2017; 10:03

A ILE TAKICH głupich spraw mają na głowie niepotrzebnie te sądy?

Z czyjej winy?

Z urzędniczego lenistwa, zwierzęcego anty społecznego uporu, braku patriotyzmu, przynajmniej tego lokalnego, no i totalnej pogardy wobec bolączek ludzkich.

Nieco dawniej już by was na tych stanowiskach nie było!

Za to bylibyście tam, gdzie wasze miejsce, za te kpinę wobec ludzi.

Wasza nonszalancja rzuca się cieniem na rządzących tym krajem, a nawet na cała Polskę potem ludzie psioczą, przez takich jak wy, dranie!!

Powyżej zostaliście wymienieni, tak że weźcie się za robotę, skończone dranie!

Ping-pongiści jedni!

Myślę, że odpowiednie władze się za was wezmą.
Chyba ze tacy sami. A od ponad dwudziestu lat widać, ze niestety chyba tak.
Kiedyś zapłacicie nam za to!

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.10.2017; 10:11

I dlatego tak te sądy działają, zawalone błahymi na początek sprawami, a z czasem , przez lenistwo i tumiwisizm urzędników - urastają one do wielkich i kończąc w sadach, koń by się uśmiał, baran zapłakał, bo mądrzejszy jest od nich.
Polacy...
He he he...
Niektórzy jeszcze w polskich mundurach...heh!
Tu się już nie ma co śmiać, patrioto!

ĆWIERĆ WIEKU !!! To trwa...

Nie, Niemiec tego nam nie zrobi, to wy musicie, nikt za was tego nie zrobi, dranie!




ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.10.2017; 10:17

Wczoraj akurat na Polsacie którymś był reportaż o śmiertelnym - przypadkowym niby postrzeleniu człowieka w lesie, bo go zabójca, oczywiście - LEGALNIE UZBROJONY, myśliwy oczywiście, wziął przed sądem za dzika...

Muszę uważać.

Dziki wprawdzie jestem, lecz wygląd mam jeszcze człowieka, uprzedzam.

Dożywocie wam grozi.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.10.2017; 11:19

/No i dalej są te niebezpieczne kałuże pod Kobiórem gm. Pszczyna, przed tyskimi Promnicami, na drodze "Wodociągowej": /trasie rowerowej/ w lesie, niedaleko leśniczówki i wójta Kobióra, po co czekają urzędnicy, aż w nich jakie dziecko utonie lub niesprawny?/

Tiaaaa, za to do kościółka, to wszyscy dziś /niedziela/ pomaszerowali..


Gdy się Polak z Polakiem /?/ nie dogada...

Nie chcą, dranie, ludziom ulżyć,
lecz do kościółka, to lecą ładnie,
z tym nieczystym sumienem,
jak tylko niedziela rzygadnie...

He he he... co zzza hipokryzja!
Katolicka, chrześcijańska?...
Skądże, jedynie tych drani!!
To ta ich obłuda wielkopańska!!

Mają nasze bolączki za nic,
przez ćwierć wieku prawie!!
A oni sobie... do kościółka spokojnie,
choć dzieci utonąć mogą w ich stawie!

Czekają, jeden na drugiego,
bo się nic złego jeszcze nie stało,
no przecież..., Zdziwionko wielkie...
I pomstowań też jeszcze za mało...

Musi pierwej ktoś tam utonąć,
wody z tej wielkiej kałuży się napić,
a potem rzygac na kilometr,
a tak bez tego, to wielki tylko pic...

"Fakt, ton wcale nas tu nie obraża,
prawdę i tylko prawdę tu mata
niczym w sądzie się o nas wyraża
o naszym tumiwisiźmie przez lata..."


"Udręką jest ona dla gawiedzi,
ale co tam: udajemy, ze tego nie widzimy,
stołek miękki, forsa ładna leci,
a poza tym doopę autem wozimy."

"A nie jakieś wycieczki rowerem przez las,
jeszcze tym komuszym wodociągiem!!
Kto to widział, teraz ma toto się za noc!
przestańcie już skamleć cięgiem..."

"A to naprawcie nam to,
a to znów, że zdewastowany drogi początek,
Nie, no, trza by ten IPN na nich wysłać,
niech zrobią z tymi komuchami porządek!"

"My to se wolimy w ping ponga pograć,
raz w tę, raz w drugą piłeczkę odbijamy sobie,
krótko mówiąc - to nie ja, to on, albo oni, i na odwrót."..
W końcu - założy im ktoś kajdanki na ręce obie...?


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.10.2017; 11:43

Nie widza problemu, bo ksiądz rozgrzeszenia im da i po s[prawie, można iść na piwo.

A Wysoki Sąd jak by postąpił?
Otóż to zależy od sędziego/sędziny.

Od polityka, jak widzimy to przez te dziesiątki lat - już nie, to się skończyło, na nasze życzenie: nie ma już, że się poskarżyłeś KOMU TRZEBA i - jeden telefon nieraz wystarczył, aby było zrobione.

Młodzi - tak było, jak bum bum.

Dziś - że tak nie jest - wielu w to graj.

NIE WYPUSZCZAJ DZIECKA SAMEGO PRZED SIEBIE NA ROWERKU!

Choćby nie wiem jak wam się śpieszyło!

Przed burza, w czasie ulewy.

Tym bardziej, że nawet schronu tam nie ma żadnego na taka okoliczność.

Ot, taka Polska kobiórska.
Aby dziś, aby do wypłaty.
I do następnych wyborów.

Wysoki Sądzie.

Nic nie będzie lepiej, jak ta nonszalancja nadal bezie tolerowana.
Żadne reformy nie pomogą, chyba że te kobiece...

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.10.2017; 11:54

/Nie rzygadnie a przypadnie tam w pierwszej zwrotce miało być; już się nawet komp, na rzyganie zbiera od tego tematu!/

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 22.10.2017; 12:29

/...I nie noc, a nic (ma za nic)... - tam przy końcówce/
znerwowałem siem...


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 24.10.2017; 12:21


Paplanka zamiast śniadanka

Sądy weszły tu na ludzi,
zamiast wyjść na ludzi.
satyryczna, wiecie, taka mowa,
jak to u satyryka często bywa.
Nic lepiej nie obrazuje sprawy,
jak przerysowanie czyjejś wady.
Niech się zatem nikt nie obraża,
ton nikogo nie uraża,
jedynie ukazuje niedoskonałości,
co przyczyną są wszelkiej złości,
w narodzie budzą one niepokój,
rząd chce zaprowadzić spokój,

Rozumiesz już Jasiu i Agatko,
z czego tyle wrzawy w naszym kraju,
po prostu opozycja ma to za baju baju...
Że rząd niby bajki opowiada, o bicz się prosi,
stąd na niego za granicę aż donosi;
ach, nieładnie tak obcym kapować na rodaki,
gdyby o co insze szło, jakieś wolnościowe braki,
obywatelskie np, że ograniczone za bardzo,
np. aborcji kalek lub w ogóle całkowity zakaz jej,
/acz już kobiety wolne zawczasu wołają: O jej!/

Lecz tu idzie o naprawę państwa,
zepsute ono moralnie, etycznie i są draństwa,
cierpią na tym prości ludzie,
opozycja pragnie utrzymywać ludzi w tej ułudzie,
a niech rozprawy trwają nawet całe lata,
/jako te wielkie kałuże
na Wodociągu w Kobiórze/
i nie ma co tu na sądy szukać bata,
oszczędzać wam raczej na adwokata,
co i tak niewiele zdziała, gdy zabrana chata,
wyprowadzony w pole, okradziony obywatel
nie znalazł oparcia w tym ich "państwie prawa",
nie pomogła nawet ławników ława,
ni żadna sądowa rozprawa.

Choć gołym okiem widział uczciwy gość,
że działa się w kraju wielka niesprawiedliwość,
udowodniła to potem sejmowa Komisja ,
taka, wiecie Młodzi, rządowa jakby misja,
co miała wziąć w obronę skrzywdzonych obywateli,
których państwo potraktowało, niczym meneli!
I ot, tak sobie - wyrzuciło po prostu na bruk!
Dopiero jak powstał z tego wielki szum i huk,
PiSk na cały kraj się zrobił -
nowy /pisowski/ rząd te stare zgniłe układy dobił.

Lecz to jeszcze nie wszystko złe, co uszło,
wszędzie ukrywa się podobne zło;
nadal wyziera /z nas.../ ta hydra pełna pychy,
moralna zgnilizna, co karmi gówniane muchy.
zajmujące tu i ówdzie stanowiska i urzędy,
takie wiecie, ukryte pospolite mendy,
co miast przejąć się naszą dolą -
rżnąć ważniaków i wykształciuchów wolą!
Mamy potem taki stan rzeczy,
a nikt temu nie zaprzeczy -
i nie bójmy się, zawołajmy to pełnym chórem:
JAK TA DROGA WODOCIĄGOWA POD KOBIÓREM!!
I nie tylko tam, w tym miejscu, urzędasie łajdaku!
wiele jest zniszczeń na całym szlaku!!

A wójtów i sołtysów, to nie wzrusza,
nawet u ludzi jakaś tępa cisza,
marazm dosięgnął ich /podobny urzędnikom on/,
Nawet nie poprą tego, co tu od lat opisuje ton?
Oni też przeciwko sobie są?... Baranki takie,
czy już raczej dorosłe one... już jakie...?
A, bo to ślązaki przecie są /som/, to pewne,
taki, wiecie ludek, co na Niemca czeka znów zapewne...
I wiecznie liczy na niego, że mu to porobi,
jak kiedyś, za Wilusia; nawet chodnik drogi nie zdobi,
a nie ma ich i niebezpiecznie tam srodze
dlatego lud ofiarą pada gęsto,

Ot, taka śląska wieś, a nie miasto
tacy sami urzędnicy w tych urzędach
jak te kaczki i kury na grzędach:
kwaczą między sobą i gdaczą,
lecz za oknem niczego złego nie zobaczą...
A weźcie wy się wreszcie do roboty,!
Bo już więcej narzekać nie mam ochoty
na wasz tumiwisizm, oglądać te wasze zniszczenia!
I jak obojętnie się temu, mamlasy, przyglądacie,
wydaje się, że nawet pojęcia o tym nie macie!

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 24.10.2017; 12:59

A, to było z cyklu: " Ślaskie gospodarowanie."

I wy chcecie do autonomii...?!

Pod auto prędzej, a nie auto-nomii.



Chociażby z braku chodników przy śląskich drogach.

Mamlasy.


Drogi jednej, i to technologicznej!!, po przodkach swych niedalekich, bo wam socjalizmem śmierdzą, ideolo chorowite tak samo jak tamto.../przyganiał kocioł garnkowi/, a co jest szlakiem rowerowym także /międzypowiatowym! Z Katowic, Chorzowa itd. tu kolarzy spotkać można/ - naprawić nie umiecie, na jednej choćby dziurze na całej szerokości drogi, co CZYNI JĄ NAM NIEPRZEJEZDNĄ OD TYCH DWUDZIESTU PIĘCIU LAT!!! Od ĆWIERĆWIECZA! - nie wstyd wam? Ależ skąd, gdyby było - nie byłoby tematu.
Klika czy nieróbstwo, tumiwisizm, brak patriotyzmu, nienawiść do Polski? Do Polaków?

To choc obecnie tymi gośćmi z Ukrainy się zawstydźcie, bo oni też tamtędy by chcieli NORMALNIE, a nie objazdami czy jakimis bocznymi ścieżynkami kozeniastymi i z rowkami przejechać a się nie zabić!!

No i co Wysoki Sąd ma z takimi mamlasami śląskimi zrobić?

A daje im szanse przez dwadzieścia kilka lat, a oni i tak z tej szansy nie korzystają, dranie!!! Naszym kosztem to się dzieje: dzieci, starszych niesprawnyy itd.!!

Wszyscy stamtąd - do dowołania!! Za zaniechanie!! I narażanie nas na wiadome zagrożenia.


/Hihi hihihi... ton... a kliki...kliki...kliki.?...
Pardon - kliknij se, ale w mózg! Dyć to je nasz ślunsk, a niy Niemcy. A jo je stond, kaj moja mam som i tata i reszta tych mamlasów..../
A w ogóle - kup se balon!




Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769