Forum

Temat: Nobel dla Polaka wynalazcy i pogromcy smoka - smogu!

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.01.2017; 07:25

Na stronie głównej Pless.pl ukazał się taki wpis na temat rewolucyjnej konstrukcji kotła z wkładką do dopalania trujących gazów smogowych PM2,5 i PM21, które tyle śmierci w narodzie powodują, ale i na świecie też, bo i w Chinach i Japonii w maskach chodzą by się przed nim chronić.

I to należy nagłośnić, by rząd, Pani premier Beata Szydło, która nam wczoraj przyobiecała zająć się problemem eksterminacji narodu polskiego /no tak tego nie ujęła, ale tak to niestety dotąd wychodzi/ i wyznaczyła do tej walki ze smokiem ministra bystrzacha młodego i zdolnego Morawieckiego - by ten rząd miał gotową receptę jak się z tym uporać, o ile oczywiście to nie jest znowu jaka "turbinka Kowalskiego/ , co też nam wiele obiecywała, gdy chodzi o oszczędność paliwa w samochodzie.

Oto o tym wynalazku, ze strony głownej Pless.pl:

------------------------------
"Gość: Przemek:

Koniec smogu w Polsce! Michał Pastwa o rewolucyjnej metodzie spalania EKO WERY
Kontakt z Michałem Pastwa: 509 583 941 Rozmowa miała miejsce podczas I Konferencji Nowych Technologii w Skaryszewie, zob: http://newtc.pl/2016/02/28/post-with-featured-image/ EKO-WERY - linki: http://www.palnikwery.pl/kontakt.html https://www.facebook.com/EKO-WERY-1597911253759650/ Rozmowę prowadził Marek Podlecki http://monitor-polski.pl"

-----------------------------------------------------

BRAWO!!

Nobel jak nic!






ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.01.2017; 07:27

Póki co takie tam komentarze do tego /nieliczne, bo truciznę już polubili?:


"ways
Ciekawa sprawa. Trzeba się tym koniecznie zainteresować."



---------------------------------------
"ton
Mało, że ciekawe; REWOLUCYJNE i Nobel za to, o ile to nie jest z gatunku turbinki Kowalskiego. Przecie to może uratować świat!"

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.01.2017; 07:36

Tak na marginesie taką ciekawostkę Wam powiem.

Otóż przeczytałem niedawno w sieci /a może i Wy się na to natknęliście?/ przepowiednie na rok 2017 naszego jasnowidza Jackowskiego z Człuchowa.
I on tam m.in. przewidział jakiś silny strach ludzi przed... oddychaniem.

Jasnowidz nie mógł określić skąd się ma brać ten strach i stąd może przewidywał jakieś skażenie chemiczne na skutek...wojny, aktu terrorystycznego...

No ale my teraz, u początku tego 2017 roku - wiemy już co zacz to skażenie i ten strach.

Mama nadzieję, że niedługo to potrwa jeśli by ten wynalazek okazał się naprawdę skuteczny w dopalaniu tych trujących i uśmiercających nas PeMów 2,5 oraz 10.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.01.2017; 07:55

Ale ale... Dla kogo ten Nobel?
Jak się w końcu nazywa ten wynalazca - konstruktor?

Właśnie, choć na filmiku z podanego linka prezentuje go przedstawiciel firmy zajmującej się produkcją tej - zarówno rewolucyjnej wkładki do palenisk kotła /zaledwie 10 cm grubości w KAŻDYM na ogół palenisku/, jak i samych kotłów z ową rewolucyjną dopalaczową wkładką - Pan Pastwa z firmy Eko-Wera, to samym wynalazcą jest Pan Marian Strzelczyk z Kwidzynia.

Jest tam też na tym filmiku podany telefon kontaktowy z panem Pastwą: 509 583 941 i każdy zainteresowany może się dopytać o szczegóły, Pan minister Morawiecki również.

Jesteśmy uratowani!!!/?/ I uradowani też, tym wynalazkiem.





ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.01.2017; 08:20

No co, jeśli pokojowego Nobla mógł dostać taki gość z Ameryki co mu wojenki tylko w głowie, to tym bardziej, zwłaszcza tym razem dla oczyszczenia się i uwiarygodnienia /zrehabilitowania/ Nobla - taki ktoś, jak ten nasz wynalazca Pan Strzelczyk; i znowu: o ile.../patrz turbinka Kowalskiego/.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.01.2017; 08:26

Acz powiem tak: te podpowiedzi co do sposobu również dopalania spalin smogowych Pana Waysa - naszego forumowicza, kulturalnego i mądrego gościa,

jak również wcześniej nieco /patrz niższe wątki/ podane przez innego forumowicza na temat spalania odgórnego - również zasługują na poważne potraktowanie, przez ministra Morawieckiego oraz ochrony środowiska.
Jaki będzie ostateczny wybór metody walki ze smogiem - zobaczymy, jak... pożyjemy.



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.01.2017; 08:31

O, znalazłem ten wątek "morta" na temat spalania odgórnego - "bezdymnego" i go od razu podnoszę do góry.




ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.01.2017; 08:56

To już mamy kilka tych Nobli dla Polaków!

Cóż, kiedy oni tam w tej Ewropie wolą nagradzać na odwrót, he he he.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 10.01.2017; 17:39

No nie całkiem panie ton; oni tam wolą ogrzewać o wiele tańszym niż my kupujemy gazem od Rosji, z którymi oficjalnie wojują, lecz za naszymi, czyli głupiego Jasia strażaka plecami, co to najpierw podpali a potem na pomoc wzywa obcych strażaków - się z Rosją po bratersku dogadują i dlatego mogą sobie pozwolić na o wiele tańszy gaz do ogrzewania bez trucia i eksterminowania swojego narodu.
Czyjeś fobie drogo nas kosztują, ale cóż - zindoktrynowany naród i tak w większości dzieli je z tym Jasiem strażakiem, więc niech ma za to, choć to i tak rządzących i polityków, posłów, ministrów i włodarzy, urzędników z wydziałów ochrony środowiska itd. przed tą hipotetyczną komisją nie usprawiedliwia.

PS: Uhu uhu uhu!!!... nie, no nie da się bez maski...Głowa pęka i majaki jakieś, panie doktorze.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 13.01.2017; 16:05

No i decydenci województwa uchwalili m.in. zakaz ogrzewania domków poprzez spalanie mułem.
Jest o tym na stronie głównej Pless.pl, wraz z przelicznymi komentarzami mieszkańców, którym od razu ulżyło.
Nikt z nich jednak nie pochylił się nad tymi mieszkańcami swych domków, którzy z racji ubogiego budżetu domowego zamartwiają się czy ich będzie stać zarówno na lepszy kocioł z czasem a d razu niemal na kupno lepszej jakości węgla, niż mułu, którym dotychczas palili w kotłach, czyli nas truli przy okazji, no ale trudno mieć o to do nich pretensje skoro było wolno.
Ta uchwała samorządu wojewódzkiego daje temu kres.

Jednakże... jest coś, co każe nam się nad jednym faktem zastanowić, bowiem chodzi nam nie tyle o to, iż władze nam pokazują, że coś nagle robią w tym kierunku, co się chwali, lecz z drugiej strony o to, aby PRZEDE WSZYSTKIM powietrze którym oddychamy było czyste, a nie to, że robią wydając zakazy, bez szerszego oglądu.

I w związku z tym na stronie głównej Pless.pl napisałem tak:/czytaj poniżej w nast, poście/.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 13.01.2017; 16:06

My to lubimy z jednej skrajności w drugą; od 1 IX 2017roku, czyli tego już, przyszłego sezonu grzewczego zakazano ogrzewania mułem, no i niby dobrze, bo o to nam wszystkim jeszcze`dwa dni temu chodziło.
Lecz - czy BARDZO dobrze?
Jeśli są ludzie ubodzy, których nie stać będzie na lepszy, czyli droższy opał i kocioł niemal od już, to czy nie warto było najpierw przyjrzeć się owemu dopalaczowi dymu, jaki tu nam oferuje prezentująca go firma ? Gwarantująca, że jakość uchodzącego z komina dymu ma być porównywalna niemal ze spalanym gazem?

Czy zatem nie pozostawiamy tutaj ludzi samych z tym finansowym problemem?
Którzy mają jeszcze ten muł, albo stać ich tylko na niego?

Producent tegoż dopalacza spalin - zawierających owo trujące PM2,5 i 10 - zapewnia nas /tu cytuję z komentarzy/:

"Gość: Antysmog
Spalisz /ten muł - dop. tona/ , jak skorzystasz z patentu produc. kotłów EKO WERY z Kwidzyna.
Z tym palnikiem możesz spalić wszystko : muł, flot, węgiel nie zanieczyszczając powietrza i nie potrzebujesz bynajmniej drogiego kotła, aby być "EKO". Wystarczy kilka set złotych na wspawanie do twojego kotła specjalnej płytki i wszystko będzie ok.
Trzeba mieszkańcom uświadomić, że jest bardzo tanie rozwiązania i wcale nie trzeba zakazów by spalać gorszej jakości opał, ale lobbyści uważają inaczej i chcą zarobić na nas sporo pieniędzy." Koniec cytatu.

Czy zatem decydenci nie pokazują nam tą bardzo szybką uchwałą, że coś robią z jednym problemem, a stwarzają przy okazji inne - społeczne?
Owszem chwali się to władzy, ze tak szybko zareagowała na to trucie nas, ale jak powiadam - odczuwa się niedosyt z pokpienia chyba znakomitego jak si wydaje rozwiązania - wynalazku, który pomógłby i mieszkańcom i górnictwu i to na sto procent, ale to należałoby NAJPIERW RÓWNIE SZYBKO ZBADAĆ, czy istotnie tak to działa, a nie pogrzebać finansowo wiele set rodzin natychmiastowym niemal zakazem palenia mułem, nie wyznaczając na to z powyższej przyczyny chociażby termin 3-letni, a może i dłuższy, gdyby się okazało, że istotnie wynalazek jest OK i faktycznie te PM-y dopala na git.
Żeby znów potem nie wyszło, że pogrzebaliśmy przy tej okazji /uchwale/ coś bardzo zbawczego dla wszystkich. A myślę, ze kilka dni by wystarczyły na zbadanie go, by uniknąć wylewania dziecka wraz z kąpielą.
A mają te dopalacze pasować do wszystkich prawie obecnych typów i klas kotłów i DAĆ MA TE SAME WYNIKI SPALANIA, CO KOTŁY KLASY V...

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 13.01.2017; 16:22

A więc - dlaczego tego najpierw nie sprawdzono?
I ewentualnie nakazano mieszkańcom zastosować?
Sztuka dla sztuki?
Pokazać zakaz, lecz z jakimi skutkami społecznymi,
oraz zmarnowaniem być może ZNAKOMITEGO POLSKIEGO ROZWIĄZANIA j.w.? /Co potem odkupywać będziemy za duże pieniądze od Japończyków np.?.../
NIE ZBADANO TEGO!!! To duży błąd.
I ja chciałbym wiedzieć dlaczego, skoro to takie skuteczne ma być?
NIE SPRAWDZONO TEGO.
Muł sam w sobie może nie być aż tak groźny jeśli faktycznie dopalacz tej formy spala te PeMy.
NIE SPRAWDZONO TEGO.
A tyle instytutów mamy.
Marnotrawstwo, kolejne?
Chciałbym to wiedzieć dlaczego.



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 13.01.2017; 16:47

Uchwala powinna być uzupełniona o dodanie akapitu: kotły spalające m.in muł, a wyposażone w dopalacz spalin - mogą nadal spalać to paliwo stałe /muł/, po d warunkiem wykazania się odpowiednim dokumentem jego montażu, oraz co miesięcznymi wynikami kontroli jakości dymu na zawartość PM 2,5 oraz 10.
Prócz tego powinny one podlegać częstszym kontrolom ze strony służb komunalnych.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 13.01.2017; 17:34

Poza tym taki jeszcze następny problem eko jaki może wyniknąć jeśli mułu nikt nie spali: gdzie go będą się kopalnie pozbywać i jakie to z kolei stworzy zagrożenia?
Tymczasem MOŻE on być całkowicie ekologicznie spalony, jeśli by to ktoś badaniami potwierdził - drugi raz przecie, no bo już raz wtedy gdy wydawał na ten dopalacz patent...
Marnotrawstwo wynalazku.../?/
No, gdzie ten muł pójdzie jak go ludzie nie spalą, gdzie znowu się będzie samospalał? Wydzielając PM-y...Na polach? W nieczynnych wyrobiskach i szybach?
A tu ma szansę całkowicie i eko się spalić, PODOBNO - a sprawdził to kto - drugi raz? Nim wydał uchwałę o zakazie spalania mułu?


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 13.01.2017; 18:47

I na koniec - jest jeszcze jeden aspekt ewentualnego wdrożenia tego dopalacza tym biedniejszym, którzy za te ok. 300-500zł swój w ten sposób zmodernizują jak firma to wykonuje - zbliżając je w ten sposób do kl.V /czyli rozumiem, że też z dopalaczem spalin, lecz o wiele wiele droższych kotłów/,
a także - nie trzeba będzie zapewne dopłacać im w przyszłości z pieniędzy samorządowych do wymaganych kotłów kl.V. /Oczywiście tam, gdzie nie ma ani gazu ani sieci c.o., jak to uchwala stanowi./. Oszczędność wielka.

No, a z tym spalaniem odgórnym mułu, jakie forumowicz ways nam proponuje jako równie skuteczne i ekologiczne, to również ciekawa rzecz i także bym zezwolił na spalanie mułu, pod warunkiem częstych i niepodziewanych kontroli dymu z komina.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 13.01.2017; 18:55

/A może nawet takie spalanie z dopalaczem spalin-dymu dopuści się alternatywnie - niezależnie od istnienia sieci gazowych?.../
Raptusom, co najpierw przez dziesiątki lat nic nie czynią aby to poprawić - a potem nagle z dnia na dzień płodzą coś, co po drodze gubi być może wartościowe, cenne rzeczy należy chyba co nieco podpowiedzieć ku ogólnemu pożytkowi?

Jak też to dobrze, że nie mam takich problemów, a tylko ta obora moja.../



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 15.01.2017; 09:43

Przemyśleń ciąg dalszy.

1. A certyfikat na kocioł spełniający warunki klasy V jest?

Jak go nie ma, to nie dziwota, że z Noblem mogą być problemy.

2. Nasi decydenci również mogą być ostrożni z racji tej, iż pomimo spełnienia wymogów klasy V - posiada on nadal drzwiczki umożliwiające cwaniaczkom spalanie śmieci; pomimo że muł tani, to jeszcze by chcieli zaoszczędzić na opłacie śmieciowej, spalając je w zmodernizowanym kotle j.w., grzebiąc w ten sposób szanse na darmowe niemal posiadanie kotła klasy zbliżonej do V pod względem eko spalania.
I to dlatego /temu, dlatemu/ mogą być te opory przed dalszym ich użytkowaniem, pomimo najtańszego sposobu posiadania kotłów prawie ze klasy V, w których jednak śmieci nie da się spalać. Taka jest zemsta losu na bez skrupułów cwaniaczkach.
Gdyby nie te obawy - zapewne można by dalej palić mułem bez obawy o PeeMy, skoro ich po tej bardzo taniej przeróbce tam nie ma /ale certyfikat na to mógłby być./


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 19.01.2017; 13:58

Na stronie głównej pod tym samym artykułem redakcyjnym Plessa gorzeje wciąż BEZPRODUKTYWNA dyskusja na temat bezsmogowego spalania mulu i innego węgla. Dlatego dopisałem tam kilka swoich mądrości, no musiałem:

Wciąż zachodzę w głowę dlaczego żadne zainteresowanie opisywaną tu wkładką dopalającą spaliny dymu /za ok. 300 - 500zł - przy cenie nowego kotła klasy V 8 tys.zł/, a umożliwiająca biedniejszym, przynajmniej przez jakiś okres przejściowy - spalać ten muł i nie tylko, dzięki niej ekologicznie, tj. bez tych PeMów, dlaczego?
Może nam to ktoś wytłumaczyć?

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 19.01.2017; 14:00

I dalej:

I nie tylko muł, podkreślam, bo inne węgle też
.Czy to jakieś oszustwo z tą wkładką i tym kotłem?
Może, gdyby wykonawca modernizacji starego kotła dospawywał również jakiś pręt uniemożliwiający wkładanie do niego śmieci, to dopiero wtedy nie byłoby oporów przed tą wkładką ? Co tu jest grane, pardon - spalane? Tak naprawdę?

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 19.01.2017; 14:01

Mamy ten wynalazek kupować zza granicy, wtedy dopiero będzie okej? Jak będziemy się o niego bić, za grubo więcej?
Nie kapuję, bom za głupi, przy Was.
Mnóstwo gadania o wszystkim i o niczym, a tymczasem umyka nam chyba coś naprawdę istotnego.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 19.01.2017; 14:02

Słowem - kto się już zainteresował tym wynalazkiem, a może i zdecydował na tę tanią eko modernizację?
Pan nagrywający ten filmik j.n. przyobiecał zainteresować nim posła Kukiza i co? Jaki wynik?

- Prffff....?

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 19.01.2017; 14:11

No to niech to górnictwo pada w końcu, jak tak obojętnie traktuje się w kraju TANIE eko spalanie węgla, i mułu nawet!

By chociaż jaki górnik gębę otworzył i wykazał zainteresowanie tą opisywaną tu wkładką /patrz link/, dająca podobno tyle samo gdy chodzi o likwidacje PM2,5 i PM 10, co drogie kotły klasy V, ale gdzie tam - byle piwko i szychta - do rychłego zamknięcia kopalni, a potem biadolenia na wszystkich tylko nie na siebie!!!!!!

Marnota.



.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 19.01.2017; 14:11

...I miernota.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 19.01.2017; 14:13

A Ty, Producent, jakeś nas nabrał z ta wkładką, to...pamiętaj, co to jest smok.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.01.2017; 11:01

I zaś z pierwszej strony Plessa nieco ciekawostek:

Gość: ss
kura ten /o "tona" mu chodzi.../ znowu z tą wkładką niech ludzie po prostu przestaną palić syfem i tyle w temacie

--------

ton:
--->ss: kokot, tu nie chodzi o "syf", a o czyste powietrze i jeśli ta wkładka lub cokolwiek inszego to nam zapewni, to i syfem palić da się, przynajmniej przez jakiś czas jeszcze, który warunkuje bieda: cena opału i kotłów.
To tak jak z tymi autami na benzynę ołowiową było - trującym ołowiem i stukami, ze wymyślili coś co to ELIMINUJE i wcale tych samych aut zatruwających powietrze /syf/ nie trzeba było złomować, a jedynie UŻYWAĆ tego lepszego już paliwa, capito?
Wkładka ma nam to zapewnić, jakoby i najpierw to trzeba sprawdzić by dać jakąś szanse tym biednym, których na początek na coś lepszego /?/, oraz droższego nie stać.
Kura ss, kapujesz już teraz?
-->palacz - ty to samo.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.01.2017; 11:17

Uparłem się przy tej wkładce, jaką ta firma z tego filmiku /mająca na to patent /?/ oferuje i zaleca z uwagi głównie na obiecaną skuteczność w eliminowaniu tychże zasmolonych PeMów 2,5 oraz 10, oraz jej taniość: co to jest te 300 - 500 zł wobec 8 tys. zł za kocioł V klasy, a daje ponoć te same efekty na wylocie z komina.

Za każdym razem podkreślałem iż trzeba to sprawdzić jeszcze, by nie wyszło jak z ta "turbinką Kowalskiego /to ja pierwszy dałem ten przykład z nią, panie "palacz".../ i jeśli by się okazało to prawdą z tym spalaniem PM10, nawet przy spalaniu marnego węgla i mułów, to należy to czym prędzej wdrożyć.
To najprostszy i tani sposób na pozbycie się trucizn w powietrzu, bowiem inne sposoby: metoda krocząca spalania, filtry na kominie, to owszem też cenne, lecz chyba o wiele więcej zachodu z tym, a co będzie jak mąż zaniemoże np...?
No te filtry ewentualnie, ale cena na pewno wyższa niż tej wkładki której przyjrzeć się najpierw trzeba, a nie odrzucać ad hoc.
Biedacy, a Wy co? Biadolić nadal będziecie nad swoim losem i mułem czy w końcu zainteresujecie się tą zbawienną głównie dla was wkładką?!!! W głównie z myśla o Was to piszę i narażam się tu, bom miłosierny jak ten Samarytanin, a Wy to macie gdzieś!!
To palcie se nadal onucami, w takim razie.





ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 20.01.2017; 11:40

Pless.pl informuje o ponownym znacznym przekroczeniu norm trujących PM w powietrzu, czyli o groźnym dla zdrowia i życia smogu nad miastem /bo szczerzy są, jako że w innych miastach to samo będzie lecz tam cicho sza... niech się ludziska trują!!!! Zbrodniarze!/
Dałem tam taki komentarz w związku z tym:

To przez kompletny brak zainteresowania pszczynian zbawczą wkładką oferowaną tu na filmiku - spalającą w całości PM10 oraz inne dymne syfy.
Tym samym mieszkańcy są trucicielami z wyboru i ścigani być powinni /włącznie z włodarzami tej ziemi, i każdej innej też, bo nie wykazują zainteresowania/.
Tu już rząd RP lepiej wypada, bo być może o tym nie wie
A więc TANI sposób na poprawę jakości powietrza już chyba jest lecz nikt nie chce skorzystać, a zatem - prokurator tu powinien się tym zająć.
Póki co nikt jeszcze nie podważył informacji o zbawiennej skuteczności owej wkładki. I dopóki to się nie stanie - wszyscy jesteście winni trucia narodu, jak ten Ferdynand K.
Niemoty!
PS: I ja z wami do szkoły chodziłem, a może jeszcze w jednej ławce z Wami siedziałem, och..., nie przeboleję!!


Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769