Forum

Temat: Ćwierć wieku pseudo wolności?

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 01.01.2014; 10:17

Pan Prezydent RP ogłosił właśnie w swym noworocznym orędziu 2014r. - ćwierć wieku PANOWANIA wywalczonej "wolności".
Tymczasem ja, tak ciężko doświadczany przez ISTNIEJĄCĄ CENZURĘ wolnomyśliciel - mam zgoła inne zdanie na ten temat.
Wystarczy prześledzić tu licznie udzielane mi karne tzw. czerwone kartki za to jedynie, iż śmiem prezentować w sposób jak najbardziej kulturalny swoje poglądy i opinie na różne tematy.

Owszem, jest jakaś różnica pomiędzy tamtą PRLowska cenzurą, a tą, a nawet trzy są:

1. Tamta, to była odgórna.
2. Obecna jest oddolna, taka społeczna jakby.
3, Dziś nie sadza się do więzienia za głoszenie nieprawomyślnych poglądów/?/

Ad.1: No wiadomo, inicjowana była ze strony kręgów partyjnych /Cooo?! ...Jak dziś?!!/

Ad 2: Że oddolna, społeczna jakby - przez to właśnie bardziej dla tej wywalczonej wolności hańbiąca!!
Tak, bo oto ci, co najbardziej nienawidzą i krytykują dawnych PRL-owskich "TW" - agentów donosicieli - dziś oni sami, owi krzykacze i krytykanci - sami przejęli ich cenzorską rolę, donosząc jeden na drugiego, z których poglądami się nie zgadzają - o ich ukaranie, a to okresowym zablokowaniem możliwości wypowiadania się publicznego, a to nawet całkowitego zbanowania!! Tak, tutaj to ma miejsce, takie przeliczne wnioski są!
Na "szczęście" - jak dotąd, udaje się im na razie ta pierwsza forma cenzury/kary, ta druga - t.j. całkowite zbanowanie użytkownika forum - udała się na jednym z tyskich forów.I to wbrew nomen omen wolnościowemu na skalę swiatową/!!/ Prawu, albowiem:
/.../.... a wyrażanie opinii nie jest zabronione. Gwarantuje nam to Artykuł 19 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ Rezolucja Zgromadzenia Ogólnego, 10 grudnia 1948. który brzmi ""Każdy ma prawo do wolności opinii i wyrażania jej; prawo to obejmuje wolność posiadania poglądów bez ingerencji oraz do poszukiwania, otrzymywania i przekazywania informacji i idei wszelkimi środkami, bez względu na granice." Koniec cytatu.

Bez ingerowania, zauważcie.

A zarówno tu, jak i w Tychach - karząc mnie wielokrotnie - wywierano tym samym nacisk na moich zmianę poglądów!

Weżmy ostatnie dni: otrzymałem hurtowo, w jednym tylko dniu - aż cztery kartki karne, co tym samym pozbawiło mnie możliwości wypowiadania się na forum publicznym na cały tydzień, że nie moglem nawet złożyć życzeń świątecznych!!

Dobrze, przejdżmy teraz do metod, jakimi posługują się obecni cenzorzy dla zniszczenia nieprawomyślnego użytkownika.
Otóż są to metody rodem z PRLu, takie same, jakie stosowano za czasów zgniłej komuny: sami ci cenzorzy stosując język plugawy i mowę nienawiści /panie doktorze - proszę prześledzić wszystkie komentarze w poszczególnych wątkach.../, mowy jaką sobie stworzyła prawica na użytek niszczenia przeciwnika politycznego i światopoglądowego, rzucania błotem jeden drugiego - inaczej myślącego - sami oni stosując te mowę przypisują ją tymże naginając fakty do swego obłudnego kłamstwa! Tyle się "zmieniło".

Ad,3. No, faktycznie, wielki plusem, wielką naprawdę zdobyczą wolnościową RP jest to, że dziś się nie sadza nikogo do wiezienia za poglądy, ani nawet zdaje się nie karze finansowo.
Wystarcza im poniżanie godności osobistej i zeszmacanie wolnomyślicieli i kneblowanie im ust.

Czyli jakiś tam postęp jednak jest, postęp w dobrym kierunku, bo gdy mówimy o wolności, to mamy dziś na myśli głównie wolność osobistą - widziana nie zza krat. To wiele, bardzo wiele.
Pozostaje nam zatem walka z nieuzasdnioną cenzurą i mową nienawiści. A doprowadziła ona do głębokich i dramatycznych podziałów wśród Polaków, takich mianowicie, ze niemal stoimy na krawędzi wojny domowej.
I do zasypania tej przepaści potrzebny będzie kolejny Wałęsa, a co ON? Gdzie on się wałęsa?!!!

Sporo jeszcze roboty przed nami Polakami, w dziedzinie osiągania prawdziwej wolności, a nie poprzestawania i chełpienia się mityczna, pozorowaną.
To tyle z własnego lokalnego podwórka pozorowanej wolności. I "wartości" też.
Owocnej pracy na tej niwie życzę.

Szczęśliwego Nowego Roku!!



ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 01.01.2014; 10:19

A teraz, teraz jestem senny i będę liczył barany...

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 01.01.2014; 12:17

O, udało mi się kimnąć, a we śnie taki wierszyk mi się przyśnił, całkiem na temat:

Wolności nie oszukuj!

O ty - wywalczona wolności!
Ty nad poziomy wzlatuj
okaż nam więcej miłości
i czerwonymi kartkami nas nie katuj!

Prawdziwą swobodę nam tu daj,
a nie obłudną i pozorowaną;
o pełną dla nas wolność zadbaj,
a nie tę wiecznie karaną.

Można się spodziewać kary owej
i owszem - za języka uchybienia
lub godności osobistej czyjej,
nigdy wszelako za ideowe zmyślenia.

One to są podstawą wolności naszej,
by myśl wolna pomknąć mogła kędy chce:
ku prawdzie gorszej lub lepszej,
choć czasem zbłądzimy na manowce.

To jednak my decydować mamy,
co jest dla nas dobre, a co złe
i odpowiednio sobie wybieramy:
a to prawdy zdrowe, a to mdłe.

Po co tedy ingeruje ten człek mały,
i wolności nam ubiera?
Czyż temu, że mu lobby władzę dały
a lojalność go uwiera?

Tak to niweczy on bohaterów zdobycze
i obraca w niwecz wolnościowe dzieło,
to na cenzurę ja tu krzyczę,
by już nikogo na tydzień tu nie wcięło!

Mydlić oczy o wolności,
to każdy satrapa potrafi,
jedni dostają od niej mdłości,
a innych chyba szlag trafi.

Wolności - ty nad poziomy wylatuj,
nie zaniżaj swych lotów do poziomu cenzora,
od wszelakiej cenzury nas ratuj,
jeśli chcesz być zdrowa, a nie chora.







ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 31.08.2016; 08:07

Takim bidulom jak ten m,in kiciu sriciu , bo on go niejako zaktualizował, wicie, rozumicie, to wyciągam;
chciałby namawiać Admina do łamania międzynarodowego prawa, które Polska ratyfikowała, z zakresu wolności obywatelskich.
Mam nadzieję, ze Kolei nam tu nie zrobią.


Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769