Forum

Temat: Co chce świętowac "Solidarność"? Wydlużenie nam wieku emeryta

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.08.2017; 19:05

... Czy "Solidarność" chce świętować, prócz wydłużenia Polakom wieku emerytalnego, który za PRL był niższy, dla kobiet aż o siedem lat?
Czy może wielomilionowe, przez dziesiątki lat przewrotu ustrojowego, dokonanego przez Nią - bezrobocie? I licznych na tym tle, idących w tysiące rokrocznie, samobójstw na tle egzystencjalnym, załamania nerwowego i beznadziei?




ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.08.2017; 19:07


A może, świętować chce - liczną, idącą także ale już w miliony, jak w XIX wieku - emigracje zarobkową Polaków, za chlebem, za mieszkaniem i pracą?




ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.08.2017; 19:08


Lub - sukcesywne czyszczenie naszych tysięcy śmietników, przez bezrobotnych fachowców?...



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.08.2017; 19:10


Albo... - sprowadzenie na nas, na Polskę, niebywałego zagrożenia wojną,i to atomową, przez rządzące ekipy prawicowych i liberalnych, chrześcijańskich, zaznaczmy to, albowiem to aż dziwne, żeby tak z pokoju pokpiwać sobie i nie chcieć ze wszystkimi sąsiadami zadzierać, którzy nam niczego, każdy z osobna, złego nie uczynili, prócz naszych wymysłów i histerii, fobii, ogólnie - rozpalonej wyobraźni naszych podpoli-tyków - acz napisane jest: "Błogosławieni pokój czyniący"...

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.08.2017; 19:11

Żeby aż do tego... obce wojska tu sprowadzać, niczym jaki książę Mazowiecki w XIII wieku - w tym samym celu Krzyżaków do Polski sprowadzający i co potem z tego, z tej "obrony" dla Polski wynikło"?...

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.08.2017; 19:12

Czy... dalej - wyprzedaż, w niemałym stopniu, naszego rodzimego majątku narodowego, że obecnie, dopiero za rządów PiS - wreszcie...
- po ponad ćwierć wieku istniejącej transformacji ustrojowej od obalenia przez "Solidarność"/dotowaną na ten cel przez Zachód, pamiętajmy.../ - PRL-u - skupować musimy, po nowemu - - repolonizować - za grube miliony, a nawet miliardy, po napasieniu się nim obcego kapitału - zamiast naszego?...

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.08.2017; 19:13


Owszem, demokracja niby jest, bowiem inaczej nie mógł bym tu tego napisać, tak jak zawsze w Tychach, gdzie takich się "demosratycznie" banuje, a i dzisiaj brak tam, na "naszymmiescie.pl" - wyjścia na forum..., ale czy to wszystko jest warte tych ofiar? Czy zgodziłoby się na taką udawaną "wolność"?

Czy...nie, na razie dość.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.08.2017; 19:15

Słowem, czy to będzie piękne święto, jubileusz, czy smutnawy raczej i przygnębiający, zawstydzający Ją?
Nieważne zresztą co z tym jubileuszem zrobią i jak wypadnie - ważne jest pytanie:

JAKIE POWINNO BYĆ, tak naprawdę, TO ŚWIĘTO?

Tylko tak szczerze, i obiektywnie.

Pod np. takim kątem:

- co by powiedziały na to te wszystko ofiary, złożone na ołtarzu walki o wolność, lecz jaką wolność, od czego?

Od pracy, spokojnego, pewności jutra, życia?
Zgody narodowej? Bez wiszącej nad nami niemal wojny domowej?

/Z cyklu: Za myślenie się nie każe./

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.08.2017; 19:39

Spoko, w zasadzie to chyba wiem co chcą świętować ci wszyscy liderzy Solidarności, oraz Jej się chcący przypodobać klakierzy...jej, owszem - niegdysiejszego sukcesu pokojowego przeprowadzenia nas w nową, kapitalistyczno-liberalną i bezwzględną społecznie i socjalnie rzeczywistość, jak się dziś to okazuje - wcale nie taką wesołą, dla mas, mianowicie to, że że przez te ćwierć wieku tego wszystkiego co powyżej o nim napisano - oni sobie, ta Solidarność - solidarnie - cicho, jak ta mysz pod kościelną miotłą - na pupach siupali, niczego nie dopilnowując, a jedynie pobierając za to chowanie głowy w piasek niemałe apanaże.

Tak, tego to im naprawdę możemy dziś, z panem Lechem Wałęsą, oraz tymi dalszymi Jej szefami, różnymi Śniadkami i Dudami na czele - pogratulować, albowiem im się wydawało, ze jak naplują coś na "komuchów", obrzucą błotem PRL, to to wystarczy za wszystko, no i... nie pomylili się, albowiem wszyscy dzisiejsi nie tylko politycy zresztą - mają tego samego bzika, a to wystarczy za wszystko, czyli za te wszystkie afery w tym czasie, sabotaż niemalże.

Niestety, ja się do tych smutnych gratulacji i tak nie przyłączę, dla mnie o wiele ważniejsze jest, że obecnie z tego posolidarnościowego, nomen omen, bagna - odważyła się wreszcie wyciągnąć Polskę partia PiS, choć nie jest ona w wiele z tego uwikłana, jako spadkobierczyni prawicowych partii dotychczas Polską rządzących...
Jest zatem nadzieja, bo coś robią, a nie jak ta Solidarność, co spoczęła sobie na laurach i niczego nie dopilnowała, GDY SAMI SWOI RZĄDZĄ.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.08.2017; 19:44

Powtórzmy:
Niestety, ja się do tych smutnych gratulacji i tak nie przyłączam, dla mnie o wiele ważniejsze jest, iż obecnie z tego posolidarnościowego, nomen omen, bagna - odważyła się wreszcie wyciągnąć Polskę partia PiS, choć i ona uwikłana jest w wiele z tego co powyżej wypunktowano, jako ideowa i polityczna spadkobierczyni prawicowych partii dotychczas naszym krajem rządzących...

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.08.2017; 19:50

Oczywiście, kieruję powyższe uwagi i przemyślenia starszego oborowego ton'a, prosto z obory - wprost do Bazy/Bozi/ Pola Morfogenetycznego kraju, aby je przemieliła i wyszło z tego samo dobro dla Polski, gdyż nic tak nie wyzwala ze zła, jak sama Prawda obiektywna,objawiona przez samego tona Weredyka.

Niechaj Prawda nas wyzwoli od niepomyślności wszelakiej, amen.




ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.08.2017; 19:56

Przypominam, to było z cyrku... pardon, z cyklu:

myślenia się nie każe, a za myślenie się nie karze...


/moje.../



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.08.2017; 20:54

Tylko mi znowu nie gadaj, że to milczenie Solidarności i chowanie głowy w piasek przed tym, czy to wydłużeniem wieku emerytalnego, czy innymi katastrofami społecznymi, to skutek tego, iż nikt im już, jak kiedyś, za te bunty przeciwko władzy nie płacił, bo to, jak mi to podpowiada mój oborowy osioł, a cholernik ma ten swój zwierzęcy instynkt, oj ma - mogłoby być czyste bluźnierstwo!!
Przeciwko obecnej świętości!! Nawet, jeśli ma grzechy na tam jakieś na sumieniu.

...Ci powiedzą, że to tylko lewactwo wymyśla takie herezyje, w ich głowach mogło się coś takiego wylęgnąć.

Tu z kolei mój osioł temu zaprzecza.

Niczego nie dopilnowali, za darmo, to nawet ta..., no, nie daje.




ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.08.2017; 21:06

Nie, no... ja tak tylko żartowałem z tym niegratulowaniem...

Tak naprawdę, to gratuluje Solidarności - taaak długiego, niczym niezmąconego snu!

Same suskie..., e, co jo godom, co jo godom... same susły!

Jak to dobrze, że w tym czasie wybory się odbyły i trzeba było czymś wyborców do wygranej zachęcić. Udało się!

I nam wszystkim, przy okazji.

Ććśśśśś... Bo się jeszcze zbudzi i odebrać nam każe, co PiS nam dał, w darze za wygraną;
rozespany tak ma.





ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 21.08.2017; 21:12

Tak, że coś w tym musi być, trafnego, że się te lewaki..., nie - lewusy..., no niech będzie - z KOD-u i Obywatele jakoś tak... głównymi bochatyrami /nie poprawiać/ tegoż smutnego jubileuszu ogłaszają; w sam raz to do nich pasuje, jak ulał;

jaki marny jubileusz, tacy uczestnicy.
Kciuki w dół.




yellow

Psary

Postów: 157

Data: 27.09.2017; 17:16

farmazony

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769