Forum

Temat: Czy Polacy uczynili swój "Katyń" Polakom ze Śląska?

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 30.01.2017; 13:06

Obecnie rządzący Polską bardzo stawiają na naukę historii, którą ich prawicowi również poprzednicy jakby pokpili, no, można się po poniższym domyślić dlaczego, bo nad pewnymi sprawami lepiej opuścić kurtynę milczenia, którą tylko pamiętliwa i rozdrapująca rany, a nawet blizny historia może chcieć znowu podnieść, a po co na co, jak lepiej zapomnieć dla świętego SPOKOJU, ZGODY i WSPóLNEGO BUDOWANIA, w narodzie, w państwie.
Niestety, obecni nie widzą takiej opcji ograniczania nauki historii, no to niech mają, jako nauczkę, że może jednak by warto...


Albowiem jestem akurat świeżo po lekturze Faktów Mitów /nr4/, a w nim artykułu poświęconego rzekomo lub autentycznie... "polskim obozom koncentracyjnym" dla Ślązaków, w roku 1945 /m.in. w Łambinowicach, Zgodzie/
Zgroza, że Polak takim wykolejeńcem może być wobec drugiego człowieka, a w tym wypadku Polskiego Ślązaka!! Który tylko dla obrony własnego i rodziny życia oraz represjami przed śmiertelnym hitlerowskim wrogiem ją zostawił obok, podpisując volksdojczą proniemiecką listę, za logiczną namową zresztą swojego biskupa Adamczyka, który w ten sposób chciał Ślązaków przed tamtymi niemieckimi wariatami uchronić, bo jak inaczej.
Bo faktycznie dotychczas myślałem, że to tylko Niemiec, a konkretniej niemiecki nazista SS-man takim ludobójcą może być.

Owszem, czytałem już także o polskich obozach hańby dla rosyjskich jeńców wojennych z wojny polsko-rosyjskiej 1920 - 21roku i dalej, gdzie umarły ich z powodu nieludzkich warunków i traktowania dziesiątki tysięcy. lecz podobno Stalin nam o tym nie zapomniał urządzając zbrodnię katyńską.

A teraz się dowiaduję, że Polacy na ogarniętych strachem, a niech będzie że i tchórzostwem Polakach - Ślązakach /nikt nikomu nie każe się od razu rodzić bohaterem/ - wykazali się nie mniejszym okrucieństwem...

Zresztą, co ja tam będę, jak historykiem nie jestem, a nawet /może to z tego hańbiącego nas Polaków powodu?/ historii nie lubię, odsyłam każdego kto również w=rozmiłowany jest historii, jak ci prawicowi, zwłaszcza z PiS-u - do onego artykułu z "FiM", a dowie się wszystkiego, czego nam dla świętej zgody akurat nie trzeba, ale na pewno by utrzeć nosa tym wielkim miłośnikiem historii - ale byle tylko ICH historii.
A najedźcie się jej zatem, żeby nie powiedzieć dosadniej - nażr...cie.
Bo o polskim dla Polaków, tyle że ze Śląska - waszym katyniu na nich pewno uczyć nie będziecie chcieli.
a to świecić oczami wobec nich na pewno.

PS: I nie mylcie, proszę, tych podpadniętych Polaków z ideologią, bo jak ksiądz: czy w sutannie czy bez, albo policjant - w mundurze czy bez, komunista i kapitalista z książką swoją w ręku itd. - zawsze albo jest tym Człowiekiem i obywatelem narodu, albo nim nie jest, a jedynie potworem ludzkim i bestią.





ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 30.01.2017; 13:30

Tam jest wytłumaczone lepiej niż ja to uczyniłem, czy można te zbrodnie na nas Polakach ze Sląska przypisać jedynie faktowi, iż oprawcy nad nami byli komunistami.
Otóż nie, nie dlatego tak się stało, że byli komunistami, a temu, że byli bestiami, gdyż tak jak było wielu komunistów o ludzkim sercu, tak byli też, jak w każdej grupie - i komuniści zbrodniarze, którzy udawali że zbrodni dokonują w czyimś imieniu, gdy tak naprawdę jedynie w swoim, dla swoich niskich i zbrodniczych pobudek.

Lecz najgorsze jest to, iż NIKT dotąd tych Polaków -Ślązaków, co "stchórzyli", bo chcieli zachować swoje i bliskich życie dotychczas nie przeprosił w imieniu narodu polskiego, za te dokonane na nich, tych obozach, zbrodnie.
A przecież historyczna ciągłość Ojczyzny i państwa polskiego jakoby istnieje, tak nas przekonują o tym historycy i ja im wierzę, acz też dziwę się czasem, temu i owemu.

Tak jak im wierzę, że Ślązacy opowiedzieli się za tą Polską, która potem ich tak krwawo potraktowała w onych hańba okrytych obozach śmierci, polskich obozach - w aż trzech Powstaniach Śląskich za Polską właśnie i postawili na swoim.
Ktoś chyba jest tym kontynuatorem naszej POLSKOŚCI?
Polski, mówiąc konkretniej.

Czy nie jest?

A my, Ślązacy, czy jesteśmy też tymi kontynuatorami polskości i Polski?
Co nas tak potraktowała j.w.?

No, ale Rusek musi nas za swój Katyń przeprosić, żądamy tego.
A za ten nasz, polski na Polakach ze Śląska rodem - już nikt nas nie przeprosi?

Sami bohaterowie, czy bochaterowie to?




Yankee

Pszczyna

Postów: 967

Data: 30.01.2017; 21:36

"Górnośląska Tragedia kończy się w 1948 r., kiedy zrealizowano plan wysiedleń oraz zwolniono ostatnich więźniów z obozów będących pod zarządem radzieckim."

Yankee

Pszczyna

Postów: 967

Data: 30.01.2017; 21:37

poczytaj sobie najpierw PRAWDZIWĄ historię.
https://gornyslask.wordpress.com/tragedia-gornoslaska-1945-48/

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 31.01.2017; 07:37

Dziękuję, Yankee, dobry artykuł.

Ale... niewiele wnosi, gdy chodzi o utrwalenie zgody pomiędzy Polakami /Polakami, podkreślam, a wiec i Ślązakami.../.

Owszem, wzbogaca wiedzę, lecz przydatną tylko na okoliczność odparcia cudzej i jednostronnej... indoktrynacji.

I dlatego pozwoliłem sobie zaczerpnąć stamtąd najważniejsze z mojego punktu widzenia na sprawę kilka cennych dla nas wszystkich komentarzy, aby mogły zaowocować pokojem i zgodą na przyszłość, co najlepiej służy naszej Matce Ojczyźnie.

Oto one:

robili gorzej” to jest jakiś arogancki bełkot. Nie zabija się ludzi. Kropka. Nieważne jakie się ma motywy. Po prostu nie wolno tego robić i tyle. I żadne wytłumaczenie nie usprawiedliwia takiego zachowania.

------------------------------------------------------------

"kamrat
18/05/2011 o 12:32

"Witam. /.../ Zamiast spokojnej wymiany argumentów czy zapytań, pojawia się bez uzasadnienia agresja. Drodzy Państwo, każda wypowiedź świadczy o Waszej osobistej kulturze. Możemy się różnić ale szlachetnie i wtedy jest możliwość wzajemnego szacunku i poznania prawdy. Nasza ziemia Śląska i Ślązacy zasługują na szacunek. Natomiast jest faktem, że nie ma idealnych społeczeństw; wszędzie są ludzie uczciwi i nieuczciwi, odkąd świat istnieje dobro walczy ze złem. Wybierajmy dobro bo z nim się lepiej żyje. Pozdrowienia."
======================

"/.../ Nie zabijali z rozkazu legalnej polskiej władzy /polskiej/, a nieusprawiedliwionej samowoli, i nieusprawiedliwionej siły odwetu."

I niejako na podsumowanie tego artykułu i tamtej dyskusji o rewanżyźmie, jako motorze tamtejszych zbrodni popełnionych na Ślązakach - Polakach, mimo wszystko:




"Jessy
31/12/2014 o 11:16

"Lać Was obu /.../ równo po pyskach.
Dyskusja, przegadać jeden drugiego nie potrafi, kłócicie się i obrażacie, a jednak łączy Was coś obu.
Zgadniecie???
Takich jak Wy jest więcej niestety…
Zamiast robić coś dla kraju i rodaków, nie ważne czy Ślązaków, Wielkopolanów czy Górali….coś robić, działać, uczyć się na błędach a nie tylko dziobami kłapać, przepychanki kto ma rację a kto głupi.
Tylko zgoda może coś przynieść dobrego.
Pomyślcie tylko logicznie, w trakcie wojny i po DZIELILI nas - wbrew naszej woli, a teraz dzielicie się sami BARANY. KIEDY BĘDZIE DOBRZE?"

Tak, racja; " - Nie oglądaj się za siebie - żono Lota, bo zginiesz, jak ci, co tak u-czynią" /cytat z Biblii/


ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 31.01.2017; 09:00

No i plami się i zbezczeszcza nie tylko honor własny, ale i orzełek, który nosi się na czapce i mundur żołnierza, a co za tym idzie - całego narodu.
/Orzełek - nieważne z koroną czy bez - zawsze jest to i był symbol naszego państwa./

Od rozliczeń i osądzeń są komisje śledcze i sądy, a nie nasze niskie i krwiożercze zwierzęce instynkty, zaprzeczające naszemu wzniosłemu człowieczeństwu i obywatelstwu.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 31.01.2017; 09:02

Nie nie nie, to nie cytat z Kozłowskiego od Ferdka Kiepskiego, tylko ja sam.

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 08.02.2017; 10:24

O, nawet przed chwilą dane mi było obejrzeć na Planete film na ten temat.
Straszny film o strasznych losach opowiadanych przez osadzonych tam byłych więźniów i więźniarek ze Śląska, zarówno pochodzenia polskiego jako Ślązacy, jak i niemieckiego, nie z własnego wyboru, a losu po prostu, jak każdego z nas.

Co ważne - na tysiące tam osadzonych i zamęczonych przez polskich nadzorców w mundurach z orzełkiem na wojskowej czapce zaledwie kilkudziesięciu udowodniono jakieś tam zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu i zostało za to osadzone no i...

Pozostałe setki a nawet i tysiące być może niepotrzebnie tam cierpiało w imię odwetu i zemsty na zwykłych niewinnych niczemu ludziach.
Nie, to nie ideologia jedynie uczyniła z owych nadzorców bydlaków i bestie w ludzkiej skórze, a nawet w mundurze polskiego żołnierza, nie, to zwykłe zło w nich przejawione tę zbrodnie uczyniło.

Takie zło może być ukryte, uśpione w każdym z nas, a dopiero w określonych warunkach i okolicznościach, również pod wpływem większej grupy ludzi, "silnych władzą", jaką mają - może każdego z nas uczynić taką bestią i bydlakiem, jak sadzę.
Dlatego piszę to szczególnie ku przestrodze Młodym, aby nigdy nie poddawali się tej złudnej sile, co nas albo podpuszcza do zbrodni, albo daje nam w tym względzie nam wolna rękę - jako że NIGDY nam to nie ujdzie na sucho w tym komputerowym Wszechświecie, który gromadzi wszystko i odpłaca tym samym. Z kolei po co to akurat MY mamy być tymi wymierzającymi sprawiedliwość, jeśli karmiczne powiązania wobec ofiar sprowadzą na nas ten sam odwet? To głupota, lepiej to pozostawić "niekarmicznym" ( bez obciążania się) siłom i żywiołom Natury, które przynajmniej nas niczym, żadną winą nie obciążą i same za nas to zrobią, co nam wyjdzie na tylko dobre - bez karmicznych konsekwecji na przyszłość, amen. Po co na co wiec ta nasza nadgorliwość w wymierzaniu kary czy brania odwetu i zemsty na naszych oprawcach? Jak może się jeszcze na koniec okazać, iż to... sami NA SOBIE ja wymierzamy, bowiem nie ma ani oprawców, ani ofiar, a jedynie MY..., sami... Oraz - przesunięcie w Czasie... Raz tymi jesteśmy, raz owymi, lecz niestety, w tym wymiarze rzeczywistości - JEDNOCZEŚNIE...
Po co więc się samym zamęczać? Głupota i debilizm.

No i wstydu całemu narodowi z naszego powodu nie przyniesie ta nasza nadgorliwość, jak ta, z powodu którego teraz musimy się, a przynajmniej jedni - czuć niezbyt komfortowo, a nawet bardzo źle i smutno.
I po to jest to WYBACZANIE, aby nie tyle innym, co...sobie wybaczać.
No, skomplikowane trochę, ale mądry to odnajdzie w tym Prawdę o...sobie.
Bądźmy dobrzy przebaczający, a odwet pozostawmy Panu Bogu lub jak to woli - Losowi, Życiu, a ... znów nie zostaniemy kiedyś ofiarami jakichś... nas samych... oprawców, ufff.
Albowiem cierpienie nie jest miłe, jak jeszcze je samym sobie zadajemy pod przykrywką innych jakoby oprawców.
W strefi BEZCZASU

ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 08.02.2017; 10:38

Uciekł mi tekst /?/, a chciałem jeszcze dopisać apel w związku z tym, aby wreszcie przerwać ten karmiczny ciąg:

oprawca - ofiara i nie brać na nikim odwetu i mścić się, gdy za nas mogą to tak samo uczynić /boskie/ siły Natury, które przynajmniej nas uwolnią od owego przysparzającego nam tylko karmicznego ciągu oprawca - ofiara;

i to się wówczas nazywa - ZBAWIENIE, WYZWOLENIE /od "karmy", czyli kary, konsekwencji, po naszemu/.
We wszystkim jesteśmy tylko MY, my sami, nikt inny.
I dlatego wybaczajmy SOBIE.
A będzie OK.

PS: Czy jednak dzisiejsza prawica zdolna jest wybaczyć niegdysiejszym komuchom, he he he...
Nawet, jeśli chwalą się swoimi Przykazaniami, oraz nakazem Chrystusowym nakazem przebaczenia bliźniemu swemu?
Daleka droga jeszcze /do Nieba/ przed nimi.
Tw. "Bolek" najlepszym tego przykładem...

/Z cyklu: Daleka Droga do Nieba prawicy, by u Boga zasiąść po prawicy./


ton

Niedaleko

Postów: 21811

Data: 08.02.2017; 11:19

Bo Wy też, Młodzi, sami to jesteście ok najczęściej, ale w GRUPIE, takiej kibolskiej na przykład, to pożal się Boże diabłu samemu!

Niech ta myśl rozprzestrzenia się /Baza Morfogenetyczna, pamiętaj! /z małej Pszczyny na świat cały, że wszelka ideologia, to złuda i zguba najczęściej, a zło drzemie w każdym człowieku i budzi demony w nim, gdy DOBRO śpi, a tchórzostwo na jawie szaleje, gdyż DOBRO spóźniło się by zło w zarodku zwalczyć, a nie wówczas dopiero, jak w siłę urośnie i i trudno je już pokonać.
/Zaprawdę, Pszczyna, to forum, ma tu duże zasługi.../

yellow

Psary

Postów: 157

Data: 24.07.2017; 12:29

Bazinga

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769