Forum

Temat: Pszczyna walczy ze smogiem!!

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 12.03.2017; 11:36

Włodarze pszczyńscy /Burmistrz Dariusz Skrobol i Spółka.../ zaproponowała ubranie z funduszu obywatelskiego milion zł na walkę ze smogiem.../Ludziom się to nie podoba, jak wszystko, co obiektywnie dobre, norma... Ja am wolałem tak to ująć na Pless.pl:


Dobry pomysł;
Rok do roku
milion do miliona
i smog gdzieś prysł,
ta smogczyna jest zgubiona!
A to go gazem,
a to siecią c.o. -
innym razem -
i oddychać pełną piersią
ludzie we Pszczynie
już chcą!!
z funduszu nieco ubiorą,
"obywatelskiego", wszak
obywatelska to sprawa,
mamy kołnierzyki już dopiorą,
a i w parku czysta ława...



BRAWO!!!

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 14.03.2017; 14:55

Ale NIE! Pszczynianie gremialnie oburzają się na te propozycję burmistrza, aby wyasygnować milion zł z funduszu obywatelskiego na ten zbożny cel, boć to przecież obywatele trują i im ta odtrutka służyć będzie!
I tworzą, wymyślają, odkrywają Amerykę na nowo, gdy wszystko jest już dawno jasne, a nawet tu opisane i na filmikach również przedstawione co i jak się przed smogiem bronic - bez specjalnych rujnujących budżety rodzinne nakładów, jak np. ta tania...itd., bo wszystko już tu było!
A więc tak im tam dosoliłem tym wiecznie kłócącym się o to jak to powinno wyglądać, gdy z kominów ich dalej carne i smrodlawe wylatuje, i to niekoniecznie tylko przez te smieci, lecz i sam węgiel, który wcale nie lepiej "pachnie"...

Czytajcie uważnie; ten milion ubrany z budżetu obywatelskiego to jest DOFINANSOWANIE do ogólnego programu walki z niska emisją, a w tym wypadku do termoizolacji /termomodernizacji/ budynków, oraz wymiany drzwi i okien, bowiem...itd.
Ja się boje, że przez was nadal truć się będę nasyłanym mi waszym smogiem jak tak będziecie wszystko negować.
Cirka slusznie zauważyła, iż to zaledwie drobny odsetek budżetu miasta, a więc należy się spodziewać poza tym milionem także nakładów z tego źródła, prócz tego mają wystąpić mają o dalsze dofinansowania ze źródeł zewnętrznych, o ile wykażą się solidnym własnym nakładem. Wszystko to powyżej jest napisane - kciukowce dołowce!!!
Marsz mi się zabrać za ten smog i wesprzeć w tym działania włodarzy, a nie marudzić tylko wiecznie! Bo tysiące przez was umierają!!! Obywatele trują, to i obywatele MUSZĄ cos dać z siebie na odtrutkę, nie tak?
Same fizolofy, jak ten tam, no, sami wiecie...
Drogich filtrów im się zachciewa, jak są o wiele tańsze rozwiązania - tu nawet na tym portalu przedstawione.
Poza tym nie zapominajcie o ustawowym obowiązku systemowego rozwiązywania tego smogowego problemu, a wiec o sieciach gazowych i c.o.
A z reklamacjami za drogi gaz, to do ministra spraw zagranicznych się zwrócić, o to do kilku wstecz!! A nie do burmistrza, to chyba jasne.
/Od razu mówię: nie znam faceta, ale za to jego i wasz ten smog jak najbardziej./
PS:
A teraz ciężkie kciuki w dół, ku ziemi, w której nas tysiącami za wasz smog grzebią.
Odszkodowania mi będziecie płacić, jak nic. I nie tylko mnie, co zdaje się tylko Pan burmistrz wie, a Wy jeszcze nie, jak zwykle.
"Bo lawki pod blokiym przez to niy bydzie...Ani kosza na śmieci..., jak budzet Obywatelski okroją..."
He he he... Co zzza... Niech mi tylko aby jedna krowa z tego smogu zdechnie, no,zajac - pogadi !!!






ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 16.03.2017; 10:03

Chcą dofinansowywać nie tylko wymianę kotłów, lecz i ocieplenia budynków, a nawet drzwi i okien!! Bogaci są.
Tak się do tej informacji na pierwszej stronie Pless.pl ustosunkowałem, ponieważ w jakimś stopniu pójdzie to i z moich podatków i pieniędzy:

Ja to jednak jestem człek głupi i laktacja to może znowu potwierdzić! /No i ci, co czekają na darmowe ocieplenie swojej chaty./
Bowiem ja mogę jeszcze zrozumieć, acz też od biedy, bowiem nikt mi jakoś nie chciał dofinansować do nowego autka, choć też ekologicznego, tylko nie podbił mi przeglądu technicznego i tyle /tak przykladowo/
- a więc mogę zrozumieć to dofinansowywanie z publicznych pieniędzy, czyli naszych - wymianę kotłów na sprawniejsze, powiedzmy klasy V, aczkolwiek, jak stad również to wiemy - są i inne o wiele tańsze na naszym rynku! urządzenia, ale niech tam - ma miasto dużo kasy i chce jeszcze więcej a inni chętnie roz-dają, to pal licho, byle sprawniej.
Za Chiny Ludowe nie mogę jednak zrozumieć z jakiej to racji dopłaca się, ba - funduje ludziom darmowe niemal ocipienia, pardon - ocieplenia ich budynków, a nawet wymianę drzwi i okien?
Moim zdanie jest tu w tym coś nie halo.
Ocieplenia elewacji oraz to drugie, to już chyba zbyt daleko posunięte kolejne 500plus minus.
Smog likwidują głównie sprawniejsze urządzenia spalania węgla, a nie elewacje, choćby nie wiem ile w nieocieplonym budynku go się spaliło, czy nie tak? A dla górników im więcej tym lepiej.
Gdybym był szefem NIKu - zakwestionowałbym tak szeroki zakres dofinansowania do likwidacji smogu.
Na szczęście - nie jestem.

/Z cyklu: Wszystkie kciuki w dół!/






ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 16.03.2017; 10:15

O ile to więcej, bez tego wywalania naszych publicznych pieniędzy na niewiele przeciw smogowi dające ocieplenia budynków itd. - można by wymienić kotłów lub - pociągnąć sieci c.o. lub gazowe, /w tym także kotły gazowe?/

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 16.03.2017; 14:30

Tak, że Pszczyna bardziej chyba walczy z przeziębieniem, niż ze smogiem. :)


Jooo

W końcu sie zarejestrowoł

Postów: 11

Data: 17.03.2017; 05:40

Znów sam do siebie piszesz?
Twoich postów nikt nie chce czytać bo nic nie wnoszą.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 17.03.2017; 07:35

W Goczałkowicach zbierają podpisy chętnych do zamontowania sobie na kominie elektro filtra. Trzeba go będzie go co jakiś czas czyścić /gdzie?, na kominie?/, opróżniać pojemnik, a skuteczność jego waha się ponoć od 50 do 80-90% wychwytywania trujących spalin/substancji / w tym PM-ów zapewne/.

Czyli goczałkowiczanie już coś robią, aby smog zminimalizować, brawo!
Jednakże, zawsze jakiś głupi się znajdzie, taki jak ja np., co zwróci uwagę na coś, co im humor popsuje.
No, ale powiadają, że czego mądry nie wymyśli na to głupi wpadnie.

Tak zatem napisałem na str. głównej pod tą informacją Pless.pl:

No, brawo - JUŻ COŚ DZIAŁAJĄ i to OSTRO!
Ale mimo to zapytam się jeszcze jak głupi:

- A powiedźcie mi po co mi ten cały filter, jak jest:
czy to wkładka do byle kotła za 300 zł czy kocioł /kotły/ co to one same już dopalają te wszystkie trujące, szkodliwe spaliny /Bez filtra na kominie./? Też w 80 - 90%...

Przecież pokazywali nami tu na filmiku miernik spalin, jakie wychodziły z kotła i były to bardzo dobre, ekologiczne wyniki spalania /robione to było w obecności ekspertów, wypowiadających się pozytywnie na temat skuteczności spalania./
Kocioł spalał /dopalał/ spaliny/dym tak skutecznie, że co nam jeszcze trzeba?
Aby działał jak dezodorant?
Zobaczcie sobie jeszcze raz ten filmik z ...Polskiej firmy.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 17.03.2017; 07:45

Tym bardziej, że kotły i tak nie mogą być starsze niż 10 lat, a wiec będą musiały być wymieniane.
Nie lepiej to od razu taki kocioł sobie fundnąć co mi wszystko spali?
/Albo tę wkładkę tylko zamontować, co daje te same wyniki, jakoby, ewentualnie/.
Ja, to bym zadzwonił sobie do producenta i spytał czy mają na to atest,certyfikat z takimi wynikami i jak mają, to niech montują.
Dobrze, że mam gaz, źle, że polityka zagraniczna Polski jest tak głupia i chora, że reszta jest zmuszona się zastanawiać czym ogrzewać, co za głupie pole.




ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 17.03.2017; 07:57

A wszystko to jest opisane w wątku obok: "Eksterminacja narodu przez smog...", w końcowych postach, co, gdzie i telefony nawet, jak nie tutejsze reklamy podobnych kotłów.

/PS: Nie, nikogo nie zmuszam do czytania moich genialnych komentarzy, bo i tak lokują się one w owej Bazie Morfogenetycznej, do której sięgają nieświadomie właściwi decydenci i zwykli ludzie, bądź też stamtąd ta wiedza do nich spływa. Piękna zabawa i jakże pożyteczna! Nic się nie marnuje. Prócz głupiego dogadywania, na całe szczęście./

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 17.03.2017; 08:09

I jak są takie filtry, to po co ten wymóg wymiany starych, ponad 10-letnich kotłów na nowe?
Tak samo ten zakaz palenia miałem czy mułem?


Filtr nam wszystko wychwyci, co nie?

Albo nie...?

Albo jedno albo drugie.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 17.03.2017; 08:17

Albo, te kotły, weźmy, klasy V....
Jak są takie skuteczne w dopalaniu szkodliwych substancji, to co nam jeszcze trzeba?
Czy, jak są filtry, uzupełniające mało sprawne pod względem eko spalania kotły, no to po co te zakazy?

Także: rozbudowywać sieci c.co. lub przechodzić na ogrzewanie gazowe.

Takie sobie dywagacje na wiosenne wakacje.

Oczywiście - wszystko kieruję do Bazy Morfogenetycznej, bo tego i tak nikt nie czyta, to może się przyśni?



ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 17.03.2017; 08:19

/A ten Jooo vel Gocha, to już całkiem pewnie zgłupieje, jak na to wejrzy, he he he. I o to chodzi, żeby całkiem/




Jooo

W końcu sie zarejestrowoł

Postów: 11

Data: 18.03.2017; 12:57

Mylisz się.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.03.2017; 17:31

Próżne twoje zmartwienie; nie jestem saperem.

romanow

okolice

Postów: 76

Data: 18.04.2017; 15:23

Czy ktoś może wie ,bo ja nie moge nigdzie wyczytać,czy ustawa antysmogowa zabrania palić miałem ? czy można w kotle klasy 5.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 27.04.2017; 11:52

Patrz, Romanow: czekasz tu już prawie miesiąc i nic, nikt Ci nie odpowiada, nawet ja starałem się nie wcinać tu, aby wciąż Twoje Twoje/a prośba była na górze! Ale narzekać na kogo to potrafią.

Grill też Pszczynę i nas smoguje!!

W walce ze smogiem, tą zarazą,
wydają nowe zakazy co chwila,
czekać tylko, aż zakażą
rozpalać mieszkańcom grilla.

No bo grille,
też dymią i trują,
gdy setkami rozpalają je wille,
a jednak masek ludzie nie kupują...

Dym do dymu, smród do smrodu,
nieważne dla jakiego celu,
zawsze dodaje się on do smogu
by ludzi umierało na raka zbyt wielu...

Na to nie ma zgody,
taka jest surowa prawda owa,
by z powodu pieczenia padliny,
umierała czyjaś mama lub teściowa!!

Dlatego zmieńcie, padlinożercy,
że dam wam taką mowę,
dietę na gotowaną, a nie jak ci ludożercy -
iż skracacie każdego, jakby o głowę...

Najesz się tej padliny i smrodu,
a przy tobie inni sąsiedzi,
nieważne, że nie odczuwają głodu,
i ludożerca też w nich nie siedzi !

Tedy ZAKAZUJE SIĘ GRILLOWANIA !...
Kto ten zakaz będzie łamał co chwila -
- nie obejdzie się bez srogiego lania!!
Przyjedzie Straż Pożarna i - zaleje grilla!!



romanow

okolice

Postów: 76

Data: 27.04.2017; 14:34

Tak to jest właśnie na tym forum.Gdybym napisał coś o polityce to było by już ze 100 odpowiedzi.

Investor

Blisko,coraz bliżej!.Saga Śląska.

Postów: 7024

Data: 28.04.2017; 14:24

Wymieniono:floto-koncentraty,muł,w.brunatny,mokre drzewo(20%)nie wymieniony jest miał, więc chyba można!.Z ustawy z dnia 7,04,2017 Katowice

jasmin7

Pszczyna

Postów: 5777

Data: 05.05.2017; 13:08

Dla większości ludzi muł i miał, to jest to samo.

jasmin7

Pszczyna

Postów: 5777

Data: 05.05.2017; 13:08

Dla tzw. laików.

Nowi klubowicze

evus88

Cwiklice
w klubie od: 2024.04.18

evu88

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.18

nill

India
w klubie od: 2024.04.17

Robek

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.16

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21866

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3241

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2424

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769