Forum

Temat: Gazeta Wyborcza Okładka-UCzniowie Goczalkowickiego Gimnazjum

WotakFcI

Data: 12.02.2005; 09:37

Musieli Sciac Dredy.......Lesli czytales artukul wpypowiedz sie na Ten temat.....Dyrektorka,Dzielnicowi,Leszczynski..........????????????

WotakFcI

Data: 12.02.2005; 09:39

Nauczycielka kontra dredy w szkole




Tylko tyle zostało Rafałowi po dredach. Z tyłu Jarek Sugier, którego dyrektorka gimnazjum w Goczałkowicach doprowadziła do fryzjera
FOT.HANNA DANIELCZYK/AG


ZOBACZ TAKŻE


• Dredy burzą powagę szkoły (10-02-05, 23:00)
• Komentuje Robert Leszczyński (10-02-05, 23:00)
• Komentuje Józef Olejniczak, dziekan filologii polskiej UŚ (10-02-05, 23:00)
• Komentuje Maciej Osuch, Śląskie Kuratorium Oświaty (10-02-05, 23:00)
• Komentuje młodszy inspektor Sławomir Pałasz, komendant policji w Pszczynie (10-02-05, 23:00)
• O dredach mówi Karolina Kozak, prezenterka MTV (10-02-05, 23:00)







Anna Stańczyk 10-02-2005 , ostatnia aktualizacja 11-02-2005 10:25

Dyrektorka gimnazjum w Goczałkowicach zmusiła uczniów do ścięcia włosów. Jednego, wbrew jego woli, zawiozła do fryzjera i nie widzi w tym nic złego.

Szesnastoletni Rafał zawsze marzył o dredach. W końcu uprosił mamę i półtora miesiąca temu dopiął swego - zrobił sobie dredy. - Takie trzy ogonki z tyłu głowy - tłumaczy pani Irena, mama Rafała. Długo się nimi nie nacieszył, bo nowa fryzura nie przypadła do gustu Beacie Smolarek, dyrektorce gimnazjum w Goczałkowicach, w którym uczy się chłopiec.

Rafał: - Usłyszałem, że jak włosów nie zetnę, będę miał obniżone zachowanie, a gimnazjum wystawi mi taką opinię, że już mnie do żadnej szkoły nie przyjmą.

Mimo to Rafał twardo obstawał przy swoim. Aż do zeszłego czwartku, kiedy razem z innymi uczniami miał jechać na przedstawienie do chorzowskiego Teatru Rozrywki. Zapłacił 30 zł za bilet, ale w ostatniej chwili dowiedział się, że z dredami do teatru nie pojedzie. - Nauczycielka powiedziała mi, że jestem zawieszony w prawach ucznia - mówi gimnazjalista. Tego samego dnia obciął włosy. Do dzisiaj nie może się z tym pogodzić. Podobnie jak Jarek Sugier, były już uczeń goczałkowickiego gimnazjum. Wiosną zeszłego roku też przyszedł do szkoły w dredach na głowie. Po miesiącu zaczęło się piekło. Dyrektorka postawiła sprawę na ostrzu noża: miał bezwzględnie obciąć włosy.

Jarek: - Kiedyś wezwano mnie z lekcji. Przychodzę do gabinetu, a tu pani dyrektor, pedagog i dwóch dzielnicowych. Dyrektorka kazała mi podpisać oświadczenie, że obetnę włosy. Podpisałem i przez tydzień nie pojawiałem się w szkole. Jak wróciłem, pani dyrektor w obecności dzielnicowych zapakowała mnie do samochodu i zawiozła do fryzjera. Tam obcięto mi włosy.

Po tym incydencie Jarek postanowił zmienić szkołę. Teraz uczy się w Bielsku-Białej. Rafał chce walczyć o swoje prawa. Napisał list do kuratorium. - Czytał konstytucję, prawa dziecka i inne ustawy. Pozwoliłam mu na dredy, ładnie w nich wyglądał, ale nie chcę, żeby miał teraz kłopoty w szkole - martwi się mama Rafała.

Dyrektor Smolarek nie miała ochoty z nami rozmawiać. - To nie jest fryzura uczniowska i w regulaminie szkolnym jest o tym mowa. Pani chodziłaby w takiej po ulicy? Uczniowie są nieletni i mają przestrzegać regulaminu. Niech pani popracuje trochę w szkole, to zobaczy, jak się załatwia ciężkie problemy - pouczyła nas dyrektorka i rzuciła

vianne

Data: 12.02.2005; 11:07

De gustibus non est disputandum .. Tylko że niektórzy nie potrafią tego przyjąć do wiadomości. A swoją drogą, nie rozumiem, jak mogło się coś takiego stać? Może by tak Szanowną Panią Dyrektor postawić przed dzielnicowym, wwlec siłą do auta, zawieźć do fryzjera i ściąć na zapałkę?

kamil

Data: 12.02.2005; 11:53

brak słow




juz nigdy niepojade na zawody do nGOCZAŁKOWIC



ŚCIĄĆ DYREKTORCE włosy na zapałke




brak słow

:/

Data: 12.02.2005; 15:28

myslałam ze Polska to tolerancyjny kraj....ale jak widac mylilam sie...wstyd

Krystyna

Data: 12.02.2005; 15:41

Pani dyrektor wg mnie powinna w ułamek sekundy zostać pozbawiona stanowiska. Nie wiem czy ta szkoła podlega pod kuratorium bielskie, ale jeżeli tak to P.Szczepańczyk powinien natychmiastowo zareagować. Nawet księża swoich ministrantów nie pouczają czy mogą mieć długie włosy czy nie i często widac ministrantów z długimi włosami. Najważniejsze zeby młodych uczyć ze nie po wyglądzie powinno się oceniać człowieka. Dyrektorka się skompromitowała jako człowiek, jako pedagog i jako osoba zarządzająca placówką szkolną. Przecież to niedopuszczalne, żeby taka osoba mogła mieć wpływ na młodzież, jej wychowanie, wpajane jej wartości. Takim zachowaniem pokazuje, że brak jej podstawowych zdolności wartościowania, odróżniania złego od dobrego, pokazuje takim zachowaniem małostkowość i skupianie się na rzeczach kompletnie drugorzędnych. Prawdopodobnie uczniowie ci nie sprawiali żadnych kłopotów wychowawczych, bo w artykule nic o tym nie wspomniano. Bedę śledziła tę sytuację i chociaż może nic mi do tego, będę robiła wokół tego szum. A choćby tu na pless.pl.

KAMIL

Data: 12.02.2005; 15:43

POPIERAM P.KRYSTYNKE KOFAM PANIA

PANI WIEM ZE RAZEM MOZNA WSZYSTKO(DZIOBAK)

POPIERAM TEZ PANI WYPOWIEDZI.....

młode

Data: 12.02.2005; 15:47

Dredy to przeżytek,teraz Rafał wygląda lepiej i ma większe szanse.My same też podcięłyśmy grzywki.

WotakFcI

Data: 12.02.2005; 22:06

Wiecie Co Nasza Dyrektorka Daży Do Tego By Nasza Szkoła Była Bez Zastrzezen Ale Sie Przejedzie na Tym Bo Zabardzo Sie Stara......NAwet Kiedys Mi Opowiadali Ze W Pokoju Nauczycielskim......Za To Ze Palili Po Za Szkola Dyrektorka Tak Naklneła Uczniowi Ze Byl W Szoku...........Nie wiem Czy Ta szkola Uczy Czy Co??????????Powiedzcie mi???????Dyrektorka Powinna Wyleciec .......A Rafał Sie Stara O Swoje Prawa I NPisal List Do Kuratowium Ludzie Wspomuzcie...............

Nheo

Data: 12.02.2005; 22:10

Tego nie możecie tak zostawić. Warto by się zastanowić czy nie złożyć oskarżenia i nie wytoczyć jej procesu. Ona naruszyła osobistą nietykalność, przekroczyła i to znacznie swoje uprawnienia. Jak będzie trzeba załatwię Wam pomoc prawną.
W razie czego piszcie.
Pozdrawiam.

WotakFcI

Data: 12.02.2005; 22:12

Zaplacila Za To......Tak Traktowac Ludzi.......Wrrrrrrrrrrrrr....Ona Go Wziela Za ....Nie wiem ale napewno nie za czlowiekaaaaaaaa.....

KaSiNeCzKa

Data: 12.02.2005; 22:15

Tej dyrektorce to chyba rzeczywiście...Fakt, moze chce zrobic ze szkoły wzór, ale tak tego nie ośiągnie...Co do szkoły maja włosy uczniów??I jeszcze dredy..rozumiem jakby se ktoś na środku głowy 'koguta'postawił albo cio..ale do tego też nie powinna się wtrącać...Współczucia Gimnazjalistom z Goczałkowic!!

_t_h_e_l_m_a_

Data: 12.02.2005; 22:31

taaa...
hehe
słyszałam już tą historię jak Jarkowi kazała ściąć śliczne dready! oj był "trochę" zły:/

to jest aż śmieszne... trzeba coś tym zrobić!

wrrrrrrrr

Data: 13.02.2005; 10:00

wrrrrrrrrr

kejtoosia

Data: 13.02.2005; 17:58

Cala tamtejsza rada pedagogiczna i panowie dzielnicowi maja chyba nie rowno pod deklami :) Oto przedstawiona jest prawda:)(za cos taiego tez moga zawiesic w prawach ucznia?:) )

!!!!!!

Data: 13.02.2005; 20:07

!!!!!!!!!

beret

Data: 13.02.2005; 22:15

Wstyd że ktoś taki jest dyrektorem, ale co do opcięcia dyrektorki na zapałke to swietny pomysł:P

marvel

Data: 13.02.2005; 22:47

Pani, która kazała obciąć włosy tym chłopaką pomyliły się zawody - powinna pracować w zakonie ! =[.

.

Data: 14.02.2005; 16:27

Gazeta Wyborcza 14-02-2005r, str.8
"MACIEJ OSUCH, ŚLĄSKIE KURATORIUM OŚWIATY.
+Zachowanie dyrektorki uważam za skandaliczne. Jeśli fryzura była czysta i schludna, to nie widze powodu, dlaczego by w niej nie chodzić. O gustach się nie decyduje+"

Nic dodać, nic ująć.
Rafał, nie daj się! Trzeba skończyć z wszechobecną głupotą w tym kraju! Kto ją w ogóle posadził na stołku dyrektora??? Jak to mozliwe ze dyrektorką szkoły jest osoba z takimi uprzedzeniami i tak nie lubiąca ludzi??? I jakich absolwentów potem taka szkoła wypuści w świat???

kfiatuszek

Data: 17.02.2005; 19:49

Wszyscy po stronie Rafała, bo nikt nie zna całej prawdy!Rafal przedstawił szkołe w złym świetle, a nasze gimnazjum w Goczałkowicach jest suuuper!I nauczyciele też!A w regulaminie szkoły jest wyraźnie napisane, że nie można mieć dredów!Rafał złamał regulamin!To on jest winny a wy sie mylicie!!!:p

eMail

Data: 17.02.2005; 20:46

Jak jakas ustawa jest niezgodna z konstytucją to z mocy prawa jest nieważna.
Jeżeli regulamin jest sprzeczny z przepisami to z mocy prawa jest nieważny. To po pierwsze.
Ale NAWET GDYBY ZAŁOŻYĆ, ŻE RZECZYWIŚCIE JEST W REGULAMINIE TAKI (durny) ZAPIS, który jest zgodny z przepisami prawa to pytanie czy dyrcia mogła zrobić to co zrobiła. Wg mnie oczywiście że NIE. Jest jasne że przekroczyła swoje uprawnienia. Niepotrzebnie w całą sprawę wplątała jeszcze dzielnicowych - biedactwa, kto wie czy chłopaki z policji nie poniosą konsekwencji służbowych...
Więc z którejkolwiek strony na to wszystko by nie popatrzeć nabroiła szanowna p.dyrektor, oj narozrabiała! A prowadzona obecnie w szkole (przy zapewne jej patronacie)akcja propagandowa "wyjaśniająca" uczniom ostatnie zajścia jeszcze pogarsza wszystko, bo cel jest jeden - ustawić uczniów po jej stronie a przeciw Rafałowi. Przypomina mi to troche wydarzenia na Ukrainie, gdzie Juszczenkę panująca władza próbowała pokazać ludowi jako tego złego, a Janukowycza jako tego co jedynie słuszne prawdy wygłasza. Tej pani proponuję dać paszport i opłacić bilet na Białoruś. Tam jeszcze obowiązują napewno bliskiej jej sercu idee.

_aLuTkA_

Data: 17.02.2005; 21:05

Moze i zlamal ale czy od razu trzeba mu scinac wiedzy???!!!Najpierw mogla by to ze starsza zalatwic.u nas najpierw rozmawiaja z rodziacmi na temat takiej rzeczy a dopiero pozniej ktos placi za kare.:///olaboga!I tak jestesmy i bedziemy Rafal po twojej stronie!!no swietnie !!zostalam pozbawiona poprzedniego watku!!byl po ludzku napisany bez rpzeklenstw i nie bylo tam nic strasznego!!A te ...go usunely://ni mogeee!!!!!

kura

Data: 18.02.2005; 15:20

i co tu duzo gadac.chodzilo ze nie maja warczy z Dyrektorko bo i tak przegraja :P

fajnadzief...

Data: 18.02.2005; 16:35

według mnie to jest bez sensu ze sie dyrka czepia dredów. u mnie w szkole ok 20% społecznosci posiada takie uczesanie i jakos nikomu to nie przeszkadza. Więc po co w ogóle zwracac na to uwage. jak rodzice pozwolili zrobic swojemu synowi dredy to dyrektorka nie powinna miec nic do gadania. w koncu rodzic powinien miec swoje zdanie na dany temat. wiec jesli mu sie to podoba , a jeszcze bardziej jesli jego dziecku sie to podoba to nikt nie powinien sie tego czepiac. Ja osobiscie nie posiadam dredów bo mi sie nie podobają, ale jestem za tym by dyra skonczyła z takimi "wygłupami".

uczen

Data: 18.02.2005; 18:21

no jeśli dyrektorka ustanawiała regulamin szkoły to chyba jasne ze dała tam taki punkt, który jest niesłuszny...wiec czemu sie dziwicie ze chłopak go złamał...

scyzoryk

Data: 19.02.2005; 14:48

Czytaliście oświadczenie wójta Goczałkowic "mgr inż." Kanika? Co za tandetny BEŁKOT. ZERO treści !!!
Przecież ten gość co napisał ten bełkot to następny kandydat do tego żeby wylecieć ze stołka. Ani jedno zdanie tak naprawde nie odnosi się do meritum sprawy. Co to żyjemy w czasach Gierka żeby uciekać się do takiej NOWOMOWY nawiązujacej do najgorszych tradycji polski ludowej...?

ciekawa

Data: 21.02.2005; 18:46

kiedy będzie "Pod napięciem" z TVNu w Goczałkach, albo kiedy będzie transmisja w TV????

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769