Forum

Temat: Czemu nie warto zabiegać o "lubienie swojej osoby"?

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 16.12.2013; 18:45

Ostatnio baardzo martwią się co poniektórzy faktem, iż ja nie daję się lubić, ba - nawet stałem się już nielubiany!!
Doprowadziło to nawet do sytuacji, że zaczynam być tu nietolerowany! Jakby to chodziło o kraj niedemokratyczny, czy zgoła dyktatorski jaki.

Otóż moja teza jest taka:

1. Na forum/ach człowiek ma prawo postępować tak, aby być nielubiany - o ile wiąże się to z poruszaniem spraw niewygodnych, niepopularnych i zaliczanych do szkodliwych społecznie.

No na przykład do takich zaliczyłbym:
a) walkę ze złą tradycją, jaką jest powszechne pijaństwo;
b) piractwo drogowe,
c) korupcja, i łapówkarstwo,
d) mowa nienawiści,
e) różnego typu szkodliwe społecznie i gospodarczo zaniechania,
f) poprzestawanie na chęci bycia na niższym poziomie w budowaniu społeczeństw obywatelskiego np.
g) inne złe lub przestarzałe tradycje, którym hołdujemy, a czyniące z nas nie za mądrych ludzi itd.
We wszystkich tych przypadkach walka z nimi uczyni nas ludżmi nielubianymi, i to nawet bardzo!!!

Ludzie są przywiązani do swoich zgniłych, a zatem i szkodliwych tradycji tak długo, dopóki ktoś ich świadomością nie wstrząśnie, stając się, przynajmniej przez czas jakiś mocno nielubianym.

Osobiście uważam, że dobrze jest mieć w swoim gronie kogoś takiego nawet bardzo nielubianego. Bowiem tylko ze strony takiego, nie dbającego specjalnie o to "lubienie" możemy otrzymać w darze coś naprawdę wartościowego i świeżego - godnego nowych czasów.

Bez takiego "łobuza" trudno nam samym zreflektować się co do głupoty danej tradycji i zerwać z nią, badż zmodyfikować na mniej szkodliwą, czy wręcz mniej śmieszną.

Ja che być nielubiany!!
Albowiem pragnę zmieniać świat - poprawiając go!!

Wbrew zatrzymanym i przykutym /zakutym?/ do starej i niemodnej już tradycji, a w dodatku - szkodliwej.

Osoba, która zabiega o "lubienie" i dobrą opinie o sobie u wszystkich - nigdy tego nie dokona.

Tylko idąc w poprzek, pod włos całości - paradoksalnie można czegoś dla ludzkości naprawdę pożytecznego z punktu widzenia nowoczesnej i postępowej, rozsądnej i logicznej przyszłości dokonać.
Nie dajmy się zatem lubić!!
Z pożytkiem dla całej ludzkości!

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 16.12.2013; 19:10

Ze swej strony poruszyłem tu /i gdzie indziej/ dostatecznie wiele tematów na tyle niepopularnych, aby zapracować na miano człowieka nielubianego.

No na przykład, jak taki człowiek jak ja może być lubiany, jeśli walczy z albo o:

1. Niekontrolowaną, nie zwartą zabudowę wsi przez miejskich i przypadkowych przybyszów, nie zajmujących się produkcja rolną, skutkiem czego ubywa nam ziemi uprawnej, wolnej przestrzeni życiowej dla przyrody i jej walorów krajobrazowych, a co za tym idzie i rekreacyjnych dla dużo szerszych jej bywalców.

2. Walczy o zawsze lepsze powietrze na wsi polskiej/pszczyńskiej przez j.w. ograniczenie napływu nierolniczych mieszkańców, którzy z kominów swoich wypuszczają do wiejskiej atmosfery trucizny nie zawsze się mieszczące we współczesnych normach.

3. Podobnie gdy chodzi o ścieki, pogarszanie jakości dróg przy braku pieniędzy na ich remonty.

4. Walczy z piractwem drogowym będąc także za tym, aby mogły to robić i inne służby, jeśli przyczynia się to do zmniejszenia powypadkowych ofiar.
5. Walczy o nowoczesną szkołę, bez wdawania się jej w nauczanie i przyswajanie mało istotnych kwestii religijnych, gdy wypada sięgać wprzód.
6. No te choinki biedne - wycinane milionami na święta, by się ich pozbyć po paru dniach napatrzenia się i nawąchania, jakby to do lasu mnie szło się przejść.

ITD, ETC.

No jak się dać lubić, jak się nie chce? Bo ważniejsza jest dla mnie planeta mądrych, rozsądnych ludzi?
I służy temu, tej walce, każde forum, aż do...zbanowania..

Lepiej mnie nie lubcie.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 16.12.2013; 20:37

Troska o lubienie hamulcem jest

Gdy świat gdzieś stanął w miejscu,
by wciąż w marnej tradycji trwać,
co więcej szkód niż pożytku przynosi -
ty to zmień, i nielubienia przestań się bać!

Lubienie, jak i wdzięczność ludzka
na pstrym koniu jeżdzi lub radość po winie:
tu jest, a tu jej nie ma -
jak tylko noga ci się powinie.

Nie przejmuj się opinią pijaka,
co cię nie lubi, bo z nim nie wypiłeś,
ani złodzieja, że z nim na szaber nie chodzisz -
dobrze, że o ich lubienie nie zabiegałeś;

każdy wie, że u nich nie warto się cenić,
w ich oczach być kimś i dać się im lubić,
im to nie pomoże, tobie zaszkodzi,
a nawet może cię i zgubić!

A zatem rób swoje,
do czego czujesz się powołany,
zmieniaj tradycję, zmieniaj złe nawyki
i obyczaje świata - gdy jest nimi załgany

nie zważaj wtedy na to
czy cię kto lubi lub nie -
więcej troskaj się o postęp świata
i rób swoje - zmieniaj to pilnie!

Mało który z tych pionierów,
co świat popchali do przodu,
lubianym był lub miał poważanie,
nie, oni nie mieli sympatii u swego narodu.

Smutna ta konstatacja
niech cię śmiałku nie powstrzyma,
bo jak nie tu, to każdy z was -
nagrodę za to - w niebie otrzyma.





aniol_stroz

Wyjebanemamnatolandia

Postów: 496

Data: 22.12.2013; 19:38

Ton musisz być strasznie samotnym człowiekiem.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 25.02.2015; 16:35

Jednym słowem czy mnie kto lubi czy nie - mam to w nosie.

szyderca_t...

w twej głowie

Postów: 2774

Data: 25.02.2015; 16:42

I znów się mylisz. Jesteś nielubiany za to ze jesteś zwykła menda która szkodzi innym ludziom. Jesteś jak nowotwór niszczący zdrowe tkanki. Po prostu jesteś złym człowiekiem.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 26.02.2015; 08:06

Ty ty ty... Kiepskiego i Paździocha to oglądam sobie w telewizji.
Teatrzyk Kiepskiego zakładasz? Szukasz aktorów? Niepotrzebnie - wystarczysz za wszystkich.

skiba9

pszczyna

Postów: 66

Data: 02.03.2015; 22:08

tak ty TON wystarczasz naprawde za wszystkich...takiego jak ty nie ma ..SKLONOWAC cie jest potrzeba ...

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 23.06.2015; 10:12

U głupców nie warto.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 29.08.2015; 20:28

szyderskiemu pieskowi podnoszę, aby mniej ujadał.

ton

Niedaleko

Postów: 21807

Data: 25.07.2016; 22:36

Żółtek - masz tu coś na ten temat, podszkol się.

Julia333

Mykanów

Postów: 1

Data: 17.08.2016; 21:19

Też uważam że lepiej być nielubianym ale po prostu być sobą gdzieś kiedyś usłyszałam że "lepiej być kiczowaty i bogatym a nie fajowym i biednym" można to też przełożyć na bogactwo duszy nie tylko pieniężnym ;)

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769