Forum

Temat: Nobel dla Polaka wynalazcy i pogromcy smoka - smogu!

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 20.01.2017; 15:27

Niestety, muszę Was zasmucić, bo oto znany nam z mądrości wszelakich laktacja zdemaskował was - producentów prezentowanej na Pless.pl wkładki do zwykłych kotłów, jako tej która skutecznie potrafi eliminować /spalać/ trujące na PM10, także podczas spalania mułu - jako oszustów i naciągaczy, bez mała i ogólnie, gdyż napisał tam o Was /jeszcze piszę o Was z dużej litery.../ tak:

laktacja:
"/.../tego 'dzieła"? To, że nawiedzony gościu uznał iż stworzył cudo nad cudami, to nie oznacza, że tak jest de facto. Bo nie jest./.../" Koniec cytatu z laktacji na Pless.pl str. główna.

Muszę zaznaczyć, iż byłem za nią, acz za każdym razem podkreślałem iż trzeba to pierwej zbadać i dopiero wtedy gdy się to potwierdzi ta jej skuteczność - natychmiast zastosować.
Niestety, laktacja unaocznił mi, że to zwykli jakby oszuści, a wynalazek do d..., jak wiele wiele innych, prócz zapewne jego wynalazku, ale póki co - czeka z nim aż się całkiem na rynku rozłożymy, martwi.

No to teraz, naciągacze wy - zobaczycie co to prawdziwy smok, ze mnie!! Tak mnie nabrać... To temu ludzie biedni tym się nie interesowali... No wiecie... Takie oszustwa tu na tym Plessie żeby?... Wstyd mi za Was.
Dzięki laktacja, wracam do moich "kosmitów i inszych Druidów", co mi laktacja zaleca.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 20.01.2017; 15:36

Warto /?/ tu może nawet w całości przytoczyć ten komentarz laktacji, aby wszyscy mogli się dowiedzieć, z jakimi to oszustami i naciągaczami lub nawiedzonymi wynalazcami, według niego, tu do czynienia:
--------------------
laktacja:
/do/ Ton,
długo siedziałem cicho, ale już tych twoich wypocin czytać się nie da. Nie masz zielonego pojęcia w temacie, w którym głos zabierasz.
1. Pieprzysz jak potłuczony o "cudownej wkładce" jako lekarstwie na smog. A widziałeś choć jedne wyniki badań potwierdzające skuteczność tego 'dzieła"? To, że nawiedzony gościu uznał iż stworzył cudo nad cudami, to nie oznacza, że tak jest de facto. Bo nie jest. Takich "cudotwórców" jest na kopy, a w sieci znajdziesz filmiki z których wyniknie, że jesteś mądry.
2. Jeśli znajdziesz metodę na spalanie pyłów PM10 jak to cudownie ująłeś w swoim jakże "mądrym" wywodzie, to Nobla masz na bank. Pyły możesz co najwyżej wyłapać w znacznej części na urządzeniach filtrujących (cyklony, elektrofiltry, filtry workowe, płuczki itp.).

Wielka prośba: przestań zaśmiecać wątki durnymi wywodami i zacznij pisac o Druidach, istotkach z kosmosu itp. bo te indywidua są ci bliskie.
Wszystko i na temat."

Koniec cytatu z laktacji, czyli Druida lub kosmity.



ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 20.01.2017; 15:46

/Każdy uważny i przytomny czytelnik, a nie nieprzytomny, pamięta jak za każdym razem podkreślałem potrzebę i warunek SPRAWDZENIA tegoż wynalazku i dopiero gdyby się to potwierdziło - należy bezzwłocznie zastosować u każdego palącego czy to mułem czy innym pośledniejszym gatunkiem węgla i też na okres być może przejściowy - jako ratunek dla biednych, których od raz=u nie stać na drogi kocioł klasy V lub ogrzewanie gazem.
Tak było.
No, a tak przy okazji, to tymi oszustami/?/, jeśli laktacja napisał prawdę, powinien się chyba ktoś zająć, za próbę wciskania nam kitu.
Z drugiej strony, gdyby to akurat laktacja ich obraził i oczernił j.w. i zaszkodził ich interesowi, no to.. w drugą.

Bo to nie chodzi o jakieś śliwki czy gruszki na wierzbie, a zdrowie i życie ludzkie, z którym nie można igrać, a kto tak czyni - są na nich prawne sposoby.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 20.01.2017; 16:16

Ciągle mówimy o wynalazku Pana Strzelczyka z Kwidzynia, przedstawionego w komentarzu na Pless.pl str. gl. pt.: Będzie zakaz palenia mułem, flotem i weglem brunatnym" - o pracach rządowych w temacie smogu/

"13 stycznia 2017, 11:57 •
Gość: EKO WERY
"Rewolucyjne spalanie węgla i węglopochodnych paliw :

"ekonomiczny ekologiczny wynalazek piec wery
Polski wynalazca Marian Strzelczyk opracował niesamowity piec, który pozwala zaoszczędzić do 50% spalanego paliwa a dodatkowo nie emituje dymu z komina. To idealne rozwiązanie dla miast, które borykają się z problemem "

plus załączony tam filmik.


Naprawdę, sami oszuści?
Komu tu wierzyć? Laktacji czy temu komentarzowi z filmiku?
Ktoś nas za durni robi w temacie ocalenia naszego życia i zdrowia?
KTO!! I jazda z nim!!



ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 20.01.2017; 19:05

Laktacja napisał na str. głównej Pless.pl, że pieprzę jak potłuczony i mam przestać, bo on przez wiele lat zawodowo się tym zajmował i w związku z tym on od razu wie, ze ten wynalazek jest do d. /bezczujnikowo to zbadał, intuicją zapewne./
Tak na to zareagowałem:

No to wielka szkoda, że akurat to TY musiałeś się tym zawodowo parać bo już teraz wiemy przy Twoim przemądrzalstwie dlaczego tyle smogu i tak trudno go pokonać, po prostu uwalałeś każdy lepszy od od twoich wyobrażeń sposób na pokonanie go.

Proszę Państwa - zachęcam każdego, czy sam ogrzewa czy nie do bezstronnego obejrzenia tego filmiku z tego materiału Pless.pl: Będzie zakaz palenia mułem, węglem brunatnym..." - na str. głównej jest on teraz jako przedostatni chyba, a na tej stronie na 2. jest ten filmik w komentarzu "knuta" bodajże. Naprawdę polecam, tym bardziej, że wypowiadają się tam specjaliści, a mnie tam w ogóle nie ma, na szczęście laktacji także.
Tak bez dokładnego zbadania z miejsca uwalać ten wynalazek jak to laktacja czyni, to uważam zbrodnia podwójna: na nas i na polskiej myśli technicznej.
Komuś by tu trzeba odebrać wszelkie tytuły naukowe jak je ma i uprawnienia, certyfikaty do badań etc., bo to szkodnik po prostu a nie specjalista i autorytet grzewczy.
Z takimi szpecjalistami i autorytetami nigdy smogu nie zlikwidujemy. Ton.





ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.11.2019; 12:52

I jak tam, pszczynianie, walka ze smogiem leci...z komina?

Czy ktoś, przynajmniej z włodarzy pszczyńskich -
- zadzwonił aby do tego Pana Strzelczyka, którego telefon tutaj podałem? Czy może, jak ten użytkownik "jooo", co namawiał by nie czytać moich wpisów, co na sabotaż mi wręcz wygląda w tym stanie śmiertelnego zagrożenia, jakim jest smog dla mieszkańców tej ziemi i nie tylko - poszli za jego głosem? I stąd te nikłe efekty w tej walce?

Sami sobie szkodzicie przez nadmierne zadufanie.




ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.11.2019; 13:13

Na stronie głównej pless.pl, pod informacją Redakcji pless.pl na ten temat dałem taki wpis, bowiem o samo nasze zdrowie chodzi i ludzkie życie nawet i to w dziesiątkach tysięcy liczone:


/W związku z wpisem odnośnie tego nomen omen palącego tematu użytkownika EKO Strzelczyk.../

Patrz wątek "tona" trolla, z I 2017r.!! na ten sam temat;
czy ktoś już wtedy skorzystał z tej jego informacji? Byłyby być może jakieś lepsze wyniki?

Raczej, jak pamiętam, lokalni łuceni w piśmie - zbijali mi tę cenną i zbawczą informację, zwłaszcza dla biednych, co tylko węglem mogą palić, a przy zastosowaniu wynalazku Pana Mariana Strzelczyka /którym notabene nawet Pan Jarosław Kaczyński się był osobiście zainteresował osobiście, a WY - Drodzy Państwo pszczynianie?!/ Czy tylko do "nie czytania "tona" w swojej żywotnej sprawie m.in. namawiać potraficie?
Nie kaszl teraz, nie kaszl, sam sobie jesteś winien, prócz wadzy wasze, bo - czy ktoś tam był u tego Strzelczyka, zainteresował się tym kasującym SMOG wynalazkiem?
Kryminał, istny.

Ja, ton, przynajmniej tam zadzwoniłem i osobiście rozmawiałem z autorem wynalazku, o czym tutaj, we wcześniejszym jeszcze poście użytkowników tego Forum informowałem i również do tego samego zachęcałem; efekt? ZERO!
TYLKO KASZLĘ I PLUJĘ TYM WASZYM SYFEM.





ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.11.2019; 13:15

A kto wie czy zastosowanie tego wynalazku na skalę powiatu - nie uratowałoby nie tylko składów węgla, ale i kopalnie i górników w o wiele większym stopniu.

KRYMINAŁ !

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.11.2019; 13:25

...Ilu pszczynian skorzystało?
Czy czekają znowu, aż jaki Niemiec zacznie nam to sprzedawać za grube tysiące? A tu od nas, Polaka, za jedyne ...300zł około....

troll ton pozdrawia.


ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.11.2019; 13:27

Nie zapominajcie, iż jest to wątek tona z roku 2017!!
Ileście zrobili w tym zakresie od tego czasu, ile, łącznie ze wadzą?
/pardon: wadzom/

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.11.2019; 13:32

Trzeba to przyznać, że jedynie właściciel tego portalu:

pless.pl najwięcej w tym zakresie dokonał - udostępniając nam swoje tzw. łamy na nasze wątki i posty i niczego nie cenzurując, a mógłby przeciez, albowiem info o tym wynalazku i zakładzie zahacza o reklamę, ale nie zrobił tego dla dobra pszczynian!
I chwała Mu za to, dziękujemy!
Reszta, to tylko...co...?
Piosenka Mniej niż zero...
I Himalaje.


ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.11.2019; 13:34

Tak Pszczyna, tak doszliście do ZAJĘCIA i. MIEJSCA W RANKINGU NA NAJWIĘKSZEGO TRUCICIELA LUDZI.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.11.2019; 14:19

BYŁO O TYM WYNALAZKU, BYĆ MOŻE ZBAWIENNYM DLA PSZCZYNY - NA TUTEJSZYM LOKALNYM PORTALU I FORUM

I DLACZEGO WŁODARZ TEJ ZIEMI I TEGO TRUCIA NIE RACZYŁ MIESZKAŃCOM NA TO INFO ODPOWIEDZIEĆ?

Zaprawdę komisja śledcza lub prokuratura /jaka/ powinna na to pytanie odpowiedzieć. Chodzi tutaj o stwarzanie swoim zaniechaniem także zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi, na wielką skalę, czyli o zbrodnię chodzi!

Kiedyś ktoś kogo rozliczy i z tego zaniechania, daj Boże.
Weźcie się do roboty na maxa, a nie jej pozorowanie na mikro.

Bo ludzie chorują i umierają.

Czy to dlatego namawialiście by nie czytać "tona"?
To jakaś gra w wojnę hybrydową?
Udaną dla wrogów, jak najbardziej, albowiem ofiar ludzkich liczy się już na tysiące!

STOP WOJNIE!!






ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.11.2019; 14:21

I STOP napastnikom - oprawcom!

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.11.2019; 14:23

Widzicie dzieci i Młodzi?

Tak działa smog!

Będziecie mi odszkodowanie bulić jak za zdrowie i życie.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.11.2019; 14:34

To, że tu aż tyle tego jest - to wasza wina!

Byłaby odpowiedź - nie byłoby tematu!

A tak, znowu wrócił, i będzie powracał, bo ludzie nie wiedzą!

Wydawać grube tysiące na kotły klasy V gdy ma się pod ręką polskie takie samo podobno rozwiązanie - to czysta i kryminalna rozrzutność publicznych pieniędzy, w dodatku - z marnym skutkiem jak widać!

Brak informacji jest nie tylko wynikiem arogancji władzy, ale i podejrzeń o działania z pogranicza prawa, jak z tego wynika.
Sami sobie obniżacie w ren sposób autorytet niezbędny do pomyślnego ludziom sprawowania władzy.








ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 24.11.2019; 14:36

A dziś mi wieje w moją stronę od Was.
Gratuluj sobie, wadzo.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 25.11.2019; 10:26

Takie coś sobie otwórzcie:


KWIDZYN.TV: PALNIK DO SPALANIA DYMU "WERY" - …
https://www.youtube.com/watch?v=LkGbZpIupco

Palnik Do Spalania Dymu?! - Wasze Opinie - Inne tematy o ...
https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16245-palnik-do-spalania-dymu-wasze-opinie

Czy to takie ważne, czy coś ma patent, czy nie ma. Ważne że działa, jest proste, tanie i skuteczne. Czy do pełnej satysfakcji trzeba jeszcze faktury z sumą liczoną w dziesiątkach tysięcyzłotych, kupy diodek i wyświetlaczy (najlepiej kolorowych i dotykowych).
Mój piec nie dymi! Marian Strzelczyk wynalazł piec bez dymu
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/moj-piec-nie-dymi-marian-strzelczyk-wynalazl...

– Wymyśliłem taki piec, który spala i opał, i zanieczyszczenia z dymu. To pozwala nie tylko na oszczędności w zużyciu paliwa, ale i w walce ze smogiem! – mówi pan Marian Strzelczyk (60 ...
Węgiel bezdymny. Zanim będą widoczne efekty rozwiązań ...
https://biznesalert.pl/wegiel-bezdymny-smog-srodowisko

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 25.11.2019; 10:50

Zwróćcie uwagę na datę wpisów: z roku 2014 nawet, a więc mogą to być opinie już nieaktualne.

laktacja

P-na

Postów: 2162

Data: 25.11.2019; 17:53

Panie Ton,
zajmij się proszę tym na czym się znasz.
Czyli podejmij działania aby powstał rurociąg doprowadzający ciepłe powietrze z Afryki do Polski. Nobel nr 1
Albo podejmij działania aby wybudowano turbinę wodną, zasilaną wodą z j. goczałkowickiego i na dodatek aby ta woda pod górę - sama wracała do jeziora. takie perpetum mobile.Nobel nr 2
Albo zajmij się zbieraniem opadłych liści zanim je śnieg przysypie, abyś miał surowiec do robienia pelletów. Powodzenia w udanym produkcie. Nobel nr 3.
Ewentualnie stań w kolejce do specjalisty z NFZ, bo tam kolejka długa, bo za frico. Ponoć.
Dużo zdrowia.
A i jeszcze jedno. W jednym ze swoich wątków na tym forum pisałeś, że komputer ci wariuje.
No widzisz, jak to nawet rzeczy martwe potrafią upodoabniac się do swojego właściciela.
Pa, pa, pa.

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 13.03.2021; 13:49

/Dla wątku z dn. 10 I 2011r: Nobel dla kwidzyńskiego wynalazcy antysmogowego kotła!./

Co począć? Jak zwykle: spocząć...!

To jest to?...
To jest o tym...?
Pójdzie hejt,
będzie dym...!

I co, i pstro,
już wtedy szansa była,
zmarnowano ją,
czy interes czyjś zagroziła...?

Pokażmy to raz jeszcze światu,
jak karmi się u nas smoga,
acz z pozoru go zbija,
tak dla zmyłki ta trwoga,

bo w rzeczy samej -
czyjś interes tu przeważa,
i mogłaby być zagrożona
nie głowa smoga, a czyjaś gaża...

Czy tu ktoś aby nie udaje
św. Michała, co ze smogiem walczy,
a tak naprawdę, to dokarmia go,
choć przed kamerami nań warczy.

Czym wychodzi mi na to, iż zamiast
na rolę tego świętego jest tu ochota -
to więcej na udającego wielkiego
rycerza pozoranta - Don Kichota.

Zero chyba zainteresowania tym,
co by mogło, według pokazanego filmiku -
przynieść zdrowie i ulgę, także finansową
mieszkańcom, gdyby nikt nie zrobił uniku.

I z góry założył, idąc za głosem prywatnym
jakiegoś pana lub pani,
za którym być może interes jaki,
że ten wynalazek, to jest całkiem do bani.

W ten to prosty sposób szansę na
poprawę zdrowia pogrzebano; komuś nie chciało się
lub uciszony..., bowiem żadna wzmianka włodarzy
od tego czasu nie zagościła na tutejszym Plessie.

Czas trucia Polaków nieubłaganie leci,
temat filmu zdrowia leży odłogiem,
dalej tysiące od smogu umiera,
z powodu przegranej walki ze smogiem.

Za to programów walki z nim co niemiara,
począwszy od gazu na wodorze kończąc,
pogrąża się też górnictwo z powodu złych pieców,
bo pokpiwamy z kwidzyńskiego wybawcy i co tu począć.

/13 III 2021r., ton./

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 13.03.2021; 13:53

Sami Państwo widzicie, że czasem dobrze jest zająć się czymś na czym się nie znamy. Pożyteczne rzeczy z tego wyjść mogą, jak choćby pokazanie ile i co zmarnowaliśmy, ażeby siebie ocalić.

Albowiem zazwyczaj ci co się znają... nie robią nic za darmo...

ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 13.03.2021; 14:16

Tak na marginesie - wróćmy jeszcze do tej ciekawej wizji Pana Jackowskiego, opisanej powyżej w 3. poście u góry:
przepowiedział mianowicie jakiś strach przed oddychaniem...

No, być może dotyczył on smogu, ale żeby on był aż tak wielki ten strach, by warto było go rozgłaszać, to nie powiem;
najlepszy dowód, że... w Pszczynie się go nie boją, zważywszy na pokpienie antysmogowego wynalazku z Kwidzynia, dopalającego ponoć smog niemalże w stu procentach, co nam film pokazał.

Myślę raczej o innym, AUTENTCZNYM STRACHU, jaki zgotował nam i całemu nawet światu na skutek pandemii - koronawirus Covid19.

I jak tu we wróżby nie wierzyć?

Na pewno bardziej, niż naszym "ekszpertom" od interesu.

A Władzy? Radnym? Sami oceńcie, na ile Wam, pomogli wydobyć się ze smogowego zagrożenia, prócz dalekosiężnych planów, z wodorem na czele, tyle, co Wy sami sobie..., chciałoby się rzec.

Diabły znów zaszkodziły...?

Ażeby nie przyganiał kocioł garnkowi,
jak sam niewiele zrobił,
by smog ujarzmić,
sobie i rodzinie zdrowie zapewnić,
opóźniając inwestycje,
bo za droga,
a gdyby mu się chciało,
jednemu i drugiemu
i temu ze stołka na Urzędzie,
i pod krawatem pod nosem -
dawno już by mógł dychać świeżym powietrzem.

Jedynie ci co gazem ogrzewają,
nie żałują pieniędzy na zdrowie
i życie swoich bliskich także -
oni chwałą się okryli,
a nie ci, co za telefon nie chwycili,
by popytać, bo tak tanio,
a po co przepłacać,
jak można mieć to samo za pół darmo.

A dlaczego, kto tu współwinnym tego,
że powietrze nad Pszczyną jak w piekle?

Białe koszule, jak zwykle.










ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 13.03.2021; 14:36

Na TRZY LATA !! przed epidemią koronawirusową Pan Jackowski to przepowiedział...

Dokładnie jak "ton", że jeszcze 2021roku Pszczyna i okolice zatruwane będą smogiem, bo NIKOGO stąd nie zainteresował ratunek z Kwidzynia - POLSKI RATUNEK!
Acha, wolą zaczekać jak zwykle, aż jaki od Zacjhodu, z GRUBE piniądze nadejdzie...

A kto to powiedział nam o tym, ze Polak takie przysłowie sobie kupi:

"Polak jaki przed szkoda se głupi, tak i po szkodzie jednako głupi"?

Normalny, ale taki nieudawany normalny, a autentyczny i prawdziwie normalny!

Z Pszczyny raczej on nie był.

Prędzej z Ćwiklic, też tam był dwór,
rycerski, taka jest prawda;
POLSKI na domiar, a nie obcy,
głupiemu, to nawet niemiecki nic nie da.

Dlatego rycerz z Ćwiklic
polski dwór zbudował,
że każdy obcy,
to się przed nim chował.

Aż z zazdrości -
ci z sąsiednich włości,
od zachodu, spalili mu go na popiół,
nie znoszą oni, jak kto ma więcej niż pół.







co do dziś widać, a nawet przeczytac się da.





ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 14.03.2021; 07:21

A tak, dla zabawy, pogłębijmy jeszcze bardziej tę rozrywkę z "tonem".

Otóż laktacja wyśmiał mnie powyżej w swoim poście że próbuję pchać wodę pod górą do jeziora... Bo, według laktacji tak się niby nie da.

Ale hola hola, braciszku!

A jak budowali starożytni Rzymianie już! swoje akwedukty?

Nie wykorzystali oni aby w tym swojego wynalazku "SYFONOWANIA" wody pod górkę?
Leci woda najpierw z góry, a potem pod górę - niższą jednakże od źródła wody.
Da się? Dało się?
Tylko u nas się nie da, jak zwykle - polska nienormalka, z polskimi wykształciuchami w tle.

Już nie musicie mieć tytułów by coś wymyślić, wystarczy do tego głowa, byle nie pusta.
Ale im dosadziłem, co, Młodzi? Kulturalnie i grzecznie, to jest najważniejsze. A nie tam, że woda nigdy pod górkę nie poleci.









ton

Niedaleko

Postów: 21866

Data: 14.03.2021; 07:50

A nie tam, że woda pod górkę nigdy nie poleci.

To jest akurat bardzo niekulturalnie i niegrzecznie napisane, obraża bowiem mądrość starożytnych Rzymian.

Bądźmy zawsze kulturalni i grzeczni, bo, jak mi to ktoś życzliwie napisał: taka "kulturalna krytyka się nie boi." Czegoś tam, może tej wspinaczki pod górę?


Mądrość już nie ofiarą głupoli

Miłej niedzieli, co łączy,
a nie dzieli, czasami.
Byle nie łączyła głupoty z głupotą,
a jedynie mądrość z mądrościami.

Trudno o taką na tym świecie;
ludności przybywa,
to i głupców,
ale i tym samym mądrych nie ubywa,

lecz ci drudzy nie tacy
rozpychający się łokciami,
jak ci pierwsi, a zatem świat
ku głupocie pędzi wraz z głupolami!

Na szczęście planeta nasza
znalazła sposób na nich:
prócz pandemii - podsunęła im pragnienie
zamieszkania pośród kamieni marsjańskich.

Jest zatem nadzieja, że z czasem
tych głupoli tu ubędzie, ktoś powie,
no fakt, i w tedy poważnie zacznie się traktować,
tych, co mają rozum nie na papierze, a w głowie.

Nowi klubowicze

evus88

Cwiklice
w klubie od: 2024.04.18

evu88

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.18

nill

India
w klubie od: 2024.04.17

Robek

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.16

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21866

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3241

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2424

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769