Forum

Temat: Prędkość znów zabija

tango

pszczyna

Postów: 2138

Data: 15.05.2017; 12:11

....a nie mówiłem? :) Pamiętacie prowadzone tu dyskusje czy fotoradary mają wpływ na bezpieczeństwo, czy nie? Jako jedyny chyba uważałem ,że fotoradary to skuteczne narzędzie do poprawy bezpieczeństwa na drogach.W 2016r. na polskich drogach zginęło ponad 3000 osób. o 80 więcej niż rok wcześniej, wynika z danych rządowych. Twórcy analizy jako przyczyny na pierwszym miejscu wskazują likwidacje sporej ilości fotoradarów.Te które pozostały też nie spełniają swojej roli skoro są z daleka oznakowane.Dlaczego uważamy ,że jesteśmy mądrzejsi od Niemców, Austriaków, Chorwatów itd...? Tam fotoradary są dla kierowców zaskoczeniem i zmuszają do stałej kontroli prędkości.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpospolita-predkosc-w-polsce-zabija/99nx4m5

not

Tylko PO! buahahahaha

Postów: 2150

Data: 15.05.2017; 17:19

Lesiu tyś tu przede wszystkim bronił pochowanych z radarem za krzakami strażników miejskich Szacuna, których priorytetem nie było dbanie o bezpieczeństwo a wystawianie rekordowej ilości mandatów. I którzy urządzali sobie wręcz łowy, w miejscach wcale nie niebezpiecznych tylko takich które przynosiły największą ilość zdjęć. Przypomnij no nam z jaką to gdańską firmą Szacun był powiązany? Przypomnę ci również że te wasze kretyńskie pomysły strasznie się odbiły na panu burmistrzu. Co ci się teraz nagle znowu przypomniało o tych radarach? Czyżby PIK chciał rozszerzyć działalność :) czy może brakuje kasiorki na kolejny etacik urzędasa do spraw zbędnych, który sobie nie radził z wolnorynkową rzeczywistością? Jeśli Lesiu chcesz wysadzić obecnego burmistrza (który notabene jest bardzo dobrym burmistrzem) z siodła to dalej mu podsuwaj takie pomysły.

leo68

Pszczyna

Postów: 7557

Data: 15.05.2017; 18:52

Radar który jest wcześniej oznaczany nie ma na zadanie karaniu kierowców tylko aby zwolnili. Dla mnie bardziej denerwujące są ciągłe ograniczenia. Droga poza terenem prosta jak drut a tu ograniczenie do 70 km. Potem się dziwią że korki i wypadki.Fakt faktem że za drogach znajdą się idioci którzy jeżdżą na złamanie karku,ale to jest wszędzie nie tylko w Polsce.

not

Tylko PO! buahahahaha

Postów: 2150

Data: 15.05.2017; 22:29

I tak powinno być, oznakowane fotoradary w najniebezpieczniejszych miejscach oraz oznakowane radiowozy z rejestratorami na najniebezpieczniejszych trasach i nie ma zlituj przy zatrzymaniu, a nie chowanie się po krzakach czy maskowanie radaru w kuble na śmieci na pustej drodze wśród pól gdzie ktoś postawił ograniczenie 40. To co chłopaki Szacuna odwaliły w Łące było już czystym skurwysyństwem które się skończyło masowym anulowaniem mandatów i gęstym tłumaczeniem się pana burmistrza.

gumis63

Wisła Mała

Postów: 1071

Data: 15.05.2017; 22:45

No i Szacun w dowód uznania za zasługi dostał aż 177 głosów w wyborach. Pamiętamy!!!

tango

pszczyna

Postów: 2138

Data: 17.05.2017; 10:55

Nociu.Przeczytałeś artykuł do którego link zamieściłem? Byłem wtedy i jestem dziś za fotoradarami.Kilka lat temu Ty i wielu innych twierdziło ,że nieoznakowane fotoradary nie mają wpływu na ilość i skutki wypadków.Raport, który przedstawiam pokazuje , że nie Ty, a ja miałem racje.Inna sprawą jest działalność na naszym terenie gdańskiej firmy.Na szczęście to już tylko smutne wspomnienie.

not

Tylko PO! buahahahaha

Postów: 2150

Data: 17.05.2017; 16:40

Lesiu przez ponad 50 lat nic mądrego nie wymyśliłeś i już nie wymyślisz więc daj sobie spokój z tym chowaniem fotoradarów po krzakach. "Ty i wielu innych twierdziło ,że nieoznakowane fotoradary nie mają wpływu na ilość i skutki wypadków." A pokaż mi gdzie ja coś takiego twierdziłem? Ja twierdziłem że nieoznakowane fotoradary w kuriozalnych miejscach są stawiane tylko i wyłącznie po to żeby nabijać kasę a nie dla bezpieczeństwa. Wykłócałem się tutaj z Leo68 że ta jego partia boroków stawia je tylko po to żeby łupić kasę. Nawet Rostwoski zacierał łapska i głaskał się po pejsach licząc ile milionów wpadnie do budżetu na ośmiorniczki. Potem Szacun zaczął chować radary po samochodach w miejscach zaparkowanych z dupy i nagle się Peło w postaci Kolona obudziło że to jest grabież (mimo że w skali krajowej robili to samo) i komitety obrony kierowców zaczęli zawiązywać :) oczywiście nie chodziło o dobro kierowców tylko o to żeby dokopać panu Skrobolowi przed wyborami. Tak więc Lesiu jeszcze raz bo nie rozumiesz fotoradary tam gdzie jest niebezpiecznie tak, ale nie dla fotoradarów przeznaczonych tylko i wyłącznie do trzepania kasiory i zmuszania ludzi do jazdy 40 w szczerym polu. Straszne masz skłonności do wymachiwania białą pałką i lizakiem (ale poniekąd rozumiem ich genezę) A tu masz na pocieszenie http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-policja-kupuje-nowe-nieoznakowane-radiowozy,nId,2394239

leo68

Pszczyna

Postów: 7557

Data: 20.05.2017; 16:47

Kilka dni temu mówiono w Radiu Bielsko o wzroście ofiar na naszych drogach. Jako główną przyczynę podano likwidację fotoradarów. I to nie jest jakieś widzi mi się forumowiczów tylko suche fakty. A co ma do tego Skrobol i ta ofensywa obrończa przez not-a jest dziwna i w ogóle nie na temat.

tango

pszczyna

Postów: 2138

Data: 20.05.2017; 19:27

Widzę,że na tym poziomie dyskusja z notem jest bez sensu. Nie broniłem koncepcji "łupania kasy" z pomocą fotoradarów, tylko sama ich obecność na drogach. Jeśli ktoś tego nie pamięta niech sięgnie do histori forum.

Fotoradar w strazy miejskiej ? 71 romanow
14.03.2010

not

Tylko PO! buahahahaha

Postów: 2150

Data: 20.05.2017; 20:22

tango ile osób zginęło w tych miejscach w których pogoniono Szacuna z radarem?

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769