Forum

Temat: Cholesterol jest zdrowy!!!

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 27.09.2015; 14:59

Tego dowodzą najnowsze badania...no, nie jak kiedyś "radzieckich" /rosyjskich, drogie dzieci/ uczonych, a dziś - AMERYKAŃSKICH!!
I to także OBECNIE musi być najprawdziwsze! Taki obowiązuje teraz paradygmat!

A po co te tłumaczenia/

O, nie z błahego powodu, o nie!

Okazuje się otóż, że tym uczonym wyszło ni mniej ni więcej, a tylko/aż to, ze - CHOLESTEROL niczemu nie szkodzi, a wiec jest zdrowy!!

Dotychczasowe bajki o jego szkodliwości i wpływie na miażdżycę, a potem wylew lub zawał, a biorący się głównie ze spożywania tzw. tłuszczów nasyconych: masła, margaryn twardych, mięsa itd. - można teraz naprawdę miedzy bajki włożyć!

Od dawna wprawdzie mi wiadomo o tym, iże niski poziom /za niski?/ cholesterolu może doprowadzić do raka, bo spełnia on rolę obronną wobec nowotworów, no ale to było tylko dla wtajemniczonych i ciągle nam tylko oficjalnie o tych tłuszczach i szkodliwym jakoby cholesterolu zawartym w nich.

Nie szkoda to lasów na tyle książek o tym?
Co teraz dietetyczki?
Z czego będą się magistrować i doktoryzować?

Z odwróconej piramidy żywieniowej?



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 27.09.2015; 15:05

Ale nie jest tak do konca źle, Panie dietetyczki;

oto ci sami udowodnili ponad wszelką miarę /czytaj: ich miarę/ szkodliwość... cukru!

Czyli znów na opak w stosunku do tego, co wciąż głosi i czym leczy rosyjskaja "szeptucha", niejaka Irina Batukina Pierdziszewskaja : cukrem właśnie i wypowiada się o nim w samych superlatywach, czyli bardzo pozytywnie.
Leczy nim rany, każe spożywać, byle nie przesadnie, a tyle by się czuć odrodzonym i w lepszym nastroju.

Trwa, jak widzimy walka pomiędzy nauką ludowo-rosyjską, a nauką instytutów naukowych zachodnich. Niestety - jak widzimy - często się one mylą i średnio co 50 lat odwracają kota ogonem lub zawracając Wisłę kijem, dochodząc z czasem do PRZECIWNYCH WNIOSKÓW.



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 27.09.2015; 15:17

Owe sensacje zawarte są w materiałach Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa /USA/, jakie co 5 lat ów opracowuje dla potrzeb zdrowego odżywania się społeczeństwa amerykańskiego, dzięki czemu są on i tacy otyli, ze my z tym mamy walczyć, by nie być jak oni.

Wniosek"

Amerykanom spadła sprzedaż masła, mięsa, tłuszczów, a wzrosła puddingu.

To teraz, po tej kolejnej dietetycznej publikacji Departamentu Rolnictwa, na pewno schudną.
Od bólu głowy, po tych rewelacjach.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 29.09.2015; 16:27

Jaja też są pomiędzy tym, rozgrzeszone.

Lecz, co do jaj, to myślę sobie, że nie te nasze polskie: na pewno by im w gardle stanęły, gdyby mnie poczytali, hue hue.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 29.09.2015; 16:48

Tak na marginesie, to warto sobie przypomnieć, że już nasz lekarz Kwaśniewski od dawna pisał książki na ten temat, iż produkty powyższe, które ten instytut amerykański wymienił, za duże pieniądze - są nieszkodliwie dla zdrowia, a wręcz przeciwnie - jeśli tylko spożywane są w odpowiednim zestawieniu i kolejności.

i tak: nie wolno było w jego diecie, tzw. optymalnej, łączyć ich z węglowodanami, a chlebem i pieczywem w szczególności, bo dalej idą także ziemniaki, słodycze /też węglowodany/.
Dał tam specjalne przepisy na chleb - bezmączny! - a głownie oparty na jajach i serze białym.

Albowiem normalnie, to jajka nie powinny być w jego "diecie optymalnej" łączone ze zwykłym chlebem i ziemniakami...
O tym, czyli o owej diecie TŁUSZCZOWEJ, i to z tłuszczów zwierzęcych, jak najbardziej, zwanej też dietą optymalną" - pisał już nasz lekarz doktor Kwaśniewskiokoło 30 lat temu!

Zapewniał, że może każdy zjeść jajecznicę nawet z... 20. jaj codziennie, bez szkody dla organizmu, a przeciwnie, byle ona była zjedzona bez chleba naszego powszedniego i bez ziemniaków, czyli bez węglowodanów.


Wielu go za te herezje wtedy potępiło, choć w Szwecji cieszy się ona wielkim powodzeniem, ta jego dieta.

Osobiście znam jednak przypadek zejścia konsumenta po takiej ścisłej diecie optymalnej i tłuszczowej...

Radzę być ostrożnym, bo nie wszyscy mamy jednakie organizmy, choć podobne, jak ten wróbel do sikorki, a mimo to jeden lubi tłuste /słoninkę/, drugi ziarnojadem jest, c wegetarianinem tak jakby... I obaj są zdrowi, hm.

Wspólny mianownik, to jedynie w matematyce jest.


ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 29.09.2015; 16:51

I to też już teraz wiemy: spadła im tam w tym USA sprzedaż jaj!

A nie tylko masła.

I słoniny...

I...

I...

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 15.10.2015; 15:18

I tak margaryna poszła u mnie do lamusa, a masło znów powróciło do łask.
Cały przemysł żywieniowy zastanawia się teraz co właściwie promować, czy dalej tę Florę i inne na obniżenie cholesterolu, czy masło prawdziwe, krowie?
Szkoda, że produkty kozie są tak drogie, bo może bym zabeczał za nimi?

Zagwozdkę maja straszną.

Wszystko wokół się zmienia, tylko nie forumowicze z Forum Pless.pl - jednako są gniewni i groźni, jak ten Biervik, Cyba i cała ta porąbana rel-prawica. Na pohybel jej!!

/To jeszcze ślady moich zachowań po margarynie i diecie beztłuszczowej, od teraz powinno być wszystko lepiej. Batonika może, antystresowego?/











ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 15.10.2015; 15:22

Iiii...- Raz, raz raz!! Wyżej, wyżej nogi!!!

Skłony - niżej, NIŻEJ powiedziałem!
No, nie musisz aż tak, żeby uderzać głową o kolano, jak ten Laktacja kiedy kłania się tonowi...

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 15.05.2017; 09:20

A propos masła, tego krowiego, prawdziwego. /Czyli od moich krów, m.in./

Otóż przeczytałem właśnie o nim wiele dobrego, zwłaszcza w kontekście tegoż mojego tu wątku o cholesterolu i mam nadzieje, ze nie była to informacja sponsorowana...

1. Jest tłuszczem łatwo przyswajalnym. /Nie obciąża wątroby i dróg żółciowych/.
2.Choć zawiera 60 procent /szkodliwych jakoby/ kwasów nasyconych /a i tak o wiele mniej, niż modny u nas ostatnio olej kokosowy, który ma go prawie aż 100procent, obok wszakże dobrych wielopierścieniowych, pod warunkiem jeszcze, iż to nie rafinowany olej kokosowy, ale tego u nas ci jak na lekarstwo i drogie jest.../, które to kwasy - nasycone - do miażdżycy doprowadzają rzekomo, bo wg dra dietetyki Jana Kwaśniewskiego wcale nie i bądź tu mądry Matuzalemie - to jeszcze to nasze masło krowie /od mojej krowy, znaczy się/ zawiera coś, co działa antynowotworowo!

Jest nim w tym maśle kwas tłuszczowy o nazwie CLA, działający również - UWAGA! - odchudzająco, redukująco na tkankę tłuszczową!
Ale zwiększa jednocześnie podobno masę mięśniową, tak ze kobiety mogą kręcić nosem, ale juz mężczyźni przy nich nie.

A`że już cholesterolu się tak nie boimy, to będzie dla nas w sam raz.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 15.05.2017; 09:33

Pardon, przejęzyczyłem się: nie wielopierścieniowych, a średniopierścieniowych wiązań tłuszczów, jakoby zdrowych, ma ten kokosowy olej, lecz koniecznie - nierafinowany...

Z kolei ciekawostka: ten jednonasycony zdrowy kwas tłuszczowy
- oleinowy - znajduje się m.in. w jakże ponoć zdrowej oliwie, tak przez dietetyków - żywieniowców wychwalanej, a tu patrzcie - w maśle naszym on tez jest!

Słowem - nic się nie liczy, ważne, aby być mądrym, o czym piszę w wątku na temat wyniku badań uczonych w piśmie, jadle i napitku.
A mądry - znaczy nie głupi, a nie głupi to taki, co nie pisze na tona, proste.

Ok, idę robić masło poszukać mądrego, bo samemu mi nudno.




ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 18.05.2017; 09:40

...I głupio.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 18.05.2017; 11:23

Masło krowie zatem jest zdrowe, tak twierdzą naukowcy.

Nie wiem, zapomniałem, na szczęście!

No to zajadam się tym masłem,
zgodnie z podanym tu hasłem,
którego chwilowo zapomniałem,
"zdrowe", czy "niezdrowe", tak pisałem?...
A mówiła mi babcia Róża,
że masło to skleroza,
ja jej nie wierzyłem, gdzieś to mam
i teraz tego nie pamiętam...

Tyle tylko wiem,
że co masła sobie zjem,
o wszystkim zapominam, mi wierz,
o krzywdach wyrządzonych mi też.
Co mi kto tam złego uczynił,
do jakiego bólu się przyczynił -
nie pamiętam z tego nic, poza
tym, że to chyba ta skleroza...

Żaden tam ze mnie cham,
do wszystkich się uśmiecham,
nawet do tych chyba również,
co mi mrówki sypią za kołnierz...
Zalecam wszystkim z nazbyt wybujałym ego,
jedzenie masła krowiego,
by też nawykli do zapominania,
to i u nich zniknie ta wrogości mania.

Czasem, gdy o sklerozie zapomniałem,
zapominam wtedy, co zapomniałem,
zawsze kończy się to fatalnie:
oględnie mówiąc - raczej szpitalnie...
W polityce zaś, jak widzimy,
na większą jeszcze skalę tragedię rodzimy;
wybuchają wojny przez ten nadmiar pamięci,
i politycy zachowują się, jakby byli stuknięci.

Myślą, że tylko oni dobrą pamięć mają,
historycy, co wiecznie nam ją odświeżają;
rozdrapują zadawnione rany, na Boga!
Ich dieta widać w masło bardzo uboga!
PS: Podyktowała mi to Krasula,
krówka z mojej obory, prosto z pola,
abyście, ludzie, jedli więcej masła,
by każda wrogość u was wygasła.

I małżeństwom zalecam tę -
maślano-sklerotyczną dietę,
by nie skończyło się ono z kretesem,
przez chwile może czasem,
mówiąc oględnie i skrótowo -
gdy zdarzyło się niekiedy to i owo -
z doświadczeń nazbyt lekkiego obycia,
a przyczyniła się do dalszego pożycia.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 28.05.2017; 11:00

A oto dalsze najświeższe wiadomości na ten temat, ze świata medycyny.
Albowiem tym razem skarżą się już nawet sami lekarze z Fundacji Instytutu Ochrony Zdrowia - Warszawa, wnioskując o niezależne badania naukowe dotyczące działania leków przeciwcholestorolowych...

" Leki obniżające poziom cholesterolu w organizmie są dziś oskarżane o zwiększenie ryzyka:
- udaru,
- zachorowania na:
- raka,
- Chorobę Alzheimera,
- cukrzycy,
- ślepoty,
- impotencję i in. seksualne,
- choroby nerek,
- problemy z mięśniami i stawami /stany zapalne/,
- zawał serca.

Naprawdę nasz doktor Jan Kwaśniewski - twórca tzw. diety optymalnej - już 30 lat temu miał rację? Choć ,jak to u nas - wszyscy go wyśmiewali i potępiali za tę dietę wysoko tłuszczową, i to zwierzęcych tłuszczów?!
Jedynie Szwedzi mu zaufali i stosują ją u siebie na szeroką skalę. Chyba zdrowi są? Żyją do dziś.



-





ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 28.05.2017; 11:04

Słowem, jedzmy to, na co mamy akurat smak.
Pod warunkiem wszakże, aby się nie przejadać, a jeść tylko wtedy, kiedy mamy głód, a nie apetyt, bo to z niego tyjemy.



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 28.05.2017; 11:24

Przy tej okazji wyłania się kwestia humanitanego uboju, czyli takiego, podczas korego zwierzę nie tylko nie cierpi, ale nawet nie jest tego świadome, że prowadzone jest na rzeź.
Omawialiśmy ten temat już na tm forum, można siegnąć do tego dalej.
Jest to o tyle dla nas także ważne, iż jego toksyny wynikłe z przerażenia zwierzęcia dostają się przez zjadane mięso do naszego organizmu szkodząc mu.











ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 28.05.2017; 11:36

Widzieliśmy to na filmiku z rzeźni, w TV, jak żywe jeszcze świnie wrzucane były do wyparzacza, gdzie w strasznym cierpieniu umierały.
Lub - zrzucane ze schodów krowy, aby lepiej ich mięso koszerne potem samkowało...
Przez ten zbrodniczy i barbarzyński proceder winni /także my, konsumenci/, obciążąmy się przed Życiem i Bogiem, sprowadzając na siebie złą karmę /karę/ czyli los. Co objawia się potem takim samym cierpieniem, czy to w obozach śmierci czy w równie inny straszliwy sposób.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 28.05.2017; 11:54

Też wątek o drukowaniu sobie kotletów techniką 3 D podnoszę...
Ona pozwoli uniknąć zabijania zwierząt dla celów konsumpcyjnych.

W ten sposób przestaniemy być wreszcie tymi barbarzyńcami, łamiącymi ciągle 5. Przykazanie: Nie zabijaj.

No i karmę /los/ poczniemy sobie tworzyć też lepszą karmę /los/, nie skazując się na wieczne wojny, obozy śmierci itd.jak to z naszymi braćmi mniejszymi postępujemy, a potem... role się odwracają i...!!!!!!!!!!!!!

Kotlet mięsny tylko z drukarki 3 D !!!!

Na tym polegać będzie nasze Człowieczeństwo!!







ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 28.05.2017; 12:00

/Co mi się tu dzieje na tym kompie, to ludzkie pojęcie przechodzi!... Zdania się przestawiają, litery itd.... Weganie mi to robią?...Czy hodowcy baranów? To, jako przeprosiny za błędy./

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 28.05.2017; 12:01

Ciekawe, czy udałoby mi się wydrukować kopię jakiej modelki...?

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769